Jump to content
Wasssup

Visual Studio 2005 BETA 2

Recommended Posts

Buna ziua,

Am primit de la Microsoft mai demult, Visual Studio 2005 BETA 2.

Intrebarea este: Unde as putea sa gasesc o carte/tutorial sa invat acest program?

Din cate am inteles de pe alte site-uri, acest software contine mai multe ''programe'' ca sa zic asa, printre care Visual Basic .NET, C++ si altele.

Ce recomandati pentru un incepator care stie doar pseudocod?

Multumesc anticipat ! :)

Link to comment
Share on other sites

Bleaaaaaaaah....VS2005 sux big time.Am facut anul asta prelucrare grafica in el si sincer mai multe crashuri la un program nu am vazut de la win95 incoace.

Daca vrei sa inveti niscai programare in C baga VisualS 6.0

ps : iti fac un UP mai incolo cu niste cursuri de programare / laboratoare (an1) de la mine la fac.

// LE :

Programare

Ai sa gasesti acolo un curs de programare C (+laboratoare & lab. rezolvate) care te ia de la 0 si cand zic 0 ... e chiar 0 ... incepi cu prezentarea mediului de programare , scheme logice , functiile principale (do / while,if,for etc..) si ajungi la pointeri , pointeri la functie , pointer la pointer, lucrul cu fisere la niv. inferior samd. Mai ai niste laboratoare de Programare orientata pe obiect (clase , constructori , destructori etc. ) insa nu am curs pentru asa ceva (nu este in format electronic.).

Sper sa te ajute cu ceva.

// ps

eu zic sa te apuci mai intai de C ... basicul este obsolete (parerea mea), iar dotNET errrrr :) mai ai pana acolo :D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...