Jump to content
IceMan

La ce varsta ati inceput sa fumati?

La ce varsta ati inceput sa fumati?  

223 members have voted

  1. 1. La ce varsta ati inceput sa fumati?

    • -6
      5
    • 6-10
      12
    • 13-15
      57
    • 16-17
      20
    • 18-19
      7
    • 19+
      2
    • Nu fumez ..... inca (specificati cand credeti ca o sa incepeti)
      6
    • Nu fumez ..... si nici nu vreau.
      114


Recommended Posts

Fac studiul asupra fumatului de la 18 ani, iar acum dupa 14 ani de studiu am descoperit ca tutunul nu-i chiar bun pentru sanatate. Categoric trebuie sa ma las.

Nu am fumat niciodata mai putin de 10 tigari pe zi sau mai mult de 25-30 (si aia numai la chefuri).

Sfatul meu este urmatorul: - pentru cei ce nu s-au apucat de fumat nici sa nu se apuce ca nu merita;

- pentru cei ce fumeaza sa se lase (si cei care reusesc sa-mi spuna si mie cum au facut)

Cu respect

pen. Nemo-C.L.U.J. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

La 14...am inceput incet incet...am ajuns pe la 16 ani sa fumez cate 1 pachet pe zi...la 19 am ajuns la 2 pachete pe zi...iar acu la 21 cand tre sa imi cumpar tigari din salar fumez jumate de pachet pe zi...

Link to comment
Share on other sites

ce sa zic :P

pe la 12 ani trageam primu' fum (obligat de imprejurari )

la 14 i-am zis lu' tata ( era putin pilit k altfel nu aveam cura ) si el mi-a zis "pai ai intarziat, eu fumez de la 11" si deatunci 1 pachet asigurat de la el "daca asa vrei tu sa fumezi e alegerea ta" (poate nu ma credeti da exact asa a fost)

la 19 ani a aflat si mama k fumez..., acum am 21 si tot nu-mi permit sa fumez in fata ei (chestie de principii, ea find nefumatoare)

btw. stiu k tigarile nu sunt bune, da cand ma gandesc k sunt alti multi factori care ne fac mult mai mult rau decat tigarile si noi ii acceptam asa in viata noastra(voit sau nevoit)....

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...