Jump to content
IceMan

Ti-ai da viata pentru cineva?

Ti-ai da viata pentru cineva?  

188 members have voted

  1. 1. Ti-ai da viata pentru cineva? Daca da, pentru cine?

    • Da
      102
    • Nu
      39
    • Nu stiu
      47


Recommended Posts

Toti cei care voteaza nu sunt nijte copii inculti, care nu stiu ce inseamna sa iubesti. Sunt sigur ca toti ati iubit, sau ati simtit ceva puternic pentru cineva. nu fiti copii, si cu atat mai rau nu fiti rusinosi. Sunt mai mult ca sigur ca se va trezi un "destept" mai "smecher" sa zica ceva dar nai ce le face. Va fi sau un copil, sau un las caruia ii va fi frica sa recunoasca ca e uman.

Link to comment
Share on other sites

Eu am votat da.

@M!x: aproape orice familie din lumea asta si-ar apara copilul cu pretzul vieti ei ( si mama si tata ), iar in cazul meu pot spune cu o certitudine de 99.9% ca si persoana iubita ar face la fel in orice situatie.

Interesant votul si am citit si opinile fiecaruia in parte,dar sincer un raspuns clar nu poate fi dat in acest moment. In momentul in care fiecare user care a votat sta lejer intr-un scaun si citeste acest lucru si se gandeste la cine stie ce. O astfel de decizie cand va fi momentul sa fie luata in nici un caz nu poate fi luata intr-o liniste totala ci aceasta decizie mereu va fi luata sub o tensiunea maxima, iar in aceasta situatie nici unul dintre voi nu se stie cum va reactiona ( nici nu puteti sa va imaginati macar). In acel moment este valabila intrebarea ( ex. Un razboi ). Un lucru este cert si anume un om va lupta pana la limite imposibile ca sa isi apere familia, iar asta este cea mai de pretz calitate a oamenilor ( oricat de rai, prosti sau oricum altcumva ar fi, dragostea schimba pe toata lumea).

Link to comment
Share on other sites

Deocamdata nu :)) sunt un copil .

Pentru persoanele care tin enorm de mult la ele , pentru cele care nu as putea traii fara ele .

Cand o sa am un copil ( desi doamne fereste , sa nu fie nevoie sa faca transplante de organe , probleme medicale grave .) Va dati seama ca orice tata siar da viata pentru copilul lui

Numai tatii excroci nu :( care nu isi iubesc copii .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...