Jump to content
IceMan

La doi ani, e considerat cel mai destept copil din lume

Recommended Posts

Imagine IPB

Georgia Brown, din Marea Britanie, a devenit cea mai tanara membra a Mensa, organizatia oamenilor cu coeficient de inteligenta foarte mare, dupa ce a reusit sa obtina la teste de inteligenta un IQ de 152.

Ca o comparatie, savantul Albert Einstein avea un coeficient de 160.

Potrivit expertilor, Georgia este cel mai destept copil de doi ani din lume. Ea poate sa cante perfect, sa foloseasca in conversatii cuvinte dificile, sa faca distinctie intre roz si mov, poate sa inoate, sa danseze balet, sa deseneze cercuri si sa explice sensul cuvintelor.

sursa

Link to comment

Imagine IPB

Georgia Brown, din Marea Britanie, a devenit cea mai tanara membra a Mensa, organizatia oamenilor cu coeficient de inteligenta foarte mare, dupa ce a reusit sa obtina la teste de inteligenta un IQ de 152.

Ca o comparatie, savantul Albert Einstein avea un coeficient de 160.

Potrivit expertilor, Georgia este cel mai destept copil de doi ani din lume. Ea poate sa cante perfect, sa foloseasca in conversatii cuvinte dificile, sa faca distinctie intre roz si mov, poate sa inoate, sa danseze balet, sa deseneze cercuri si sa explice sensul cuvintelor.

sursa

OMg 152 la 2 ani ...cu ce vitamine au hranit bietul copil????

Hmm nu shtiam k einstein a avut 160 ..credeam ca o fi avut mai mult ... acu catziva ani knd am luat shi eu un test de iq mia ieshit 157.

Link to comment

Hmm nu shtiam k einstein a avut 160 ..credeam ca o fi avut mai mult ... acu catziva ani knd am luat shi eu un test de iq mia ieshit 157.

daca ti-a iesit 157 inseamna ca te angajau astia la nasa sau erai vreun savant cunoscut ceea ce nu preea cred...

sa ai un IQ de 157 nu cred ca-ti dai seama ce insemna...mai cresti 3% si esti la fel de destept ca einstein...

Sincer nu prea cred nu te supara...

Link to comment

' date='Jun 23 2007, 20:22' post='2048882']

daca ti-a iesit 157 inseamna ca te angajau astia la nasa sau erai vreun savant cunoscut ceea ce nu preea cred...

sa ai un IQ de 157 nu cred ca-ti dai seama ce insemna...mai cresti 3% si esti la fel de destept ca einstein...

Sincer nu prea cred nu te supara...

pai asha mia ieshit acu 3 ani pe www.iqtest.com.

da sa shtii k nu tre sa fi inventat ceva ca sa ai un iq mare ..!cat despre savant cunoscut sau la nasa nu cred k aia ma angajau am doar 15 ani!

Link to comment

... acu catziva ani knd am luat shi eu un test de iq mia ieshit 157.

Mda ... esti chiar asa destept ? prea bine ... incearca sa rezolvi ecuatia de EXP de la MU ... sa pice acelasi nr. de exp constant ... ca eu nu stiu ... lamureste-ma.Atunci poate te cred ca ai 157 IQ ;) ... i-am dat sa rezolve ecuatia asta profului de mate de la mine de la sc si nu a reusit.

Link to comment

pai asha mia ieshit acu 3 ani pe www.iqtest.com.

da sa shtii k nu tre sa fi inventat ceva ca sa ai un iq mare ..!cat despre savant cunoscut sau la nasa nu cred k aia ma angajau am doar 15 ani!

Laso balta daca ai 15 ani...iti dau niste ecuatii de gradul 2 sau niste sisteme si pun pariu ca nu le stii face...daca ai iq de 157 trebuie tu sa-i dai lectii l profesori...ar trebui sa fii un om foarte cunoscut...cel putin ar trebui sa participi la olimpiade nationale etc.

Nu ma mai chinui sa iti explic caci vad ca o fac degeaba.

Link to comment

una e sa fi istet si una e sa fi destept.... din punctul meu de vedere.... oricum trb sa fie si o diferenta de varsta ... adica Einstein a avut 160 coeficientul la maturitate iar acest copilas are aproape cat el la doar 2 ani ....... Error....

Link to comment

Se pare ca si eu am un iq foarte scazut.M-am apucat de testul de pe iq test fara sa realizez ca costa (nici nu scria pe nicaieri) si cand am terminat m-a pus sa platesc 9.95$ ca sa-mi trimita rezultatul.Vedeti sa nu faceti aceeasi prostie.

LE:hehe se pare ca ati mai fost 2 pacaliti.Pacat ca nu v-am vazut posturile mai dinainte.

Link to comment

Se pare ca si eu am un iq foarte scazut.M-am apucat de testul de pe iq test fara sa realizez ca costa (nici nu scria pe nicaieri) si cand am terminat m-a pus sa platesc 9.95$ ca sa-mi trimita rezultatul.Vedeti sa nu faceti aceeasi prostie.

LE:hehe se pare ca ati mai fost 2 pacaliti.Pacat ca nu v-am vazut posturile mai dinainte.

lol rezultatu til trimite pe mail gratis ...plateshti doar dak vrei satzi trimita diploma sau certificat cu rezultatu...sau cel putin asa era cand am dat eu testul acum nu mai stiu.Lol tre sa fii prost sa platesti.

Laso balta daca ai 15 ani...iti dau niste ecuatii de gradul 2 sau niste sisteme si pun pariu ca nu le stii face...daca ai iq de 157 trebuie tu sa-i dai lectii l profesori...ar trebui sa fii un om foarte cunoscut...cel putin ar trebui sa participi la olimpiade nationale etc.

Nu ma mai chinui sa iti explic caci vad ca o fac degeaba.

Mai e un factor lenea ...!!!Degeaba esti destept daca esti lenes; mda am fost la cateva olimpiade ce sa zic am ajuns la fazele pe judet da din cauza ca nu invat nam trecut mai departe.Alt factor ar fi dorinta si anume : nu am vrut sa ma duc la olimpiade pentru ca NU VREAU SA AJUNG CA UNUL DIN TOCILARI AIA CARE ISI PETREC 8H PE ZI CITIND .

[Creator] sa nu crezi ca daca esti destept e de ajuns.Inteligenta trebuie folosita altfel degeaba o ai.Eu se pare ca pana acu nu am folosito indeajuns incat sa ajung cel mai bun .

P.S.(1) Testul acela de iq este unul de istetime /inteligenta nu de cunostinte acumulate.

P.S. (2) Cei care fac posibilul nu-i cred pe cei care fac imposibilul.

END OF TOPIC!

Now lets talk about that 2 year old!

Interesant faptul k are iq 152 hmm da eu am o intrebare voi chiar credeti ca in lume nu exista si altii de varsta lui care or fi mai destepti.Eu zic ca exista dar acest copil a avut sansa sa se afirme.Sunt sigur ca exista oameni destepti dar acestia este posibil sa traiasca in conditii foarte proste si sa nu fi avut sansa sa se afirme.

Link to comment

einstein a avut 160, newton a fost mai noob, doar 145, iar pt creator, daca nu jucai mu aveai si tu peste limita normala de 120, pacat ... :lol:

PS:degeaba au unii IQ 200, daca nu stiu sa conjuge un verb intr-o propozitie, sau nu au bani pt o paine a 2-a zi ...

cat despre georgia, degeaba stie ce stie, dar teorema lui pitagora nu stie sa o demonstreze :lol: , btw, ce teste de inteligenta s-a testat pe ea? adik georgia stie sa citeasca deja?! ... cineva undeva a incurcat datele :lol:

georgia aia .. e moderator innascut nu?! ce e drept, nu global ..dar la mu merge .. sa va dau idul ei de mess?

Link to comment

ce treaba ai tu cu mine ca joc mu...e viata mea nu inteleg care e problema ta

einstein a avut 160, newton a fost mai noob, doar 145, iar pt creator, daca nu jucai mu aveai si tu peste limita normala de 120, pacat ...

Daca nu stiai ce-a mai intalnita rata a IQULUI pe Glob este de 95.

Documenteazate dupacea vorbeste.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...