Jump to content
liquidz

Nepotu lu becali batut mar!

Recommended Posts

Tu vrei sa aflii cum functioneaza justitia in Romania? Nu stii inca? Lol.... Pai avocatul ala o sa plateasca de o sa se sature si poate o sa se sinucida apoi injunghiindu-se de 5 ori in spate sau prin spanzurare de clanta unei usi sau poate se va ineca in apa de 3 cm datorita unei crampe musculare. In acest timp, intregul clan al oierilor vor fi plecati la o conferinta pe teme de transhumanta, vor fi o gramada de oameni care vor putea sa jure ca i-au vazut la conferinta, inclusiv un Stevie Wonder autohton care va declara ca i-a placut costumul pe care l-a purtat Berbecali. Pe langa toate astea, Politia va mai gasi un bilet de adio, in care avocatul regreta faptul ca nu a citit Biblia cand era mic si de aceea nu-si iubea aproapele si isi cere scuze familiei Razboinicului Luminii. Acest bilet prezenta niste pete ciudate, care ulterior s-au dovedit a fi pete de zer. Vor aparea si niste zvonuri cum ca Zmarandescu sau chiar insusi Berbecali ar fi scris biletul (datorita multiplelor greseli gramaticale si a mazgaliturilor) dar vor aparea din senin niste doctori care vor sustine ca avocatul era tratat cu halucinogene....

Frumos scenariu, esti sigur ca nu esti ruda cu Becali?

Link to comment

Becali a oferit un simulacru de raspuns in emisiunea "Nasul" de pe B1....a spus ca el este citez"cu legea...eu nu pot face nimic,sunt om politic si trebuie sa respect legea,sa-i dea 4,5,7 ani dar sa se aplice legea","dar daca nepotii mei care si ei au bani se decid sa aplice legea lor, eu nu ma bag",adica le-a dat mana libera manelistilor alora imputiti sa faca ce vrea.Si totusi..nu cred ca se vor decide sa faca ceva..poate doar amenintari cu moartea,cazul este foarte mediatizat si nu-i vad pe oierii aia sa aiba un asemenea tupeu.Un lucru stiu...nici avocatul nu a procedat tocmai corect...eu ma opream dupa ce-i caram vreo trei pumni in sfecla si-l vedeam apoi zbierand pe asfalt...imi ajungea atat..in schimb el a continuat sa-i dea si asta nu a oferit un spectacol tocmai placut.Oricum atletic tipul,ma intreb daca nu a facut ceva sport la viata lui,sunt sigur ca face fata cu brio mai multor"nepotei behaiti" o data.

Link to comment

Uite ca a aparut la stiri si o domnisoara care a fost martor la tot incidentul si nu s-a speriat de oi. Merita de ascultata declaratia ei, pentru cei care mai au dubii referitor la care a fost agresorul. Adica nu dai prioritate, injuri pietonul, te dai jos din masina, il ameninti, IL LOVESTI si te plangi dupa aceea ca esti victima atunci cand celalalt riposteaza?

Iar referitor la viitoarea disparitie subita a avocatului, NU cred ca se pune asa problema. Mai degraba nepotelul va disparea o vreme de pe esichier. Si-a cam facut de rusine unchiul ...

Mai repet odata pentru toti care sunt socati de bataia vazuta: NU E MARE LUCRU. Doar spectaculos.

Daca eram in situatia de a fi injurat, amenintat si lovit de un "sofer" pe trecerea de pietoni (sau oriunde altundeva), sigur nu loveam mai mult de patru-cinci ori. Tot atat de sigur nepotelul avea o mana in ghips. Poate si o rotula sarita ...

@Divi

Nu joc barbut. Putem incerca sah. (Eventual judo :P)

Link to comment
Guest Blaidy

Da ce tot discutati atat ? avocatul ala va scapa, pun pariu pe ce vreti voi.

Daca eram in locul avocatului, nepotasu trebuia sa se bucure ca a scapat doar cu mecla sparta ...

Pur si simplu avocatul va scapa, si becali va fi nevoit sa plateasca sau mai stiu eu ce se va intampla -_-

Link to comment

Persoana care a filmat bătaia încasată de Valentin Becali, de la un pieton căruia acesta nu i-a acordat prioritate, a povestit în exclusivitate pentru site-ul Pro Tv, toate detaliile incidentului.

Având în vedere amploarea pe care a căpătat-o incidentul şi numele de familie al persoanei agresate, cameramanul amator nu a dorit să-i fie dezvăluită identitatea. De altfel, el a mărturisit că, daca ar fi ştiut de la început că este implicat nepotul lui Gigi Becali, nu ar mai fi făcut publice imaginile.

Cel care a filmat conflictul a precizat că Levon Sarkizian, bărbatul care l-a agresat pe Valentin Becali, nu s-a asigurat înainte să traverseze, dar că nepotul lui Gigi Becali l-a lovit primul pe Sarkizian.

Link to comment

Sincer, cui ii pasa? Daca era vorba de un om "obisnuit", si nu nepotul lui Becali, chiar credeti ca arata la stiri? Categoric nu. Sunt multe cazuri MULT mai grave care NU sunt aratate la stiri, dar se arata in schimb un caz de asa-zisa "bataie", pentru ca vezi-Doamne, e nepotul lui Becali. Trebuia sa acorde prioritate pietonului, nu sa-i mai comenteze si in fata. Sunt alte lucruri mult mai importante ce se petrec si ar trebui aratate la stiri, si noi ne batem capul pentru atat? Astfel de batai sunt zilnic, ce-ar fi sa le arate pe toate la stiri? (poate ca nu sunt batai in mijlocul strazii, dar sunt in general). Se vede ca traim in Romania.

Link to comment

Si ala a gresit ca a coborat cu impresii ... dar asa ceva e de neconceput ... cum sa bati un om in mijlocul Capitalei si nimeni sa nu se bage. Oricum una peste alta, ala e un om mort. V`a avea grija Nea` Gigi de el fiti siguri de asta. Voi sa avetii banii si cunostintele lui la fel a`ti face. Ala e un om ratat, distrus, terminat .... sau cum vreti voi sa ii ziceti.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...