Jump to content
TrC

Teste pentru obtinere carnetului de conducere

Recommended Posts

i`atzi cartea in care iti sunt expuse regulile de circulatzie (e una albastra) , citeste regulile alea de 2-3 ori si imagineaza-ti unde le gasesti in aplicatie la tine in oras ! , dupa care apuca`te de chestionare :) , bafta !

(ps eu asa am luat carnetu din prima :D )

edit: am uitat sa iti zic , ca daca , cunosti bine regulile , ai sa vezi ca pe internet sunt unele chestionare gresite total !!

Link to comment
Share on other sites

Astea dupa ce faci vreo 10 teste, deja le inveti, ptr ca se repeta. Cel mai bine e sa faci din cartea de legislatie, sunt cele mai bune :right: Bafta!

Gresit :) ...

OT: cumpara-ti tu chestionarele de la scoala [nu te zgarcii la banii aia] ... si nu vei regreta [daca inveti, logic]

Link to comment
Share on other sites

sau daca se poate testele de la politie :beer: Multumesc

Din cate stiu, alea nu se publica.. ;;)

ps: eu l-am luat din a doua...am picat traseu first time 8-|

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

ps: eu l-am luat din a doua...am picat traseu first time 8-|

cre k m-as da cu capu de pereti sa iau sala si sa pic traseu...nuj de ce...da mi se pare nasol sa inveti atata...iei sala..si dupaia pici la practica...ori ca faci o mica greseala, sau ca nu are chef politistu de tine :dooh:

Link to comment
Share on other sites

cre k m-as da cu capu de pereti sa iau sala si sa pic traseu...nuj de ce...da mi se pare nasol sa inveti atata...iei sala..si dupaia pici la practica...ori ca faci o mica greseala, sau ca nu are chef politistu de tine :dooh:

sau nu ai dat spaga suficient de mare sau deloc...

Link to comment
Share on other sites

Gresit :) ...

OT: cumpara-ti tu chestionarele de la scoala [nu te zgarcii la banii aia] ... si nu vei regreta [daca inveti, logic]

Intrebarile din carte+Chestionare cumparate, eu asa am luat :)

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu exista un pachet de chestionare, care se pot cumpara la orice magazin de reviste. Eu acum 4 ani am dat examenul, si din chestionarele alea am invatat. Cu siguranta a aparut si varianta noua cu mai multe intrebari.

Ti-as recomanda sa cauti in niste librarii, sunt mult mai folositoare decat cele pe care le gasesti pe net ;)

Link to comment
Share on other sites

Deci o sa ma apuc de cumparat teste .

Doamne ajuta la examen ca nu vreau sa dau de 534564645 ori examenul !:)

Intrebarile din carte+Chestionare cumparate, eu asa am luat :)

Din prima ???:)

Link to comment
Share on other sites

Eu mi l-am luat din prima dar m-am speriat la inceputul scolii ca doar 17-20 de pct faceam :( si l-am luat la polis cu 25 :whistle:

Chest la politie sunt mai usoare ca si alea din caiete sau carti. Cel putzin asa e aici :dance:

Link to comment
Share on other sites

uite site-ul dp care am facut eu teste -- link -- de aici am facut vreo 20 chestionare + cartea aia galbena cu ptn verde parca , nu mai stiu exact cum se numea , de 2 ori toata cartea ... de acolo am invatat si teoria ( eu te as sfatui, cum la randul meu am fost si eu sfatuit, sa citesti teoria macar odata cap coada si sa nu faci greseala sa faci numa teste , 1 ca nush cu ce ai ramane 2 nush ce ai intelege , doar sa inveti papagaliceste raspunsurile ) ... am luat din prima , 25 la sala :D ... bine amu tre sa ai ptn noroc si la chestionare, dar daca inveti nu ai cum sa nu iei :) Bafta !! vezi sa iei din prima ...

Link to comment
Share on other sites

Testele de pe net sunt gresite ( invatzati legislatia si faceti dupaia alea de pe net sa vedeti ) daca te zgarcesti la ceva bani sa cumperi cartea, cere imprumut de la careva ... eu cand am dat azi-vara pt permis si pe net erau multe gresite, deci orice dar nu de pe net :P

Link to comment
Share on other sites

Bafta multa sa aveti ! :beer:

@on-topic

Eu am dat de 3 ori pana l`am luat. Am picat de 2 ori la sala (nu invatasem, am zis ori la bal ori la spital) si a 3`a oara cand mi`a fost promisa masina ... am mancat decretu + chestionarele :D si l`am luat! :) Am carnetul de 1 luna si 2 zile. :P

Am facut chestionare dintr`o "carte" daca o pot numi carte de la sefu_bancii. Nush cum ii zice sau editura, era un fel de dosar cu 30 de chestionare in el, foarte bune chestionarele. Decretul l`am scos la imprimanta de pe net ! :D

Inca 1 data bafta multa sa aveti, sa nu fiu singuru pericol pe strazi ! =))

Link to comment
Share on other sites

Ms .. e foarte bun.

Maine e ziua cea mare Bafta sa am si toti cei care dau maine :D

vezi sa ai si portofelul gros la proba practica... ca bafta nu e deajuns

Inca 1 data bafta multa sa aveti, sa nu fiu singuru pericol pe strazi !

stai linistit ca nu stii de unde cade... era un film pe youtube cu circulatia din india, tu esti nimic fata de aia...

Link to comment
Share on other sites

era un film pe youtube cu circulatia din india, tu esti nimic fata de aia...

Sa vezi traficul din Baku ;;) Am impresia ca acolo asigurarea de sanatate nu acopera riscul traversarii strazilor :P (altfel dadeau faliment de mult asiguratorii)

Bafta Tractor la examen. :right:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...