Jump to content
0rion

player de film

Recommended Posts

Am si eu o intrebare cam stupida ....Am avut probleme cu laptopul si am fost nevoit sa imi cumpar un calculator nou...calculatorul este performant dar dupa problema ca nu am drivere pentru el decat pentru win vista a mai aparut si alta cum ar fi ca nu pot vedea nici un film cu bsplayer-ul....se vede decat subtitrarea si sonorul :comp1: . am instalat si mama codecelor si degeaba

cu media playerul se vede filmul si cu alte playere la fel...dar mie imi place mai mult bsplayer-ul, aveti idee ce pot face ???

Link to comment
Share on other sites

imi zice ca am 5 codecuri compatibile :)) si totusi nu se vede filmul cu bsplayer-ul :(

incerc sa iau acum de pe dc ultima versiune de bsplaer si vom vedea ce si cum dar oricum mi se pare tare ciudat

Link to comment
Share on other sites

incerc sa iau acum de pe dc ultima versiune de bsplaer si vom vedea ce si cum dar oricum mi se pare tare ciudat

+ mai dai un search pe google dupa k-lite codecs pack. Eu am acest codec pack instalat si pe calculatorul meu de masa si pe laptop, si de un an, nu am avut nici o problema cu filmele, si nici cu playere :)

Bafta :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

in vista ca sa vezi filme folosind bsplayer (vresiunea 1 sau 2) trebuie sa umblii in preferences/video/video rendering si selectezi la rendering mode VMR9 renderless mode 1 sau mode 2 depinde de placa video iar daca ai o placa video ceva mai buna (recomandat o placa video compatibila direct x 9, nush daca merge si pe placi video incompatibile cu dx 9)

ps: aceste setari sunt de preferat nu numai in vista ci si in xp deoarece foloseste accelerarea 3d si utilizeaza instructiunile de randare a filmelor incorporate in placa video pt a obtine o imagine cat mai buna

pss: ace mega codecs pak cam da erori in windows media player (sub vista) dar cu bsplayer functioneaza foarte bine

Link to comment
Share on other sites

Daca folosesti vplayer, n-ai nevoie de nici un codec.

PM me!

vplayer sux... + ca face fite pe vista, iar imaginea nu e de o calitate foarte stralucita

daca vrei videoplayer care foloseste instructiuni speciale de post procesare a imaginii obtinule incearca neuview professional, costa ceva bani da' se merita (si iti trebuie un procesor bun pt filmele cu o rezolutie mare)

calitatea imaginii e exceptionala cu acest player (daca ai procesor bun, recomandat dual core)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...