Jump to content
[n33d]

Romania, a doua zi dupa ce Gigi Becali a castigat alegerile

Recommended Posts

Circula marti pe Internet un mic scenariu despre modul in care ar arata Romania la o zi dupa ce Gigi Becali ar castiga alegerile prezidentiale.

Noul sef al CNA-ului, Dan Diaconescu, da sanctiuni severe pentru posturile TV care nu au respectat dispozitia de a difuza minimum patru ore pe zi cu noul presedinte. Se anunta guvernul. Mirel Radoi si Nicolae Dica vor fi ziua antrenori la Steaua si seara prim-ministri cu schimbul, Catalin Zmarandescu - ministrul apararii personale, Mihai Stoica - ministru al justitiei aplicate pe loc, Adi de la Vilcea - ministrul culturii. Restul membrilor guvernului sint alesi dintre nepotii presedintelui, dupa o sesiune extraordinara de baba-oarba.

Nou moneda nationala este oaia grea.

Gigi Becali anunta ca va face programul de guvernare tinind cont de ultimele carti silabisite, care l-au marcat profund. In fiscalitate, se va reveni la sistemul din "Punguta cu doi bani", iar in zootehnie fiecare capra va fi obligata sa aiba trei iezi.

Cei care refuza sa intre in Partidul "Generatia de la 9" vor fi convinsi cu metoda "Zdreanta, iti pun ochii pe faianta!".

Se reiau negocierile pentru intrarea Romaniei in Europa. Presedintele propune vinzarea catre UE a unui teren de 238.000 kilometri patrati din zona Pipera, cuprins intre Dunare si Prut, cu comision. Refuzat fiind, promite un sac de bani cui ii va incurca pe bulgari.

sursa

:rofl1:

Link to comment
Share on other sites

totally lame and totally stupid...

ps: stim ca becali e prost... da' hai sa nu exageram... averea nu i-a cazut din cer (l-a traznit dumnezeu cu 200 mil de para')

stii cum se spune , nu-l intreba cum a facut primul milion...

OT: negru scenariul :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

=))=))=)) asta e chiar tare , daca lucrau la "proiectu" asta si baietii de la Mondenii si Animat planet iesea mult mai pompoasa:))))) nici versiunea asta nu se lasa mai prejos. Jiji & mioarele . Oricum nu o sa ajunga jiji presedinte :( :naughty:
Link to comment
Share on other sites

gigi e tare ... il vreau presedinte :mellow:

voi va auziti ce vorbiti aici? pe ce criterii l-ai ales presedinte , imi spui si mie ? ca e tare , are oi , are bani ? ca criterii , daca atat te duce pe tine mintea sa il alegi pe becali , reiese clar ca romanii sunt cum sunt , si daca sunt asa le trebuie si un "presedinte" pe masura ...

btw becalizarea continua , carry on

Link to comment
Share on other sites

hai sa fim seriosi, daca mai plateste factura la curent la inca 2 cartiere si daca mai construieste un sat.. chiar o sa aiba sanse, ganditi-va ca majoritatea de la sate o sa il voteze.

totusi trebuie sa recunosc.. e tare faza. fiecare capra e obligata sa aiba 3 iezi auzi.. :))

Link to comment
Share on other sites

dinamo desfintat , rapid liga a 4-a , steaua campioana si castigatoare a cupei .

prezentatorii de stiri vor fi imbracati cu haine bisericesti , apare JiJi TiVi care prezinta viata lu' gigi , toate chestiile pe care le fac stelistii , slujbe bisericesti intre stiri gigioase si sportive..

naspa tare cu nea gigel..(parerea mea :rofl1: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

becali are nivelul intelectual scazut .... prost nu e

dak era prost nu avea banii care ii are acum ;)

Cam asa ceva

Sunt altii mult mai prosti ca el acolo in sfera politicienilor.

Oricum ca si presedinte eu nu l`as alege

Link to comment
Share on other sites

Noul sef al CNA-ului, Dan Diaconescu, da sanctiuni severe pentru posturile TV care nu au respectat dispozitia de a difuza minimum patru ore pe zi cu noul presedinte.

Ai cobit, Nostradamus, la o zi dupa postarea ta a murit Ralu Filip

Link to comment
Share on other sites

exagereaza si cei care fac scenariile desi nu stiu daca ar fi foarte departe.

asta e presa din Romania ma.. ce te astepti la mai mult de la ei? atata ii duce capatana :) daca te uiti mai atent la TV si ai asculta stirile de zi cu zi ti-ai da seama ce prosti sunt unii jurnalisti.. defapt majoritatea.. sunt foarte putini care stiu sa puna o stire normala.. astia se uita mai mult la viata intima a vedetelor decat la viata "normala" a lor.. sa fim sinceri.. deja exagereaza.. rau de tot..

Daca ar ajunge presedinte eu cred ca ar fi ceva mai bine pentru ca asta chiar face ceva e adevarat idealuri tampite de-ale lui, dar le face! :) Haios scenariul :)

degeaba face daca e prost gramada.. asa credeam si yo acu`s 2 ani dar cand am inceput sa-l cunosc cu adevarat mi-am facut cruce.. cum sa ajunga ala presedinte?.. vreti sa murim in prostie? yo il respect pe Becali doar ca e patronul Stelei si baga bani in echipa, doar atat !

@ganditi-va inainte sa declarati ceva..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...