Jump to content
Burne

Basescu fura

Recommended Posts

Traian Băsescu: 'Ţigancă împuţită'

Cu aceste cuvinte a fost "gratulat" reporterul Antenei 1 Andreea Pană după ce şeful statului i-a luat telefonul cu care-l filmase.

După ce i-a smuls sâmbătă telefonul reporterului Antenei 1, Andreea Pană, preşedintele Traian Băsescu l-a băgat în buzunar. Însă nu l-a oprit. Astfel, discuţia pe care a avut-o cu soţia sa, Maria, despre ziaristă, a rămas înregistrată pe telefon. SPP-iştii au şters-o din memoria telefonului, dar nu şi de pe card. Cuvintele adresate Andreei de preşedinte sunau cam aşa: păsărică, agresivă, ţigancă împuţită.

SURSA

Dumnezeu cu mila !!!

* Reporter: "Domnule preşedinte, daţi-mi telefonul!".

* Preşedinte: "Nu-ţi dau nimic! Luni să mă cauţi la Cotroceni"?

* Reporter: "Domnule preşedinte, ăsta e furt!".

* Preşedinte: "Nu, ţi l-am luat doar!"...

* Reporter: "Domnule preşedinte, pot să fac plângere la Poliţie că preşedintele României mi-a furat telefonul? în public".

* Preşedinte: "Hai să te vedem!".

Link to comment

' date='May 21 2007, 13:59' post='1968846']

Nu vezi cat de hilara e stirea?

Stii al cui e ziarul? ;;)

da face parte din trustul "antena1" stiu increngatura Voiculescu bla bla bla

faza e urmatoarea eu merg pe strada iti iau telefonul merg la puscarie ( pt talharie ) viseaza la legi aplicate indiferent pe cine

daca incalca legea o arestez si pe mama
spunea Basescu cu constitutia in mana

ps. cum ii poti lua apararea ? ce mai trebuie sa faca sa sa spuna lumea ca e idiot ? de furat a furat acum ( pe fata ) de injurat , mintit , jignit nu mai vorbesc

Link to comment

filmulet

Nu a procedat corect...dupa cum am mai zis incep sa-mi schimb parerea de Basescu.

ce sa zic....atat rau sa aiba si el, totusi omul are nevoie si de liniste, intimitate, nici la cumparaturi nu-l lasa?

LE: abia asteptau astia de la antena1 sa-i gaseasca ceva oO

Link to comment

Inainte sa postati aici va rog sa ganditi.

Rog sa nu postati pe langa subiect. Orice alta parere legata de Basescu trebuie postata in topicul de la "Discutii Generale".

Se pare ca dupa ce s-au saturat sa vorbeasca in numele celor care n-au fost la vot au gasit un alt motiv pentru a starni scandal. Ipocrizia lor nu are limite.

1. Fapta cu telefonul

Acest fapt poate fi considerat ca fiind in legitimă apărare a securităţii prezidenţiale. A făcut ceea ce trebuiau să facă sepepiştii. S-a controlat dacă aparatul nu are vreun dispozitiv ce-ar fi ameninţat viaţa Preşledintelui, şi apoi a fost restituit. Insistenţa ziaristei a făcut-o suspectă.

Omul are dreptul la viata lui privata. Daca vrei sa faci poze cuiva fara acordul persoanei respective trebuie sa te asiguri ca acele poze nu vor fi facute public si vor ramane numai in posesia ta + ca Basescu a rugat-o in repetate randuri sa nu mai filmeze da ea nimic, "batman , batman".

2. Jignirea "tiganca imputita"

In privinta jignirii cu "tiganca imputita" nu i se poate imputa absolut nimic. Nu a insultat-o direct sau in public. Era intr-un mediu privat alaturi de sotia sa.

Eu, tu si oricine avem dreptul sa discutam orice intr-un mediu privat. Avem voie sa jignim pe cine vrem daca nu i-o spunem in fata sau in public. Daca discutia este facuta public nu este vina noastra.

Aici nu a gresit. Trebuie sa ai creier de "motan" sau de "prostanac" sa nu pricepi asta.

Oricum si presa asta a ajuns de tot kktul. Se baga prea mult in viata omului.

Presa inseamna libertatea de exprimare nu invadarea vietii private a omului. Au inceput sa incalce anumite principii morale cand tot ei vorbesc despre respectarea acestora.

Din cauza ca televiziunea sau ma rog presa in general este patronata de oameni ca Felix si mai toate partidele sunt impotriva lui Basescu, au gasit momentul perfect pentru a declansa un nou scandal pentru ca la vot au pierdut. Tot ei au chemat lumea la vot (nu Basescu) dar numai ca aceasta a fost de alta parere.

Si in incheiere ceva interesant pe baza caruia nu s-a facut atata tam-tam deoarece toata lumea era fericita. Fiecare era prieten cu fiecare.

Traian Basescu nu a jignit in public:

"gaozar" - a fost o convorbire interceptata - ilegal sa faci asa ceva

"tiganca imputita" - in privat - convorbire facuta public fara acordul

acestuia

Jigniri in public ale altor politicieni:

Voiculescu in emisiunea Gabrielei Vranceanu Firea cand a jignit foarte urat si in mod repetat - CNA nu a facut nimic.

Iliescu: "mai animalule"

Orban: "toate femeile sunt curve"

Geoana in campania electorala: toxic, betivan, mitocan etc.

Vadim Tudor: prea multe ca sa le enumar

Acesti oameni l-au suspendat pe Basescu ! Acesti oameni il critica pentru o jignire adresata indirect !

Vi se pare normal ?

ps: Nu uitati de Clinton si Bush care au facut greseli mult mai grave si nu au patit nimic.

Link to comment
Guest Darth Matheus

stati asa , Basescu nu e roman ? Ba da , e roman asa ca ce va mai tot mirati ... cert e un lucru , a ramas Presedinte asa ca obsinuiti-va iar daca nu va convine , asta e ... Ceausescu e mort deci nu se mai poate face nimic

Link to comment

Ce nu vreti voi sa intelegeti ca Presedintele reprezinta Tara a carui presedinte este.

Nu mai vorbiti prostii incercand sa-i spalati imaginea.

Cel mai penibil e faptul ca au sters ce-au sters si totusi le-a scapat inregistrarea :P

:)

Ce am scris nu sunt prostii. Toti presedintii din toate statele au gresit mult mai grav chiar si in Romania dar nu s-a facut atata scandal.

In Romania Basescu are multi dusmani in politica si in presa, deia a iesit circul asta. Vor sa-l discrediteze cu orice pret, ca atat stiu sa faca. Intamplarea asta a fost modelata in asa fel incat sa-l puna pe Basescu intr-o imagine proasta. Ceea ce vedem noi la TV nu e tot adevarul.

O sa vedeti ca or sa mai urmeze astfel de incidente "aranjate".

Cum am mai zis, nu sunt fan Basescu dar se vede clar ce incearca sa faca alde Geaona si Voiculescu.

Bine, Geoana e doar o marioneta a psd-ului.

Link to comment

Si totusi intai de toate Base e om, are si el viata propie, probleme personale. Cand cineva se baga in viata ta personala, normal ca nu-ti convine si cedezi nervilor. Si daca ia zis reporteritzei "tiganca imputita" ce? eu as fi facut-o altfel pentru insistenta acesteia.

le:scz c3nz0r, m-am exprimat gresit :) se subintelege ce-am vrut sa zic :D

Link to comment

Si totusi intai de toate Base e om, are si el viata propie, probleme personale. Cand cineva se baga in viata ta personala, normal ca nu-ti convine si cedezi nervilor. Si daca ia zis reporteritzei "tiganca imputita" ce? eu as fi facut-o altfel pentru insistenta acesteia.

si nu i-a zis asta in fata ...

anyway ... cand dorinta principala a unui om este de a discredita pe cineva acesta se va folosi de toate mijloacele necesare pentru a reusi.

Link to comment

si nu i-a zis asta in fata ...

si ti se pare ca asta il face mai "prezidentiabil"? :P

anyway ... cand dorinta principala a unui om este de a discredita pe cineva acesta se va folosi de toate mijloacele necesare pentru a reusi.

in cazul lui Base nici macar nu trebuie sa faca eforturi, le serveste el toate pe tava :P Sa traiti bine-dispusi :D

Link to comment

si ti se pare ca asta il face mai "prezidentiabil"? :P

Toti jignim in viata noastra privata. Avem dreptul sa spunem ce vrem.

Nu e dreptul nimanui sa ne violeze initimitatea. Presa

in cazul lui Base nici macar nu trebuie sa faca eforturi, le serveste el toate pe tava :P Sa traiti bine-dispusi :D

E "ajutat" de altii ;)

Link to comment

Avant in vedere ca Antena1 este un post de televiziune patronat de Voiculescu nici nu ma mir,daca va uitati pe antena1 o sa vedeti ca si stirile sunt modificate impotriva lui Base.

Eu imi mentin parerea ca Basescu este cel mai bun presedinte care il are Romania in momentul de fata,iar schimbarea lui din functie nu ducea decat la un razboi civil,criza politica,si degradarea imaginii tarii.

Link to comment
Guest Blaidy

Nu, eu n-am injurat niciodata la volan deoarece nu am de ce sa injur pentru altii care sunt prosti. (in cel mai rau caz ma injuram pe mine)

Foarte bine a facut, tara a votat sa nu il suspende si acum uite ce face.

Forza marinaruuu .... NOT

Link to comment

Nu, eu n-am injurat niciodata la volan deoarece nu am de ce sa injur pentru altii care sunt prosti. (in cel mai rau caz ma injuram pe mine)

Foarte bine a facut, tara a votat sa nu il suspende si acum uite ce face.

Forza marinaruuu .... NOT

hai B@ ma LASI :banghead: , n-ai injurat niciodata la volan ca n-ai condus in viata ta sau cum ???

eu unul am carnet din februarie si tin sa precizez ca am dat vreo 2 dumnezei la volan. ete gata, dupa mintea voastra si asta ar fi motiv sa-l demiteti :banghead:

PS: usa de biserica ce sunteti toti :kar:

Link to comment

Blaidy, nu mai posta mai omule la misto. De ce incerci sa transformi o discutie serioasa intru-un circ.

Faci si tu ca astia de la Antena 1 care fac din tantar armasar. Modeleaza o stire dupa cum vor ei. Dintre toti ziaristii de acolo tocmai aia de la Antena s-a gasit sa insiste. Altfel nu avea nici o stire. Trebuia sa forteze cumva nota.

Asta stie sa faca presa ca la exprimare corecta si pertinenta are deficiente.

Hai sa-ti spun ceva.

Bush a incalcat de multe ori constitutia SUA si nu a fost demis.

Bill Clinton a gresit mai grav - cazul cu Monika Lewinski - a patat grav imaginea statului si nu a fost demis.

Sa nu mai zic de politicienii romani care au adresat jigniri mult mai grave in public (vezi primul post al meu de aici) si nimeni nu le-a zis nimic. Why ?

Basescu este o victima a sistemului pentru ca i s-a impotrivit.

Basescu nu a incalcat nici o constitutie, singurii care au incalcat-o au fost parlamentarii.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...