Jump to content
Deian69

Card de debit

Recommended Posts

Am cautat pe google si nu prea am fost multumit de ce am gasit.

As vrea sa va pun niste intrebari

1. Ce este un card de debit?

2. Ce se poate intampla daca ajunge cardu tau la o alta persoana sa zicem una desteapta si iti stie si pinu?

ps: sa zicem pe card sunt doar 10 lei.

3. Te poti trezi cu niste dureri mari de cap?

Ms

Din cate am citit eu card de debit= un card unde iti poti depune bani si cheltui cand vrei si poti.

Link to comment
Share on other sites

Card de debit :

- Toate tranzactiile se efectueaza in limita disponibilului din contul de card .

- Faci bine si il declari nul la banca pana nu retrage cineva din el , in cazul asta pierzi banii .

- Durerea de cap este faptul ca aceste discutii nu se poarta pe un forum , daca ai varsta acceptabila pentru un card , cauta consilier altundeva (rude , prieteni cu experienta , banca)

Link to comment
Share on other sites

Cu durerea de cap ma refeream daca poate sa iti faca vreun rau\datorii orice persoana respectiva.

Nu ma refeream la pierderea lui ci la vanzarea lui.

Ma gandeam aici pot intreba in voie fix la obiect.

Oricum ms Cenzurat

Link to comment
Share on other sites

Singurul rau pe care ti-l poate face cineva fara a detine cardul e sa-ti stie toate datele personale si ale cardului si sa le foloseasca prin tranzactii online in scopuri personale . In acest caz poti reclama la banca , se face o ancheta , firma de unde s-a facut tranzactia iti returneaza banii dupa ce anuleaza tranzactia de bunuri iar persoana inculpata v-a ajunge la tribunal daca depui plangere .

Nu poti vinde un card , este strict personal .

Poti intreba in voie fix la obiect unui tata , unei mame , sau unui prieten apropiat , care iti va raspunde doar daca este sigur in ceea ce spune pe cand intr-un un forum poate sa sara orice aiurit pe care tu il consideri destept , sa te dezinformeze si sa te induca in eroare .

Cu placere Deian .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...