Jump to content
Guest rallyi

Campania Libearty si Milioane de prieteni

cine credeti ca ar trebui sa se implice?  

11 members have voted

  1. 1. Guvernul?

    • categoric
      7
    • nu e cazul
      2
    • au alte probleme mai presante
      2
  2. 2. Presa?

    • ziare, reviste
      1
    • televiziuni
      9
    • presa online
      1
  3. 3. Blogosfera?

    • da
      7
    • nu, doar dau din gura
      4


Recommended Posts

Guest rallyi

Buna tuturor, deschid aici un topic generat de initiativa doamnei Lapis (Libearty) si a Asociatiei Milioane de Prieteni. Un topic in care sunt bineveniti toti cei care se simt responsabili pentru fauna acestei tari, pentru cei care doresc sa se implice si sa schimbe perceptia Guvernului fata de ecologie si ecosistem.

mai jos aveti un link catre un articol foarte interesant, Cum putem ajuta ursuletul romanesc.

daca stiti cazuri de maltratare a animalelor, va rog nu ezitati sa ne contactati.

va asteptam!

Link to comment
Share on other sites

1)am o intrebare: ce inseamna blogosfera?

2)ar cam trebui sa se implice cineva foarte adanc deoarece deja este criza de poluare, animale pe cale de disparitie, etc.

3) am vazut la stiri cum un barbat in varsta de aprox 30 ani isi batea calul cu toporul deoarece ramasese caruta intepenita intre 2 pietre si nu putea sa plece.acel om a fost amendat doar cu vreo 200-300 lei ceea ce nu mi se pare corect. dak reusesc sa gasesc link sau ceva am sa va contactez.

Link to comment
Share on other sites

Guest rallyi

1)am o intrebare: ce inseamna blogosfera?

2)ar cam trebui sa se implice cineva foarte adanc deoarece deja este criza de poluare, animale pe cale de disparitie, etc.

3) am vazut la stiri cum un barbat in varsta de aprox 30 ani isi batea calul cu toporul deoarece ramasese caruta intepenita intre 2 pietre si nu putea sa plece.acel om a fost amendat doar cu vreo 200-300 lei ceea ce nu mi se pare corect. dak reusesc sa gasesc link sau ceva am sa va contactez.

blogosfera esste mediul online in care activeaza webmasterii de bloguri. blogul e un site personalizat, un jurnal, o agenda, un mijloc prin care te poti exprima si poti tine legatura cu prietenii. un model de blog este si cel in care e postat articolul despre ursuleti.

2. da, ar cam trebui, darde ce nu noi...? semneaza petitia de pe situl asociatiei si deja ai ajutat si tu.

in plus, promoveaza la prietenio, colegi, rude, linkul asta http://unggaby.wordpress.com/2007/05/03/cu...letul-romanesc/, si fii alaturi de noi, pentru a nu mai exista oameni care-si bat caii cu toporul, caini spanzurati, ursi omorati cu salbaticie, etc..

Link to comment
Share on other sites

Guest rallyi

Cel mai bun mod de a salva ursuletu romanesc cred ca este prin televiziuni si reviste. Prin guvern nu avem cum tocmai acum cand se cearta cu Basescu :)

corect, massmedia e un factor major de influenta...dar semnand petitia de pe www.milioanedeprieteni.org, si noi putem face ceva..poate chiar mai mult decat mass-media. in fond, noi suntem multi :)

Link to comment
Share on other sites

Doamne , am vazut ieri pe acasa tv parca,, cum era tinut un urs intr-o cusca chiar la Manastirea Cotmeana , pfff chiar in Arges :( , fara apa, mancare am auzit ca ii dadea la urs sa manance mere loool si paine , cum e posibil ca un urs sa manance paine :banghead: .Nu mai spun ca au luat un interviu unui calugar , iar raspunsu lui a fost "ca nu il intereseaza" :banghead: .

Si nu numai ursii sunt chinuiti ... am mai vazut tot aici pe forum parca , cum erau omorati cainii , si animalutzele alea dragutze ratonii parca , ii luau de coada si dadea cu ei de asfalt , ca sa faca la fitzosi BLANURI Daca se intampla asa ceva in America .... era vai si amar de oamenii aia !!

Link to comment
Share on other sites

Guest rallyi

Doamne , am vazut ieri pe acasa tv parca,, cum era tinut un urs intr-o cusca chiar la Manastirea Cotmeana , pfff chiar in Arges :( , fara apa, mancare am auzit ca ii dadea la urs sa manance mere loool si paine , cum e posibil ca un urs sa manance paine :banghead: .Nu mai spun ca au luat un interviu unui calugar , iar raspunsu lui a fost "ca nu il intereseaza" :banghead: .

Si nu numai ursii sunt chinuiti ... am mai vazut tot aici pe forum parca , cum erau omorati cainii , si animalutzele alea dragutze ratonii parca , ii luau de coada si dadea cu ei de asfalt , ca sa faca la fitzosi BLANURI Daca se intampla asa ceva in America .... era vai si amar de oamenii aia !!

casp3r, ai mai multe informatii despre ursul de la Cotmeanca??

eventual despre calugarul ala "milos"?

e bine sa sesizam opinia publica...

Vin cu o rugaminte pentru toti...daca aveti cunostinta despre astfel de cazuri, fotografii, detalii etc...va rog sa mi le trimiteti...

ori postati pe blogul meu: Gabriel.Blogg-Net, sau pe email: ung.gabriel@gmail.com

multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

1)am o intrebare: ce inseamna blogosfera?

Totalitatea de nabi care nu ai nimic de facut toata ziua decat sa puna pe net fiecare minut plictisitor din viata lor.

O sfera de blog-uri ca sa fiu mai precis. Daca te baga in ceata cuvintele astea de self-proclaimed masters of the web (webmaster lol.. aveti un kkt de pagina) iti dau urmatorul link. Have fun. E un articol bestial.

Acum.. cat despre ursuletzii astia sau ce vrea baiatu sa faca reclama..

Eram convins ca articolul ala uber interesant despre care vorbea el o sa fie un link la blog-ul lui. In alte cuvinte topicul asta e o reclama la blogul lui.

Printre comentariile de geniu pe care le-a primit este si :

Sustin aceasta initiativa printr-un link in blogroll. Thanks for letting us know about it.

OMG! Sustine initiativa printr-un link in "blogroll"

Daca nu sunteti geeks si nu stiti ce inseamna blogroll va explica acel articol pe care l-am linkuit eu:

Blogroll: A long list of links that nobody will ever click on. Bloggers not only link to their friends and fellow bloggers, but their eventual goal is to link to every linkable document on the Internet. Most "blog rolls" are so full of links that it can bring even the mightiest of search engines to a crawl as they sort through all the frivolous bullshit bloggers link to.

Oricum bravo pentru cele 19 comentari pe care ai reusit sa le aduni (desi 7-8 sunt ale tale zicand fiecarui user in parte "multumesc" ) si sper sa folosesti sectiunea de "reclama si publicitate" in viitor. Tineti discutiile diverse pentru ceva care conteaza. Nu mai cautati un articol putin ne-plicticos din blog-ul vostru ca sa-l linkuiti aici. Nu incercati sa pareti interesanti ca nu sunteti.

mai multe informatii despre acest subiect gasiti aici

Asa.. mai linkuieste cateva articole de pe blog-ul tau ca nu-i destul

Link to comment
Share on other sites

Guest rallyi

Totalitatea de nabi care nu ai nimic de facut toata ziua decat sa puna pe net fiecare minut plictisitor din viata lor.

O sfera de blog-uri ca sa fiu mai precis. Daca te baga in ceata cuvintele astea de self-proclaimed masters of the web (webmaster lol.. aveti un kkt de pagina) iti dau urmatorul link. Have fun. E un articol bestial.

Acum.. cat despre ursuletzii astia sau ce vrea baiatu sa faca reclama..

Eram convins ca articolul ala uber interesant despre care vorbea el o sa fie un link la blog-ul lui. In alte cuvinte topicul asta e o reclama la blogul lui.

Printre comentariile de geniu pe care le-a primit este si :

OMG! Sustine initiativa printr-un link in "blogroll"

Daca nu sunteti geeks si nu stiti ce inseamna blogroll va explica acel articol pe care l-am linkuit eu:

Blogroll: A long list of links that nobody will ever click on. Bloggers not only link to their friends and fellow bloggers, but their eventual goal is to link to every linkable document on the Internet. Most "blog rolls" are so full of links that it can bring even the mightiest of search engines to a crawl as they sort through all the frivolous bullshit bloggers link to.

Oricum bravo pentru cele 19 comentari pe care ai reusit sa le aduni (desi 7-8 sunt ale tale zicand fiecarui user in parte "multumesc" ) si sper sa folosesti sectiunea de "reclama si publicitate" in viitor. Tineti discutiile diverse pentru ceva care conteaza. Nu mai cautati un articol putin ne-plicticos din blog-ul vostru ca sa-l linkuiti aici. Nu incercati sa pareti interesanti ca nu sunteti.

Asa.. mai linkuieste cateva articole de pe blog-ul tau ca nu-i destul

blk esti total off topic. daca nu te intereseaza subiectul , mars de aici si arunca-ti veninul in alta parte. daca tu consideri ca este reclama, e strict problema ta, insa te anunt ca nu esti singur pe lume. asa ca accese de frustrare de genul asta poarta-le in alta parte. clar?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...