Jump to content
Lancelot

De care din cele 4 elemente primare va simtiti reprezentat?

Recommended Posts

hmmm nush in ce masura e focul element al naturii... adica nu gasesti oriunde foc, decat daca il aprinzi tu sau un fulger si in + focul dupa ce consuma combustibilul se stinge si sa nu spuneti ca lava (sau miezul pamantului) e (de) foc...

eu prefer apa (keeps me clean) doar avem in compozitia corpului nostu (daca nu ma insel) vreo 66% apa

Link to comment
Share on other sites

in Captain Planet mai era si heart :)

mi-ai furat cuvintele de pe tastatura. dar se pare ca e un element care nu prea trebuie bagat in seama, fiind cel mai slab dintre toate, nu? :)

Apa e pentru mine, nu sunt destul de curajoasa ca sa aleg sa fiu purtata oriunde de vant, nu sunt destul de irationala incat sa ard totul in calea mea intr-o combinatie de pasiune si forta, sunt mult prea visatoare pentru a reusi sa raman cu picioarele pe pamant. Drumul apei e unul singur, primeste forta afluentilor, sfarama piatra, stinge focul, vantul ii e prieten si nu ineaca decat pe aceia care subestimeaza forta ei - pe restul ii poarta acolo unde vor sau trebuie sa ajunga.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce oamenii se considera adepti ai focului de obicei... Intr-adevar am observat in multe jocuri (MMO, RPG, RTS) ca magii human sunt totdeauna asociati cu focul. Eu nu simt asa. Eu ma simt mai legat de apa. Cu alte cuvinte, I hate fire.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...