Jump to content
Guest ioanabuburuza

socializarea prin internet

Recommended Posts

Guest ioanabuburuza

Este metoda de socializare prin internet(chat, forum) mai buna decat socilaizarea directa? Argumente...

Link to comment
Share on other sites

Este metoda de socializare prin internet(chat, forum) mai buna decat socilaizarea directa? Argumente...

Daca respectivul/respectiva cu care vorbesti este din alt oras atunci e mai bine prin internet...cunosti mai multa lume etc...dar daca e din acelasi oras nu are rost sa vb cu el/ea numai pe net, niste intalniri, ceva mai degraba :)

Link to comment
Share on other sites

Guest uLise4me

Din cate stiu eu ;;) Bill Gates a cunoscut-o pe sotia lui pe Internet . :dontknow: asa am vazut la TV. Dar net-ul e din '90 aparut... si cred ca o cunoaste pe sotia lui de mai demult

OT: Socializare Da Am multi prieteni cunoscuti de pe internet.

Link to comment
Share on other sites

Guest uLise4me

mult mai eftin , 1 hora pe internet si 1 ora convorbire telefonica ( in afara tarii , care e mai eftin ? )

Link to comment
Share on other sites

Este metoda de socializare prin internet(chat, forum) mai buna decat socilaizarea directa? Argumente...

eu nu sunt adeptul "imprietenirilor" prin chat forumuri etc , mai bine pe viu pe strada in crasma bar in trimpul serviciului cursurilor sau oriunde altundeva cand esti fata in fata

Link to comment
Share on other sites

ce frumos ... totul incepe cu asl pls si se termina cu /ignore

cand vine vorba de socializare netu prezinta multe avantaje .... intr`un joc de exemplu se pot ajuta omuletii, se amuza ... se cearta etc etc

uimitor fenomenul ... am ajuns deseori sa am incredere foarta multa intr`un personaj care inca nu`l cunoscusem in rl :)

Link to comment
Share on other sites

in nici un caz. desi pe actuala mea prietena am cunoscut-o pe hi5 parerea mea este ca socializarea pe internet este cam o pierdere de timp..

edit: adica sa cunosti oameni pe net, nu sa vorbesti cu cei pe kre i-ai cunoscut deja

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...