Jump to content
Burne

Cu sau fara Basescu

Cu sau fara Traian Basescu  

257 members have voted

  1. 1. Vreti ca presedintele Traian Basescu sa fie demis din functie ?

    • Da vreau ca Traian Basescu sa fie demis din functie
      62
    • NU !!! Basescu trebuie sa ramana
      195


Recommended Posts

Daca e so luam logic sa shtitzi k nici un politician nu merita sa fie preshedinte .Adica uitatziva la ei totzi sunt bogatzi pentru k au furat.Ar trebui k unu sarac shi destept sa ajunga preshedinte, ala sigur ar face ceva bu,din pacate un astfel de candidat nu exista,shtiti dc???pentru k oameni buni shi deshteptzi nu se baga in politica.Am votat k tre sa ramana base(preshedintele jucator),na fost cel mai bun preshedinte dar sa shtitzi ca a facut mai mult decat iliescu(CARE A FOST MARIONETA psd-ului,da nam chef sa comentez acu sincer).

SPUNE NU BASE,NU GEOANA,NU BECALI,NU VADIM,NU POLITICA.

AR FI MARFA K LA URMATOARELE AE\LEGERI SA NU SE PREZINTE OAMENI LA VOT K DOAR SE VEDE K NU EXISTA UN CANDIDAT VREDIC DE FUNCTIA DE PRESHEDINTE

SPUNE NU PSD,NU PD,NU PNL,NU UDMR,NU PNG,NU PUR,NU PIN shi nu restul.

SHTITZI CE TREBUIE FACUT,TREBUIE SCHIMBAT SISTEMUL.K ASTA DE ACUM NU E BUN DE NIMIK.

DAR AM GASIT O SOLUTZIE SCHIMBAM PRESHEDINTELE CAT MAI DES PANA KND LUMEA SE PLICTISESHTE E ALEGERI SHI NU MAI RAMANE NICI UN CORUPT!

1. Scrie si tu in limba romana data viitoare!

2. Cum sa ajunga presedinte un om sarac? Nu intrii in politica ca intr-un magazin. Iti trebuie bani, relatii, gura mare, cate si mai cate..

3. Tu unde ai trait pana acum? Nu vezi ca solutia asta au ales-o romanii timp de 17 ani?

Link to comment
Share on other sites

Daca e so luam logic sa shtitzi k nici un politician nu merita sa fie preshedinte .Adica uitatziva la ei totzi sunt bogatzi pentru k au furat.Ar trebui k unu sarac shi destept sa ajunga preshedinte, ala sigur ar face ceva bu,din pacate un astfel de candidat nu exista,shtiti dc???pentru k oameni buni shi deshteptzi nu se baga in politica.Am votat k tre sa ramana base(preshedintele jucator),na fost cel mai bun preshedinte dar sa shtitzi ca a facut mai mult decat iliescu(CARE A FOST MARIONETA psd-ului,da nam chef sa comentez acu sincer).

SPUNE NU BASE,NU GEOANA,NU BECALI,NU VADIM,NU POLITICA.

AR FI MARFA K LA URMATOARELE AE\LEGERI SA NU SE PREZINTE OAMENI LA VOT K DOAR SE VEDE K NU EXISTA UN CANDIDAT VREDIC DE FUNCTIA DE PRESHEDINTE

SPUNE NU PSD,NU PD,NU PNL,NU UDMR,NU PNG,NU PUR,NU PIN shi nu restul.

SHTITZI CE TREBUIE FACUT,TREBUIE SCHIMBAT SISTEMUL.K ASTA DE ACUM NU E BUN DE NIMIK.

DAR AM GASIT O SOLUTZIE SCHIMBAM PRESHEDINTELE CAT MAI DES PANA KND LUMEA SE PLICTISESHTE E ALEGERI SHI NU MAI RAMANE NICI UN CORUPT!

Tu ti`ai pus urmatoarea intrebare ? "Cine va conduce tara ?" :dooh:

Link to comment
Share on other sites

yea

btw, cei care sunt no-Base, pt cine vreti voi presedinte? Vadim? Becali? Geona =)) ? eu zic ca mai bine va treziti la realitate, nu e unul mai bun, macar el nu e prost ca becali, nazist si comunist ca vadim si ingamfat ca ratatu ala de geona ;)

s-asa ne-a furat psd-ul 15 ani, inca vreti sa fure a?

Link to comment
Share on other sites

Nu am nervi sa citesc 11 pagini de forum....cu multe posturi aiurea, dar am totusi si eu cateva nelamuriri:

1) ca sa-l dea jos trebuie sa aiba vot contra de la 50%+1 romani din populatia totala, nu? Pai nu se prezinta atatia romani la vot....si chiar daca s-ar prezenta....nu va strange 11 mil impotriva lui.

2)in ce conditii poate fi dizolvat parlamentul?

Link to comment
Share on other sites

pai din moment ce sunt prezentate doar parerile negative, cum poti sa iti formezi o opinie? din moment ce ei ti-o dau de-a gata?

PS: sarbu nu are legatura cu politica (cel putin asa stiu eu), iar de ceilalti nu am auzit, cat despre posturile mentionate de tine. ele prezinta realitatea

PS2: nu am zis ca toate sunt direct influentate de patroni si de convingerile lor, si NU am zis sa nu ne mai uitam la stiri sau alte emisiuni informative

eu unu nu stau cu basescu de povesti,trebuie de undeva sa afli cate ceva despre el,dami tu un exemplu bund e unde poti afla cate ceva despre el sa fie mediocra si realista critica.

ma uit la el cand merge la "mall" odata pe an?

Ca sa fi acolo trebuie sa fi corupt,nu poti alatura coruptia ca iti sar toti in cap.

Imi poti dovedii tu cumva ca el asta a vrut sai sparga pe uratii aia? sau avea alte intentii de care noi nu avem habar.A zis ca demisioneaza dupa 5 min de ce nu a facuto?Nu a crezut ca o sal suspendeze.

Link to comment
Share on other sites

incearca astia sa`l inlature ca a cam facut curatenie Basescu si o sa continue , nu mai stiu parlamentarii ce sa faca ca ajunge la fiecare normal ca il suspenda. Comunistii aia de Geoana si ala cu televiziunea lui nu au ce sa caute in parlament , de cand isi dau ei "parerea" despre viitorul nostru?

Link to comment
Share on other sites

Guest anders

Nici nu pot sa spun destul: e cel mai periculos tip care a aparut in partea asta de Europa de la...I dunno, Ceausescu incoace. Jos cu el, si cat mai repede.

Link to comment
Share on other sites

^^^ Subscriu

Asta a luat-o pe urmele lui Lukashenko din Bielorusia( subordonarea serviciilor secrete,incercari repetate

de desfiintare a PNL-ului ca partid de sine statator, dosare penale politice pentru liderii PSD, PNL si PC

s.a.m.d ->asta-i presedinte democratic? Suspendat sau nu,il vad ca o persoana foarte periculoasa pentru

Romania(ca fapt divers o spune cineva care a stat 4-5 h in gara din Cluj sa-l voteze)

Eu vreau un presedinte cu adevarat european(moralitate ireprosabila,discurs elevat,concis,nu populist

vorbirea fluenta a limbii engleze etc) nu unul vesnic conflictual,cu un trecut oarecum dubios si origini mai

mult tatarasti decat romanesti.

Solutia ideala la momentul actual:un tehnocrat,gen Isarescu,sustinut de majoritatea partidelor

parlamentare :hello:

Link to comment
Share on other sites

republica constitutionala... este si SUA si totusi in aceasta tara presedintele are rol da prim-ministru

poate mai bine spuneai republica parlamentara (cum e Germania) in care presedintele e desemnat de parlament) si/sau republica prezidentiala (SUA)

Graba asta :P Evident ca ma refeream la republica parlamentara, de asta si intrebam cati stiu cine e presedintele Germaniei... Mai mult, toate republicile sunt constitutionale, la fel ca majoritatea monarhiilor actuale.

@Odyzzeus

Spuneai ca,

Curtea Constitutionala a retinut, motivat si temeinic zic eu, ca Presedintele nu se face vinovat de vreo "fapta grava" prin care sa fi incalcat dispozitiile constitutionale.

Rezolutia suna un pic altfel. Daca citeai postul meu anterior, poate nu dezinformai lumea :P .

Am impresia ca multa lume crede ca Basescu a aparut din senin sa salveze natiunea de coruptii care au supt sangele tarii 17 ani de la Revolutie. Stimati forumisti, Base activeaza in politica din primele zile ale Revolutiei si de-atunci a fost implicat in o groaza de lucruri, cot la cot cu mai toti pe care ii ataca. Cine e curios de o biografie scurta si oficiala, o gaseste aici. Vedeti cateva lucruri interesante acolo, inclusiv ocuparea unor functii interesante inainte de Revolutie, functii la care accedeau doar oameni de incredere ai partidului sau ai ... altor institutii de stat :P . Poate ca mai exista cavaleri imbracati in armuri stralucitoare (desi ma cam indoiesc :P ), dar Basescu sigur nu este unul dintre ei.

Link to comment
Share on other sites

Eu vreau un presedinte cu adevarat european(moralitate ireprosabila,discurs elevat,concis,nu populist

vorbirea fluenta a limbii engleze etc) nu unul vesnic conflictual,cu un trecut oarecum dubios si origini mai

mult tatarasti decat romanesti.

Peste 10 ani sa ma votezi pe mine. :cool2:

Ai dreptate, dar tot Basescu va iesi. Mie mi-e un tip simpatic, cat despre coruptie, spune-mi unul dintre cei care vor candida si nu e corupt.

Link to comment
Share on other sites

Daca e so luam logic sa shtitzi k nici un politician nu merita sa fie preshedinte .Adica uitatziva la ei totzi sunt bogatzi pentru k au furat.Ar trebui k unu sarac shi destept sa ajunga preshedinte, ala sigur ar face ceva bu,din pacate un astfel de candidat nu exista,shtiti dc???pentru k oameni buni shi deshteptzi nu se baga in politica

Apuca-te de politica, nu te opreste nimeni, sa vezi cat de departe ajungi.

Ar trebui k unu sarac shi destept sa ajunga preshedinte

si cand ajunge si el bogat si ala il dam jos nu ? =)) poate ala ar fura si mai mult ca doar n-are ..

Si a mai zis cineva aici, dar subscriu, cei care sunt in parlament au avut propriile afaceri inainte sa ajunga ei acolo, nu stau ei dupa banii ce-i primesc de la stat ! Asa ca nu mai veniti cu politicieni-hoti ca ma plictisiti, eventual nepasatori, ar fi cuvantul mai potrivit.

Si dupa parerea ta ce-ar trebui sa faca un presedinte bun ? ...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...