Jump to content
andi

Fumatul

Fumezi  

48 members have voted

  1. 1. Fumezi

    • Da
      11
    • Nu
      31
    • Nu mai
      5


Recommended Posts

Majoritatea care ati postat aici la sectiunea nefumatori :) ati pufait sau nu v-a placut de mici tigara...banuiesc ca voi dati dovada de vointa si auto-control , aceste 2 lucruri pe care noi fumatorii nu prea le stapanim :(

Link to comment
Share on other sites

vointa si auto-control , aceste 2 lucruri pe care noi fumatorii nu prea le stapanim.

Cum sa nu le stapanim? cand te apuci de fumat ai si vointa si auto control...

Pt ca acela e cel mai important moment, nu cand te lasi....

You can get out, but u must try.

Toti incearca dar nu toti reusesc...

Link to comment
Share on other sites

Bravo baieti imi place de voi ca nu fumati sau ca unii sau lasat , si eu am fumat dar ma-m lasat ,cel mai usor este sa te apuci dar cind trebuie sa te lasi este foarte greu .Nu vreau sa va sperii dar stiu ce inseamna sa fumezi poate multi din cei care acuma fumeaza nu-si dau seama ce inseamna ,daca puteti lasativa.Multi dintre voi nu au atitia ani citi am fumat eu.Va mira ,uitativa la profilul meu daca credeti ca glumesc.Dupa un an doi de fumat este usor sa te lasi dar dupa mai multi este deja mai greu si iti trebuie voita de fier ,devine o obisnuinta de care nu te mai scapi.Nu este vorba de banii pe care ii dai pe tigari ci de sanatate , o bere nu strica din contra are vitamine cit un ou dar tigara te inbatrineste mai repede.Asa ca LASATIO .Si nu stati mult in incaperile in care fumeaza multi pentru ca sunteti fumatori pasivi si fumati cit ei. :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Iti spun eu odata ce ai inceput nu o sa mai spui asa usor " Nush ce va place la fumat".

Intradevar nu are gust nu da senzatii mai stiu yo de care dar NICOTINA isi cere drepturile

Link to comment
Share on other sites

Si asta e o solutie ( dar tentatia de a incerca ceva nou )

Bun recunosc ca tentatia este mare si ca viata este asa de scurta incit ar trebui sa incerci tot ce exista pe aceasta lume pentru ca nu duci nimic cu tine cind pleci.Sunt si cu asta de acord dar nu iti scurta singur viata,fa in asa fel incit sa nu devii dependent de nimic adica sa te conduci singur nu altceva pe tine,ramii cu mintea limpede,ascultatima ca le-am facut cam pe toate. ;)

Link to comment
Share on other sites

Din pacate si eu am fumat...m-a atras un nenorocit...ca sa fumez cu el...oricum in 3 zile le-am spus parintilor mei si mi-au explicat ce pot sa patesc!! de atunci nu am mai fumat...am mai trecut cu fratemeu intr-o cafenea am mai fumat o narghilea...care mi se pare ca nu contine tutun ci doar i aroma de mere (piersici etc)..si de revelion am tras 2 fumuri :D atat...

Link to comment
Share on other sites

Yup bautura iese mai usor dar tzigara am auzit ca lasa urme in organism o perioada intre 1-4 ani

bautura iese mai usor pentru ca afecteaza in prumul rand ficatul, el fiind singurul organ din corp care se regenereaza ;)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...