Jump to content
Lancelot

Cat ati sacrifica ptr fericire/implinire/satisfactie?

Recommended Posts

Cat ati fi in stare sa riscati sau sa sacrificati ptr a va implini visul ascuns? ;;) Ptr cine a vz filmul cu Demi Moore parca..un miliardar ofera 1 milion de dolari sotului ptr a se culca cu sotia acestuia ;;) si cuplul accepta...

SO ..ati calca pe cadavre >:) ca sa va idepliniti visul? Ati renunta la unul din lucrurile frumoase din viata voastra ptr o implinire ulterioara? Pana unde ati merge ..daca vi s-ar oferi o oprtunitate unica..o singura sansa?;;)

Link to comment
Share on other sites

Cat ati fi in stare sa riscati sau sa sacrificati ptr a va implini visul ascuns? ;;) Ptr cine a vz filmul cu Demi Moore parca..un miliardar ofera 1 milion de dolari sotului ptr a se culca cu sotia acestuia ;;) si cuplul accepta...

SO ..ati calca pe cadavre >:) ca sa va idepliniti visul? Ati renunta la unul din lucrurile frumoase din viata voastra ptr o implinire ulterioara? Pana unde ati merge ..daca vi s-ar oferi o oprtunitate unica..o singura sansa?;;)

Propunere Indecenta este filmul de care vorbesti, actori fiind Robert Redford, Demi Moore, Woody Harrelson.

On topic - habar nu am, sper sa nu aflu niciodata. Oricum, la chestii principiale nu sunt "flexibil".

Link to comment
Share on other sites

as sacrifica mult daca as sti ca merita,as sacrifica destul de mult :P

as sacrifica doar daca as sti ca merita mai mult decat ce sacrific :)

As sacrifica , doar daca se merita , dar ca sa fac ca ala in film , nu as face nici in ruptu capului .

asta-i partea faina in tot scenariul asta, nu aveti de unde sti dinainte daca merita sau nu :)

asta parca ar fi un topic cu dedicatie :)

Pentru fericire? Pentru fericire as renunta la tot. Dar se intampla sa nu cred ca pentru fericire trebuie sa renunti. E singurul din cele 3 aspecte mentionate de Lance care nu prea tine de mediul inconjurator, sau ca s-o zic asa, it's all in your head. Si din pacate nu tine prea mult.

Pentru implinire as renunta la multe. Spun ca as renunta (nu ca si renunt) pentru ca am obiceiul de a calcula extrem de mult, de a nu ma avanta in necunoscut fara macar o harta, de a fi convinsa intr-un mom ca un lucru e bun pentru mine doar pentru ca imediat in mom urmator sa constat ca opusul acelui lucru ar fi ideal. Adevarul e ca imi cam lipseste curajul in deciziile majore pe care trebuie sa le iau... dar ce sa-i faci, dupa ce bagi mana in foc de cateva ori si te arzi, inveti macar sa te orientezi catre priza :)

Pentru satisfactie n-as renunta la nimic. Sau poate la o ciocolata sau la vizionarea unui film fain :) Prea simplu pentru a fi macar o provocare.

si totusi, daca stau sa ma gandesc, nu am prea multe lucruri, ca sa pot renunta la ele. si nici nu prea ma pot imagina pe mine fara "lucrurile" pe care totusi le am.

"Indecent proposal" e unul din filmele mele preferate. Lancelot, tu pana unde ai merge?

Link to comment
Share on other sites

depinde ptr cine si de ce .. de exemplu ptr o persoana apropiata ( parinti , sotie ( la mine nu e cazul :D ) etc .. ) . Prin urmare as sacrifa ceva doar daca e in avantajul meu sau ptr cineva drag .

Link to comment
Share on other sites

Pai nu as sacrifica pe cineva drag. Mai repede m-as sacifica pe mine.

Filmul...l-am vazut. Daca s-ar intampla asa ceva cu iubita/sotia mea.... in mod sigur s-ar destrama totul. Sunt radical in astfel de lucruri!

Link to comment
Share on other sites

"fericire e ceva care nu se atinge niciodata, dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata"

so true, fericirea/implinirea/satisfactia nu se pot cumpara. singurul lucru care poti sa il sacrifici este timpul, daca dumnezeu te ajuta, poti ajunge cat mai aproape

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...