Jump to content
inkredibil

Design Your Baby

Design Your Baby  

46 members have voted

  1. 1. Design Your Baby

    • Pentru
      5
    • Contra
      41


Recommended Posts

contra...nu vreau sa formeze astia armate de "roboti" si ar fi un dezastru daca fiecare individ ar fi "manipulat" chiar inainte de a se dezvolta (sau chiar forma). adica ne-am face copiii sa fie cum vrem noi sa fie si ne-am inchide la minte caci nu am avea motive sa toleram noutatile pe care le-ar aduce un copil "original" (fara modificari genetice)...pe de alta parte fiecare s-ar uita cu interes la dezvoltarea individului copiat dupa sine, aflat in circumstante diferite si intr-o generatie diferita (adica alte influente) unii poate ar gasi calea nemuririi daca ar fi posibila copierea...dar nu cred ca e omenesc sa stai si sa te uiti "la tine insuti intr-o alta era"...sau chiar daca e omenesc, am sti fiecare dorinta ascunsa a copiei, iar acela cum s-ar simti? prins intr-o capcana? *loc pentru alte intrebari retorice* oricum...ar fi ca niste marionete.

prin urmare...dap, este un lucru bun DAR DAR DAR DAR DAR daca cineva ar abuza de aceasta tehnologie (oamenii is curiosi iar cei bogati vor totul si au mentalitatea ca lor nu li se poate refuza nimic) s-ar ajunge la un dezastru

bla bla bla bullshit bullshit bullshit

Link to comment

Contra...no point in arguing

I don't give a fuck about God and all that crap, si ink ceva control asupra progeniturilor ar fi oarecum mai bn primit, dar kestia asta poate aduce mai mult rau dekt bn...nature rulez, si toate mutatiile astea tampite de kre dam on the news sau intre cunoscuti e doar din vina noastra, nu pt k ar fi nush c kestie magica si de kre nu putem scapa normal...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...