Jump to content
Dani

Ochi Albastri

Recommended Posts

Cei cu ochi albastri reusesc in viata

Ne-am obisnuit sa tot efectuam fel de fel de "clasamente" in functie de cum aratam, cum dormim, ce venit avem etc. Iata ca mai nou putem afla ce fel de personalitate avem in functie de culoarea ochilor.

Persoanele care au ochi albastri sunt de obicei persoane care reusesc tot ce isi propun in viata. Desi nu sunt preocupate in mod deosebit de cariera, aceste persoane sunt destul de emotive si romantice, iar in situatiile-limita se bazeaza foarte mult pe acea intuitie care nu le paraseste nicicand. Aceasta tendinta de a nu analiza lucrurile in profunzime si de a actiona sub impuls le face drumul in viata un pic mai anevoios. O persoana cu ochi albastri e timida in ceea ce priveste noutatea in viata sa, are dificultati in exteriorizarea sentimentelor si a intretinerii relatiilor cu cei din jur, intr-o prima faza.

Culoarea capruie: hotarare si ambitie

“Posesorii” de ochi caprui sunt persoane extrem de perseverente si nu se opresc pana nu obtin ceea ce vor. Foarte interesate de cariera profesionala si de partea financiara, aceste persoane analizeaza si rationeaza in detaliu fiecare amanunt pentru a nu fi luate pe nepregatite niciodata. Nu sunt adeptele relatiilor superficiale. Sunt un adevarat izvor de energie pentru apropiati, foarte organizate si mereu gata sa infrunte orice impediment. Dezavantajele lor sunt dificultatea cu care isi declara sentimentele, chiar daca sunt sociabile si au tendinta spre infidelitate. Daca am parcurs capitolul “ochi caprui”, am ajuns inevitabil la ochi verzi. Cine nu se pierde intr-o privire clara si senzuala de un verde adorabil?

Ochii verzi, razbunatori

Chiar daca punctul lor forte nu e ambitia, persoanele cu ochi verzi sunt perseverente si tenace. Acestea sunt recunoscute pentru simtul foarte dezvoltat spre lumea afacerilor. Defectele majore ale acestor oameni sunt nesinceritatea in relatiile cu cei din jur. Daca ati calcat pe “coada” o persoana cu ochi verzi, sa va asteptati la o replica dura.

Sursa

Link to comment

Ochii verzi, razbunatori

Chiar daca punctul lor forte nu e ambitia, persoanele cu ochi verzi sunt perseverente si tenace. Acestea sunt recunoscute pentru simtul foarte dezvoltat spre lumea afacerilor. Defectele majore ale acestor oameni sunt nesinceritatea in relatiile cu cei din jur. Daca ati calcat pe “coada” o persoana cu ochi verzi, sa va asteptati la o replica dura.

Sursa

that's me !

Link to comment

Cei cu ochi albastri reusesc in viata

Persoanele care au ochi albastri sunt de obicei persoane care reusesc tot ce isi propun in viata. Desi nu sunt preocupate in mod deosebit de cariera, aceste persoane sunt destul de emotive si romantice, iar in situatiile-limita se bazeaza foarte mult pe acea intuitie care nu le paraseste nicicand. Aceasta tendinta de a nu analiza lucrurile in profunzime si de a actiona sub impuls le face drumul in viata un pic mai anevoios. O persoana cu ochi albastri e timida in ceea ce priveste noutatea in viata sa, are dificultati in exteriorizarea sentimentelor si a intretinerii relatiilor cu cei din jur, intr-o prima faza.

h3h , am ochi albastri ! primul pas l-am facut acu urmeaza sa reusesc tot ce imi propun B)

Link to comment

Eu am ochi caprui.. dar nvm..

Ceva interesant si putin offtopic e faptul ca eu lucrez f mult cu persoane de nationalitate ceha, si am observat ca majoritatea (like 99%) au ochi albastri... cred ca e ceva ce are legatura cu nationalitatea. Oricum e odd sa fii intr-o camera in care toata lumea are ochi albastri numai tu caprui...

Daca ar fi asa cum zice articolasul, oare nu ar insemna ca toti cehii sunt oameni de succes? si daca asa ar fi, cum de exista persoane care se ocupa cu salubrizarea Cehiei? sau o fi aia o cariera de succes?

Link to comment

Eu am ochi caprui.. dar nvm..

Ceva interesant si putin offtopic e faptul ca eu lucrez f mult cu persoane de nationalitate ceha, si am observat ca majoritatea (like 99%) au ochi albastri... cred ca e ceva ce are legatura cu nationalitatea. Oricum e odd sa fii intr-o camera in care toata lumea are ochi albastri numai tu caprui...

Daca ar fi asa cum zice articolasul, oare nu ar insemna ca toti cehii sunt oameni de succes? si daca asa ar fi, cum de exista persoane care se ocupa cu salubrizarea Cehiei? sau o fi aia o cariera de succes?

Daca ai lucra si cu multe persoane germane, te-ai ingrozi de-a binelea :D La cati sunt cu ochi albastrii, nu mai e loc de succes si pentru altii =))=))=)) Solutia? Lentile de contact :P

N-are nici o treaba culoarea ochilor cu succesul. Eu intotdeauna am legat succesul de inteligenta si capacitate de munca. Cu timpul, mi-a mai slabit aceasta convingere ... :D

Eu am ochii albasto-verzui cu tente de caprui spre galben :P Isi schimba culoarea in functie de soare, luminozitate si stare emotionala. In mod curent vara sunt mai verzui. Cand devin complet albastrii, e bine sa nu fie nimeni prin prejur.

Link to comment

Ochii verzi, razbunatori

Daca ati calcat pe “coada” o persoana cu ochi verzi, sa va asteptati la o replica dura.

Generalizari infecte, peste 51% din .ro au ochi caprui; sunt doar 4 culori, nu poti sa faci clasificari precise la numarul asta de optiuni.

Am ochi verzi btw.

Andy, trebuie sa recunosti ca te regasesti putin in fraza asta. :lol:

OT: Am ochi caprui si putina asemanare cu ceea ce e scris exista. :) Nici eu nu prea dau importanta la astfel de chestii.

Link to comment

nu sunt perseverenta sau ambitioasa, cu atat mai putin hotarata (am probleme si in a ma decide daca mi-e foame sau nu).

oamenii cu ochi albastri au succese in viata pentru ca, inevitabil, oamenii cu ochi albastri sunt mai frumosi fizic vorbind la modul general (asta e, trebuie sa acceptam asta), iar cine spune ca frumusetea fizica nu are nici o legatura cu succesul in viata se inseala amarnic. ce sa zic, grozava statistica :) hm, oare daca scriu si eu prostioare de-astea si le public intr-o revista de femei sau ceva, cu cat as fi platita?

Link to comment

Cei cu ochi albastri reusesc in viata

Ne-am obisnuit sa tot efectuam fel de fel de "clasamente" in functie de cum aratam, cum dormim, ce venit avem etc. Iata ca mai nou putem afla ce fel de personalitate avem in functie de culoarea ochilor.

Persoanele care au ochi albastri sunt de obicei persoane care reusesc tot ce isi propun in viata. Desi nu sunt preocupate in mod deosebit de cariera, aceste persoane sunt destul de emotive si romantice, iar in situatiile-limita se bazeaza foarte mult pe acea intuitie care nu le paraseste nicicand. Aceasta tendinta de a nu analiza lucrurile in profunzime si de a actiona sub impuls le face drumul in viata un pic mai anevoios. O persoana cu ochi albastri e timida in ceea ce priveste noutatea in viata sa, are dificultati in exteriorizarea sentimentelor si a intretinerii relatiilor cu cei din jur, intr-o prima faza.

Sursa

am ochi albastri , ar fi bine sa fie adevarat ce scrie mai sus ^_^

Link to comment

Cei cu ochi albastri reusesc in viata

Persoanele care au ochi albastri sunt de obicei persoane care reusesc tot ce isi propun in viata. Desi nu sunt preocupate in mod deosebit de cariera, aceste persoane sunt destul de emotive si romantice, iar in situatiile-limita se bazeaza foarte mult pe acea intuitie care nu le paraseste nicicand. Aceasta tendinta de a nu analiza lucrurile in profunzime si de a actiona sub impuls le face drumul in viata un pic mai anevoios. O persoana cu ochi albastri e timida in ceea ce priveste noutatea in viata sa, are dificultati in exteriorizarea sentimentelor si a intretinerii relatiilor cu cei din jur, intr-o prima faza.

Ochii verzi, razbunatori

Chiar daca punctul lor forte nu e ambitia, persoanele cu ochi verzi sunt perseverente si tenace. Acestea sunt recunoscute pentru simtul foarte dezvoltat spre lumea afacerilor. Defectele majore ale acestor oameni sunt nesinceritatea in relatiile cu cei din jur. Daca ati calcat pe “coada” o persoana cu ochi verzi, sa va asteptati la o replica dura.

aha deci depinde de momentul cand ii am albastri sau verzi :rofl1: (ii am schimbatori :whistle: )

totusi nare culoarea ochilor nici o legatura cu succesul in viata...(numai cu gagicile :whistle: )

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...