Jump to content
inkredibil

Spammer Psihology

Recommended Posts

Ar fi interesant sa auzim o descriere detaliata a acestei webcreaturi .

Chiar de la voi linkmaniaci.

"Say that you are a very complexed man, you are also evil and envious because of that and maybe they will understand it "

"you will have a surprise and you will have more selfrespect "

Ok sa incepem dezbaterea.

Link to comment
Share on other sites

eu am facut spam la inceput pentru ca era regula "orice post la plangeri in afara moderatorului si al celor in cauza va fi considerat spam"

o aiureala si jumatate. mai mult le faceam in ciuda. in principiu pentru ca orice post care nu este agreeat de un mod este considerat spam.

apoi am cunoscut niste spammeri de treaba ( :wub: ) adica oameni cu MULT mai mult caracter decat sfintii de pe forum. am observat ca oamenii care sunt impotriva regulamentului sunt mult mai autentici decat cei care posteaza doar ca sa spuna "da, moderatorul a avut dreptate".

daca aici sunt oamenii cu coloana vertebrala, aici vreau sa fiu. chiar daca trebuie sa am 10 usere pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce primul topic nu a fost un slagar dupa cum te asteptai , si ai deschis altul la distanta de 5 minute , as zice ca tu esti unul dintre acele creaturi

Eu consider fiinta cyberspammer un mit nu exista cyber spammer .Ci depinde de mai multe conditii a acelei persoane de exemplu :ii creeaza o stare de respect de superioritate,il face sa se simta bine,isi omoara timpul cu ceva neavind in momentul respectiv alta optiune decit sa stea pe forumuri la discutii despre diverse subiecte.Exista numeroase situatii ale Individului nu toti suntem la fel sia sta e bine.Pe forumuri exista o descarcare a emotiilor persoanei respective.Sincer sa fiu cind sunteti pe weburi,pe forumuri,chaturi se creeaza o stare de bine ,de libertate.De cite ori nu am zambit la ceea ce scriau diversi useri,decite ori m-a uimit IQ la unele persoane,si sinceritatea si copilaria altora.Pur si simplu omul se siimte bine si ii place ca e bagat in seama , ca este ascultat chiar daca indruga el prostii constient.Stie ca undeva acolo cineva va citi si va smulge un sentiment bun rau nu conteaza ,deoarece s-a facut auzit si asta il face sa se simta bine.N-am nimica impotriva lor sunt oameni mai mici ,mai mari oameni sunt si ii inteleg.

Spam e cu totul altceva decind gindim noi http://en.wikipedia.org/wiki/Spam :tiphat:

Asta a fost parerea mea continuati va rog :D

Forum spam, posting advertisements or useless posts on a forum.

Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca nu exista nimic ? Citeste aici "Portretul unui troll"

: http://www.cafeneaua.com/nodes/show/487/1

"De unde potzi sa-ti dai seama cine e trol si cine nu ? Poate are doar un sir de opinii diferite fata de majoritatea celor din forum. Oricine poate fi un trol. Eu unul sunt de parere sa-i lasam pe totzi sa traiasca , au dreptul asta"

PS:Frumos linkul respectiv

Link to comment
Share on other sites

eu am facut spam la inceput pentru ca era regula "orice post la plangeri in afara moderatorului si al celor in cauza va fi considerat spam"

o aiureala si jumatate. mai mult le faceam in ciuda. in principiu pentru ca orice post care nu este agreeat de un mod este considerat spam.

apoi am cunoscut niste spammeri de treaba ( :wub: ) adica oameni cu MULT mai mult caracter decat sfintii de pe forum. am observat ca oamenii care sunt impotriva regulamentului sunt mult mai autentici decat cei care posteaza doar ca sa spuna "da, moderatorul a avut dreptate".

daca aici sunt oamenii cu coloana vertebrala, aici vreau sa fiu. chiar daca trebuie sa am 10 usere pe forum.

Esti sigur ca trebuie sa fii impotriva regulamentului pentru a avea propria coloana vertebrala?

OT

Aproape orice post poate fi considerat spam, trebuie doar sa fii destul de tendentios cand o citesti :D Asta ne face pe toti spammeri? Se spune ca postul trebuie sa comunice o o informatie utila, legata de topicul respectiv. Daca rolul postului e sa-i faca sa GANDEASCA pe cei care citesc forumul? Daca el comunica cea mai importanta informatie - "gandeste, ca doar nu esti planta" - intr-o formulare mai eleganta? Toti stim ca ambalajul conteaza :D .

Link to comment
Share on other sites

ca sa fiu pe linia trollului..spam is good / warn is bad?:)

Daca ai o parere...tine de libertatea cuvantului s-o exprimi..asa ca linia de departajare intre spam si o opinie pertinenta e foarte..subtire ..

O definitie a spam-ului si spamer-ului nu putem da fara sa jignim o comunitate ;;) asa ca mai bine no comment :D

Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca trebuie sa fii impotriva regulamentului pentru a avea propria coloana vertebrala?

nu am zis asta.

am zis ca acolo se gasesc cei mai multi. e doar o observatie. poate ma insel in a aprecia caracterul oamenilor.

Link to comment
Share on other sites

eu am facut spam la inceput pentru ca era regula "orice post la plangeri in afara moderatorului si al celor in cauza va fi considerat spam"

o aiureala si jumatate. mai mult le faceam in ciuda. in principiu pentru ca orice post care nu este agreeat de un mod este considerat spam.

apoi am cunoscut niste spammeri de treaba ( :wub: ) adica oameni cu MULT mai mult caracter decat sfintii de pe forum. am observat ca oamenii care sunt impotriva regulamentului sunt mult mai autentici decat cei care posteaza doar ca sa spuna "da, moderatorul a avut dreptate".

mark his words :beer:

Link to comment
Share on other sites

de obicei o persoana mai *deschisa* la vorba face mai mult asa zis *spam*, intr-adevar sunt si pustani de 10-17 ani care fac spam pt ca li se pare cool, sau poate ca nu inteleg ce este ala un forum, sau ca n-au 7 ani de acasa, mai sunt si cei care sunt complexati, au 20 de ani si n-au ce face, asa ca aleg sa-si bata joc de munca altora (gen blk...).

eu unul prefer sa vb cu omu' face2face, sau pe programe de chat.

Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca tu ai complexe te ma tot ataci.. nu ai nimic mai bun de facut ca si mod?

deh.. banuiesc ca tu ai trecut prin cernobal de te tot lauzi cu experienta ta... doamne fereste sa citesti mesajul indiferent de mesager.

aparent pentru tine conteaza mai mult "sigla" si "tiparul" sub care cade o persoana.. fara sa stai sa te uiti singur. iti ajung preconceptiile celorlalti.

respect mods :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

nu, n-am nimic de facut ca moderator

da, ma simt complexat si d-aia te atac

da, am fost la cernobal, te vedeam pe tine pastilat de fum

indiferent de mesager zici, esti tu ceva, un caz mai special pe care trebuie sa-l ignor?

amice esti spammer, tu nu ma respecti si nu respecti pe nimeni ca moderator, ai stricat forumul pe unde ai putut, invata macar sa-ti asumi responsabilitatea pentru ceea ce faci, ca din experienta ta vad doar statul in fund in spatele unui monitor, exprimandu-ti altfel creierul pe degete.

Link to comment
Share on other sites

indiferent de mesager zici, esti tu ceva, un caz mai special pe care trebuie sa-l ignor?

nu, ar trebui sa ignori identitatea tuturor pe matter-uri generale cum ar fi ăsta; sa nu ataci persoana ci ideea, asta vrea sa spuna.

@black: nu sunt de acord cu incalcatul regulilor direct proportional cu valoarea omului.

OT: mie imi pasa de ce zic ceilalti, motivul pentru care nu zic multe si cand zic ma gandesc cum va fi privit si catalogat mesajul, pentru ca linkmania e DEPARTE de a fi o comunitate prietenoasa. Better safe then sorry.

Spammerii gen posting spree sunt prosti, asta o consider o certitudine.

Link to comment
Share on other sites

te depaseste situatia, abtine-te :right:

da stiu, ma depaseste situatia, dar ce pot sa fac? stii tu bine in ce fel ma depaseste, nu eu am fost cel care a sunat la usa altor moderatori (asta zis la figurat), in fine, andy, stiu bine ce-a vrut sa zica (sa nu ataci persoana ci ideea)=> un user schimbat nu inseamna ca persoana s-a schimbat ;), ca si o fantana, daca schimbi galeata nu inseamna ca apa din ea n-a ramas tot infecta.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...