Jump to content
Adi

Calcat de tren din neatentie

Recommended Posts

Imagine IPB

Un barbat a fost lovit in plin de un tren personal care se deplasa pe directia Teius spre Medias. A fost lovit in plin si a murit pe loc. Oamenii legii au au mers de urgenta la fata locului si au demarat cercetarile.

Incidentul s-a produs putin inainte de miezul noptii, in Medias. Barbatul in varsta de aproximativ 50 de ani mergea cu bicicleta, se pare, spre casa, dupa o zi de munca. Ajuns la o trecere la nivel cu calea ferata acesta a nu s-a asigurat. A fost lovit in plin de un tren personal care venea de la Teius si urma sa opreasca in gara din Medias. Nu a avut nici o sansa, iar omul a murit pe loc. Oamenii legii care au fost chemati la fata locului nu au reusit sa ii stabileasca identitatea mediesanului pentru ca barbatul nu avea niciun act de identitate asupra lui. Echipa operativa a politiei impreuna cu medicul legist au stabilit ca nu poate fi vorba de suspiciuni de omor, dar oamenii legii vor continua cercetarile pentru a stabili imprejurarile in care s-a produs evenimentul, precum si identificarea victimei.

sursa:

http://www.infoportal.ro/articol~din-actua...-neatentie.html

Link to comment

Doamne, va dati seama ce viata au oamenii astia care trebuie sa "stranga" cadavrele dupa astfel de evenimente?

Mai bine nici nu ma gandesc!

Mi-am adus aminte, ca in primul an de facultate mergeam la prietena mea, cum ea statea in alt oras, am fost nevoit sa ma duc cu trenul(atuncea nu aveam masina) si s-a intamplat un astfel de accident...dar mai bine nu va dau detalii.

O saptamana intreaga nu puteam sa dorm linistit!

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...