Jump to content
Lancelot

Orase aglomerate sau un colt uitat de lume?

Recommended Posts

Hmm..un oras plin de viata de zgomot , surse de distractie, multi prieteni...dar si de poluare, caini , tigani, aglomeratie urbana, masini peste masini..

vs

Un piesaj mirific..aer liber...liniste..salbaticie dar si plictiseala...fara vreun contract cu tot ce ne e familiar, mijloace mai rudimentare de igiena?;;)

cam unde v-ar place sa traiti ..sa va aveti resedinta >:) ?

Link to comment
Share on other sites

Hmm..un oras plin de viata de zgomot , surse de distractie, multi prieteni...dar si de poluare, caini , tigani, aglomeratie urbana, masini peste masini..

vs

Un piesaj mirific..aer liber...liniste..salbaticie dar si plictiseala...fara vreun contract cu tot ce ne e familiar, mijloace mai rudimentare de igiena?;;)

cam unde v-ar place sa traiti ..sa va aveti resedinta >:) ?

Oras fara discutie.M-am nascut la oras n-am stat mai mult de 2 nopti la tara sau altundeva si is obisnuit cu city life :)

p.s & nu am bunici la tara :D

Link to comment
Share on other sites

La ţară clar! Imi plaşie sî mierg cu vaca la păscut, sî mă uit la maşâni cand trec pi uliţă, sî rânesc la pork, sî dau di mâncare la cal şî nu în ultimul rând sî mierg la căminu cultural, aşa cum zisă Bob0.

Una peste alta imi place viata de oras, chiar daca as sta mai tot timpul pe munte, sunt dependent de oras (si ma refer la bucuresti). In afara orasului merita sa-ti faci doar casa de vacanta.

Hai ceau

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...