Jump to content
Guest sfantu

Camere video

Recommended Posts

Guest sfantu

As dori si eu daca se poate sa aflu functiile unei camere video , ori pe pelicula , ori digital!!! pls help!

Link to comment
Share on other sites

Guest sfantu

adica? ... fi mai explicit

Adik in care este procesul prin care trece pelicula , in asa fel sa poata face un film!!!

Link to comment
Share on other sites

Omule , incearca sa vorbesti limba romana , daca vrei sa primesti ajutor ! Inca nu imi dau seama exact ce doresti , functiile unei anumite camere video? pentru ce sunt folosite camerele video? vrei sa proiectezi pe ceva ce ai filmat pe un televizor sau cu ajutorul unui proiector ?

Link to comment
Share on other sites

Filmul pe pelicula se toarna pe o banda asemanatoare cu cea fotografica, numita pelicula, iar filmul digital este direct legat la un computer care decodeaza canalele RGB transmise de camera in imaginile decodate.

Diferenta?

La pelicula obtii efecte diferite, iar la digital obtii imaginea pixelizata. De obicei, filmele de pe pelicula sunt transformate in format digital pentru a-l putea edita mai departe, cu toate ca unii regizori prefera direct format digital (la filmele cu multe efecte speciale). Incet, incet, vom trece la format digital pentru a intra in era HD.

Sper ca am raspuns la intrebarea ta...

Link to comment
Share on other sites

Guest sfantu

Filmul pe pelicula se toarna pe o banda asemanatoare cu cea fotografica, numita pelicula, iar filmul digital este direct legat la un computer care decodeaza canalele RGB transmise de camera in imaginile decodate.

Diferenta?

La pelicula obtii efecte diferite, iar la digital obtii imaginea pixelizata. De obicei, filmele de pe pelicula sunt transformate in format digital pentru a-l putea edita mai departe, cu toate ca unii regizori prefera direct format digital (la filmele cu multe efecte speciale). Incet, incet, vom trece la format digital pentru a intra in era HD.

Sper ca am raspuns la intrebarea ta...

Ms mult , dar as dori un link daca ai , pt. k am de facut un proiect si imi cam trebuie mult material!! despre camera video in general , nu neaparat un anumit TIP.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...