Jump to content
Lancelot

Din cine se trage omul?;;)

Recommended Posts

Guest Rene_Seful_Vostru

aia din lipsa de plictiseala au pictat cu rahat pe pereti si tu crezi in ei, bai bibi bai... ce fel esti

Esti inteligent , al'drecu'

Link to comment
Share on other sites

Teoria cu evolutia+creatia este demonstrabila daca gasim inca o planeta in sistemul nostru solar sau experimente pe extraterestrii(poate au fost facute deja).Daca ei au acelas adn ca noi s-au asemanator.

Asa ca deveniti astrologi si savanti, nu va mai pierdeti timpul cu Naomi si Nikita .

Ma anuntati si pe mine daca e ceva.

Este posibil ca atunci cand se intorc pe pamant ca stapani sa si-o ia in freza de la noi:))

Link to comment
Share on other sites

@Blk: Poate ne luminezi si pe noi, aia care suntem prosti, copii impresionabili de clasele 1-4, cititori de CanCan, incoerenti, tu jucand rol de melc, cum se face, care e retata "succesurilor" matale ? Si daca ai inteles, de ce simti nevoia sa-ti expui urmele ? Dar vreau un raspuns legat de scara evolutiva, pe baza de deductii logice, teoretice, fara legatura cu datele sau faptele concrete.

I suggest you watch The secret. And maybe the second one.

On:

F**k this shit, why bother with the past ? Build a better future damnit.

Link to comment
Share on other sites

Pana si teoria ca niste extraterestri au creat un experiment genetic (omul) e mai plauzibila decat teoria creationista.

=))=))=))

Tu ai boala mare de tot pe logica, este?

Nu stiu din cine s-a tras Aristotel, dar pare'se ca s-a tras degeaba.

Hint : nu exista O teorie creatinista, exista zeci.

Omul a evoluat din maimute, care au evoluat din nu stiu ce mamifere, etc, etc, explica tot ce este de explicat.

Omul (ca specie) s-a nascut prea tarziu si o sa moara prea devreme pentru a putea avea certitudini.

Imo, e o chestie legata de discrepante intre timpul nostru si timpul universului.

Este ca n-ai inteles nimic? Eh... ramai la maimutele tale. Si la veriga lipsa.

Si ca sa te incurc si mai rau... stii cumva cate verigi lipsa sunt intre maimute si amoeba?

Link to comment
Share on other sites

Astazi lansez teoria numero due:

Am auzit ca viata a aparut pentru prima data in apa.

Dupa ceva timp, nu stiu cat anume dar parca e vorba de mii de an, din apa s-a tarat ceva pe sol.

In zilele noastre cica omu e cel mai inteligent hamster de pe planeta.

Pai daca viata a inceput in apa si cine stie cand a iesit ceva pe mal, inseamna ca exista posibilitatea ca cel mai inteligent 'animal' sa fie inca in apa.

Voi ce ziceti? Prostii au ramas in apa si desteptii au iesit pe teren arabil?

Acu ca sa o leg si cu biblia.

-A mers pe apa

-A desfacut marea in doua

-Potopul

Si concluzia finala: Ceva e in APA.

Link to comment
Share on other sites

Guest sorin4game

1. Teoria evolutionista, mai exact evolutia naturala (naturalismul), a dovedit doar variatii minuscule la organisme, nu a putut demonstra schimbari majore, fiind lipsita de formele de tranzitie.

2. Nici teoria creationista nu se distinge cu dovezi fizice.

Asadar, in absesenta dovezilor clare, alegerile noastre au la baza aspecte filozofice, iar in functie de cum punem in context invataturile sau verificarile noastre, ne raportam la un sistem sau altul.

Problema consta in faptul ca nu suntem in stare sa constientizam adevarata noastra natura, care poate nici nu reusim o cunoastem prin intelect. Poate prin alt mod ?

Link to comment
Share on other sites

ma eu nush ce sa spun!da cred ca ne tragem din maimute!care la radu lor o evoluat din nustiu ce!

Am o vaga intrebare!Cum ar fi daca nu ar fi egzistat nimic nici planete nici univers nimic!

ce inseamnA egzistat? :D intai invata sa scrii si dupa vezi din ce te tragi ;)

P.s:maimuta rulzzzz :D

Link to comment
Share on other sites

Personal cred ca undeva pe la mijloc. De la maimute la extraterestrii, sau invers, pe scara de evolutie. Exista o asemanare evidenta si cu maimutele dar si cu extraterestrii.

Totusi cred ca omul se trage de fapt si de drept din soparle.

din maimuta sau extraterestrii :nanana:

Link to comment
Share on other sites

Care sunt asemanarile omului cu un extraterestru? :blink:

Poate maimuta e o rasa extraterestra care au aterizat pe Pamant cu milioane de ani in urma insa de atunci fiind slabiti de luptele ce le-au dus pe planeta lor natala impotriva ornitorincilor sunt nevoiti sa astepte aici sub conducerea oamenilor pana la momentul oportun pentru a-si pune in practica planul de recucerire a Terrei si mai apoi sa foloseasca mica noastra planeta ca si punct de plecare in viitorul Ape Empire .

Continuarea in editia urmatoare .

/sarcasm off

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...