Jump to content
Adi

Ce ati face...

Recommended Posts

Ce ati face daca ati avea toata puterea din lume, ati face razboi , pace, ce ati face?

De exemplu eu daca as avea toata puterea din lume as opri din functiune toate bacnotele din lume, a nu se mai savarsi crime, jafuri, armele sa nu mai exista doar ascunse intr-un sediu in care nu intra nimeni, doar in caz in care suntem atacati de alte planete(extraterestrii). Toata lumea care este in stare sa munceasca sa o faca, sa nu exista presedinti, toata lumea sa fie considerata egala. Toti sa munceasca, ma refer la agricultori, sa ofere oamenilor gratuit, oamenii sa construiasca case gratuit, totul gratuit. Sa nu se mai lucreze atat si sa se faca mai multi ani de scoala...

Varianta voastra?

Link to comment
Share on other sites

tu nu iti dai seama, cate crime si jafuri se comit, numai pentru 'bani'... acum 2000 de ani nu exista aceste obiecte.... care valoreaza cel mai mult pt. oameni... unii si-ar da chiar familia pt. asa ceva... sau as inventa(geniile) roboti care sa lucreze in locul oamenilor... oamenii doar sa se simta bine...

Link to comment
Share on other sites

Razboaiele, foametea, bolile sunt un mijloc de "selectie naturala" pentru populatia umana, chit ca nu intotdeauna supravietuieste cel mai adaptat si pare incorect dpdv moral, dar sunt necesare pentru a evita suprapopularea si epuizarea totala a resurselor pana cand se va gasi o solutie alternativa. Probabil as declansa al 3lea Razboi Mondial, dar deh eu sunt mai dus cu pluta :)

Link to comment
Share on other sites

Daca as avea toata puterea din lume as da bani pentru handicapati... unii dintre ei au mare nevoie de operatii pentru a revenii cat de cat la o viata normala ;) in legatura cu pacea mondiala - nu cred ca se poate realiza asa ceva, dream on

Link to comment
Share on other sites

"Ce ati face..., Daca ati avea toate puterea din lume, de a opri crimele si faptele ura ?"

Răspuns : am opri "crimele şi faptele ura". :)

Au mai fost o groază de topicuri despre "ce ai face dacă ai fi o zi/perioadă atotputernic" deci nu cred că mai are rost încă unul pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...