Jump to content
udvaritibor92

Cariera in politica

Recommended Posts

Intrebarea mea este unde ar trebui sa-mi incep cariera politica, daca as dori sa devin deputat sau senator de unde ar trebui sa incep?

pai depinde de varsta ta si de ce ideologie ai ... inscriete la tineretul unui partid care crezi tu ca ti se potriveste si daca stii sa te evidentiezi de restul ai o sansa

Link to comment
Share on other sites

depinde de ce mentalitate ai..incearca sa treci prin mai multe locuri,daca ai timp,si apoi poti sa iti alegi unul care ti se potriveste mai bine :)

Nu asa ia nastere traseismul politic?

OT: Termina un liceu, termina SNSPA-ul de care ti-a zis Ahilosu si pe urma iti vei da seama singur ce ai de facut. ;)

P.S. Poti intra in politica si ca absolvent al altei facultati, dar trebuie sa iti mearga "rotitele" destul de bine.

Link to comment
Share on other sites

Varianta pesimista

Te apuci de afaceri, furi cat poti, dupa aceea vezi cine-ti vinde mai ieftin un loc cu imunitate. Daca pretul e prea mare si nu ai garantia ca nu e teapa, infiintezi un partid, construiesti trei biserici, doua case pentru sinistrati, infiintezi un post de televiziune si esti senator, in carti pentru scaunul prezidential.

Varianta realista

Cea de mai sus, doar ca dureaza mai mult pana obtii ce vrei si toti vor dori sa iti ridice imunitatea. Asfel, iti vor vinde cat de des posibil votul in aceasta problema care te atinge personal.

PS:

Vezi ce politician mai aspru are fiica "disponibila" Se practica. (eventual baiat, daca esti sigur ca ti se merita :P )

Link to comment
Share on other sites

omu' asta nu ia in seama glumele voastre..lol...

tremina SNSPA si dupa aia da un interviu sau cv....hmmm.......ar fi bine daca ai incerca la cine e la putere..dar ma indoiesc..daca nu..la opozitie incearca

psd-pd-pnl

daca nu....la ala a lui Becali.. Becali e votat de lume si daca esti bun...iti spune numele la TV ..lol.......

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea mea este unde ar trebui sa-mi incep cariera politica, daca as dori sa devin deputat sau senator de unde ar trebui sa incep?

Nu cred ca este o idee buna, sa alegi o cariera in parlament! Raspunsul meu pentru intrebarea ta este, NU IN TARA NOASTRA!!!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...