Jump to content
IceMan

Fiecare zodie, cu bolile ei

Recommended Posts

Imagine IPB

Dr. Peter C. Austin, de la Universitatea din Toronto (Canada), a realizat cel mai mare studiu astrologic cu aplicatie in medicina, din intreaga lume.

Din dorinta de a vedea in ce fel influenteaza planetele nativii celor 12 zodii, cercetatorul a analizat datele a 10 milioane de oameni, constatand ca fiecarui semn zodiacal ii corespund anumite afectiuni. Si cum de data aceasta statisticile au oferit dovezi, prezentarea facuta de dr. Austin la un congres de medicina desfasurat in week-end a fost luata in serios. Dar iata, pe scurt, care au fost concluziile studiului canadian, referitoare la fiecare zodie:

BERBEC - Frecvente sunt la acesti nativi problemele cu oasele si cu articulatiile, insa si stomacul si intestinele pot fi considerate puncte sensibile. Exista numeroase cazuri de inflamatii cronice (gastrite, de exemplu), printre Berbeci.

TAUR - Oasele sunt cele care le dau batai de cap acestor nativi, care se confrunta adesea cu fracturi periculoase, mai ales de sold. Pe de alta parte, Taurii sufera frecvent de probleme digestive, alegandu-se cu ulceratii la stomac si intestine.

GEMENI - Nativii zodiei nu au o predispozitie pentru o anumita boala, insa pot cadea prada usor dependentelor. Studiul canadian arata ca sunt frecvente cazurile de alcoolism printre Gemeni.

RAC - Cele mai des intalnite afectiuni ale acestor nativi sunt de natura intestinala, de la polipi la probleme mult mai grave. In plus, Racii se pot confrunta cu boli ale sangelui, indiferent ca e vorba de o "simpla" anemie ori de ceva mai periculos.

LEU - Stomacul si intestinele sunt punctele slabe ale acestei zodii, ai carei nativi sufera in numar mare de hemoragii digestive. Insa intreg sistemul imunitar al Leilor este labil, in ciuda aparentei lor forte, astfel ca acestia se pot imbolnavi relativ usor.

FECIOARA - Atentie la oase! Cercetatorul a constatat ca Fecioarele sufera adesea de fracturi in zona gambei, iar nativele zodiei au parte si de sarcini dificile, marcate de greturi si vomismente frecvente.

BALANTA - Fracturile de bazin sunt des intalnite la nativii aceste zodii. La fel de frecvente sunt insa si problemele in partea inferioara a abdomenului, indiferent ca e vorba de sangerari, hernii sau prolaps.

SCORPION - Intestinul le creeaza suferinta nativilor acestei zodii, predispusi in special abceselor (colectari de puroi). Pe de alta parte, nu o data Scorpionii cad victime bolilor sangelui, inclusiv temutei leucemii.

SAGETATOR - Capul si ceafa sunt punctele critice ale acestor nativi, frecventa migrenelor fiind incomparabil mai mare decat la alte zodii. In plus, statisticile arata ca numerosi Sagetatori si-au fracturat partea superioara a bratului.

CAPRICORN - Acest semn zodiacal este cel mai viguros dintre toate. Insa femeile au parte destul de des de avorturi, iar la batranete, toti nativii sunt coplesiti de bolile varstei a treia.

VARSATOR - Nativii zodiei trebuie sa lupte cu afectiunile cardiace, indeosebi cu angina pectorala, dar si cu altele. Nu sunt iertati insa nici de pneumonii, care nu o data le pun viata in pericol.

PESTI - Si aceasta zodie are ca punct sensibil inima, poate mai mult chiar decat in cazul Varsatorilor. In schimb, nativii acestei zodii par ocoliti de alte boli grave, indiferent de localizarea lor.

sursa

Link to comment

''BALANTA - Fracturile de bazin sunt des intalnite la nativii aceste zodii. La fel de frecvente sunt insa si problemele in partea inferioara a abdomenului, indiferent ca e vorba de sangerari, hernii sau prolaps.''

Vrajeli :P eu is sanatos tun si asa am fost mereu(poate o mana sau un picior rupt, motiv de chiul....... mai agitam putin ca doare si sigur stam acasa :)) )

:P gl

Link to comment

RAC - Cele mai des intalnite afectiuni ale acestor nativi sunt de natura intestinala, de la polipi la probleme mult mai grave. In plus, Racii se pot confrunta cu boli ale sangelui, indiferent ca e vorba de o "simpla" anemie ori de ceva mai periculos.

damn mai bine nu citeam

Link to comment

ce porcarie.. :)) nu cred in asa ceva...de unde stiu ei ca eu am leucemie sau nu ? de unde au scos-o ?:| din stele ?

SCORPION - Intestinul le creeaza suferinta nativilor acestei zodii, predispusi in special abceselor (colectari de puroi). Pe de alta parte, nu o data Scorpionii cad victime bolilor sangelui, inclusiv temutei leucemii.
Link to comment

FECIOARA - Atentie la oase! Cercetatorul a constatat ca Fecioarele sufera adesea de fracturi in zona gambei, iar nativele zodiei au parte si de sarcini dificile, marcate de greturi si vomismente frecvente.

RIiiiiiiiiiiiiiiiiight. am avut 2 entorse in 10 ani de sport profesionist. expus rau dom'le

btw sper ca acum daca am spus sa nu se intoarca roata :-S

Link to comment

BERBEC - Frecvente sunt la acesti nativi problemele cu oasele si cu articulatiile, insa si stomacul si intestinele pot fi considerate puncte sensibile. Exista numeroase cazuri de inflamatii cronice (gastrite, de exemplu), printre Berbeci.

Mi-am sclintit o data mana , dar cu celelalte boli e vrajeala ^_^

Nu cred in asa ceva :(.

Link to comment

TAUR - Oasele sunt cele care le dau batai de cap acestor nativi, care se confrunta adesea cu fracturi periculoase, mai ales de sold. Pe de alta parte, Taurii sufera frecvent de probleme digestive, alegandu-se cu ulceratii la stomac si intestine.

si io am avut degetele rupte :-< gatu sucit, genunchiu stang e praf :( + ambele picioare rupte :-< si acuma sunt bine :D sper cand sunt mai batran sa nu fac ulcer sau alte alea :| ca io nu cred ca am avut probleme la stomac :)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...