Jump to content
Adi

Gigi Becali

Recommended Posts

Gigi Becali il intrece pe Traian Basescu nu in sondaje, ci atunci cand vine vorba de bani.

In cadrul Galei UNICEF, transmisa sambata de TVR, in care s-au strans fonduri pentru copii cu dizabilitati, seful statului si-a donat salariul pe o luna, 5.200 de lei, adica aproximativ 1.400 de euro.

Gigi Becali a intrat si el in direct, anuntand ca ofera 251.000 de euro, cam cat ar primi din salariu un presedinte intr-o perioada de 15 ani. Becali a stabilit suma pe care o va dona dupa ce a aflat ca pana in acel moment din teledon se stransesera 250 de mii de euro. "Am un mare pacat de la tata, care m-a invatat sa dau cu o oaie mai mult decat altii", a explicat latifundiarul din Pipera.

Si presedintele a explicat de ce si-a donat salariul pe o luna pentru copiii cu dizabilitati. "Acesti copii trebuie stimulati sa inteleaga ca, daca vor, pot mult mai mult decat sa se complaca in situatia in care sunt. Ei au nevoie de increderea societatii, au nevoie sa vada ca nu ii privim ca pe niste oameni de categoria a doua, pentru ca nici nu sunt. De multe ori, ne ferim sa acceptam oameni cu dizabilitati, insa adesea ei sunt mai performanti decat noi pentru ca ii obliga deficientele lor", a spus Basescu.

Si premierul Tariceanu a fost prezent la eveniment, oferind 5.000 de lei pentru copiii cu dizabilitati.

Basescu, Tariceanu si Becali nu au fost singurii care au participat la teledonul UNICEF. Fostii presedinti Ion Iliescu si Emil Constantinescu, ministrul Monica Macovei, deputatii Daciana Sarbu, Victor Ponta si Mona Musca, carora li s-au adaugat personalitati din diverse domenii, au raspuns si ei la telefoane si au donat diverse sume de bani.

Gala UNICEF a reusit sa stranga donatii de peste 650.000 de euro in mai putin de patru ore, cat a durat transmisia, a informat Departamentul de comunicare al televiziunii publice.

Sursa:

http://www.ro24.com/RO24.link.php?out=http...hp?artid=292782

Parerea mea: Omul asta vrea sa stranga voturi..

Link to comment

Becali e...Becali :) si nu stiu daca va mai fii vreunu ca el. Chiar daca e el agramat, crescut la tara & stuff, are suflet omu. Normal ca-si doreste si voturi si popularitate...pentru ca are de ce..are de unde. Si parca nu mi-ar venii sa cred ca am putea avea un presedinte..ca Becali. :rofl1:

ps: eu personal il respect, il privesc ca un Ilie Moromete, genul de om ironic. ;)

Link to comment

Io zic ca oricum are sufletul mare.. presedinte nu va ajunge ca e prea oier.

Citez:"Io mostenesc un pacat de la tata, vroia sa aibe cu o oaie mai mult decat toti ciobanii, deci dau cu 1000 mai mult decat toate donatiile adunate!"

Care stie averea lui GIGI?

Mie imi place de el...

Link to comment

Io zic ca oricum are sufletul mare.. presedinte nu va ajunge ca e prea oier.

Citez:"Io mostenesc un pacat de la tata, vroia sa aibe cu o oaie mai mult decat toti ciobanii, deci dau cu 1000 mai mult decat toate donatiile adunate!"

Care stie averea lui GIGI?

Mie imi place de el...

Iti dai seama...ca daca ajunge Becali presedinte...va administra tara ca pe propia lui mosie, el ciobanu si noi oile =))

Link to comment

Nu inteleg de ce priviti doar partea proasta a lui : "vrea voturi, vrea publicitate" etc.

A DONAT NISTE BANI UNEI FUNDATII !!! Cati oameni din Romania fac asta ? Ca sunt destui care au banii lui, sau macar aproape cat el, dar nu fac nimic ! Vrea sa arate ca e CEL MAI CEL. A asteptat pana au strans toti banii, si a donat cu 1000 de $ mai mult. Il doare la basca, are bani, face ce vrea. Dar doneaza, ajuta multa lume. La asta nu va uitati. Numa la faptu ca e analfabet! GG guyz, tineti`o tot asa ! (NOT).

Link to comment

din toti "barosanii" romaniei,daca ii pot numi asa...gigi becali e unul din putinii oameni care da bani..asa ca nu vad ce aveti toti cu el?poate vrea sa castige voturi..dar oameni buni,poate nu da numai pentru asta...cat o fii el de analfabet,oier,call him whatever u like...tot respectul pentru ca mai da si la altii :cool2:

Link to comment

Eu nu inteleg de ce voi vedeti problema ca el ar vrea popularitate , voturi si alte chestii.

Daca doneaza , asta inseamna ca e o problema grava ? Din contra , bravo lui.

Il respect sincer ( chiar daca nu sunt stelist ) pentru ajutorul care il acorda.

Credeti ca vrea popularitate si voturi ? Probabil , dar stie cum.

Isi permite ? Isi permite..de ce ne tot zbatem atata.

NU Iceman , Becali nu se da in spectacol.A oferi bani pentru anumiti copii cu diverse probleme nu inseamna "fitze" sau " a se da in spectacol" ci ofera un bine pentru ei.

Link to comment

NU Iceman , Becali nu se da in spectacol.A oferi bani pentru anumiti copii cu diverse probleme nu inseamna "fitze" sau " a se da in spectacol" ci ofera un bine pentru ei.

Daca e pana acolo, putea s-o faca si fara sa se "dea in spectacol", adica s-o faca pur si simplu anonim, fara sa aduca in jurul sau presa, televiziune samd.

Link to comment

Daca e pana acolo, putea s-o faca si fara sa se "dea in spectacol", adica s-o faca pur si simplu anonim, fara sa aduca in jurul sau presa, televiziune samd.

Sunt de acord cu tine.

IMHO: binele respectiv raul pe care le face (dupa caz) in ceea ce priveste darea asta de mana, este pur si simplu o consecinta naturala a faptului ca-si face publicitate. Ce inseamna pentru el miile alea de euro sau such? He does NOT-GIVE-A-FUCK :)

Da, e de apreciat ca macar involuntar, el a ajutat - dar poate ca altii au ajutat si mai mult si noi nu-i stim pentru ca nu se dau in spectacol ;)

Link to comment

Gigi Becali a intrat si el in direct, anuntand ca ofera 251.000 de euro, cam cat ar primi din salariu un presedinte intr-o perioada de 15 ani. "Am un mare pacat de la tata, care m-a invatat sa dau cu o oaie mai mult decat altii", a explicat latifundiarul din Pipera.

grandomania nu am apreciat-o niciodata. nu ca as fi apreciat la becali vreodata altceva decat simtul lui de bun afacerist. in rest, e simpatic in prostia lui, dar cand vad ca fiecare biserica pe care o construieste ii mai aduce voturile preotilor si enoriasilor ei, cand vad cum arunca cu banii, fie de craciun colindatorilor, fie ca sa plateasca curentul unor tigani hoti dintr-o parte saraca a capitalei, fie ca sa bata steaua pe fc vaslui sau pe real madrid(:P), fie copiilor orfani (nu conteaza cui si de ce, atata timp cat e vorba de un eveniment mediatizat), nu sunt deloc impresionata. e un om fara scrupule si fara educatie, incapabil sa vorbeasca si sa se poarte civilizat, a carui activitate "politica" se bazeaza pe "teza" unui beletrist inteles de oricine (manualul razboinicului luminii - p. coelho), pe o echipa de fotbal si pe nenumarate ore la dan diaconescu in direct. sa ramana la steaua, ca face treaba buna acolo, sa continuie sa construiasca biserici si sa arunce mai departe cu banii in dreapta si-n stanga (chiar si de dragul publicitatii), dar sa nu se bage in politica. sunt destui idioti acolo s-asa, nu mai e nevoie si de ciobani.

si stai linistit, divine, daca becali ajunge presedinte poti sa stai mult si bine la coada la granita...

Link to comment

La lupta vitejii meu!

Presedinte nu a ajunge.. poate maxim vicepriministru maxim.

Imaginati-ve urmatoarea scena:Gigi cu George Bush, dreq poate se apuca Gigi sa faca glume cu frati de sange si iaun cutitt sa faca scena cu taiatul venelor si zic baietii de la CIA ca vrea sal asasineze pe Bush, si moare Jiji... sau dreq incepe vreaun razboi aurea cu unu ca face glume dalea tampite.. nu se poate!

Gigi no president!

"CARE STIE CREZU?"

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...