Jump to content
Lancelot

Adolescenta

Recommended Posts

Cam cum a fost sau este adolescenta pentru voi?

O epoca de trairi , distractie expereiente si libertae/ ? sau o groaza de intrebari probleme cu parintii , cu toata lumea din jur...?

Fericire sau incertitudine?

La mine a fost o combinatie intre cele doua. Evident distractia in exces aduce probleme cu parintii :))

Cat despre probleme existentiale... neeeeh... traiasca MISERUPISMUL :right:

Link to comment
Share on other sites

Iomi traiesc viata in fericire... banii am ... femei am ...

deci .. ?

distractie la maxim :>

Ai si un ban pentru cheaturi la CS, ca fapt divers. Ergo ai ban, nu ai bani, doar banii. Sau nu? :dontknow:

On topic,

Adolescenta este un amalgam de trairi pe care nu le apreciezi la valoarea lor reala in acele momente si o viata intreaga iti pare rau dupa aceea :P

Link to comment
Share on other sites

Traiesc fiecare moment la maxim, nu regret nimic din ce am facut pana acuma, regret unele chestii pe care NU le`am facut. Nu`s genu care sa gandeasca : "stau si invatz pana ajung undeva sus,dupa care am vreme sa ma distrez!" ! Nuuuuuuuuuu fratzica. Incerc sa le imbin pe amandoua ! :D Partea cu distractia iese perfect, partea cu invatzatu iese si ea bine ! :D Sunt multumit ! :)

Link to comment
Share on other sites

Cam cum a fost sau este adolescenta pentru voi?

O epoca de trairi , distractie experiente si libertate/ ? sau o groaza de intrebari probleme cu parintii , cu toata lumea din jur...?

Fericire sau incertitudine?

cred ca adolescenta are cate putin din tot ce ai enumerat tu lance cel putin in cazul meu ... desi in ultima vreme se pare ca distractia a cazut pe un plan mai mult decat secund :(

Link to comment
Share on other sites

Pt mine adolescenta inseamna o perioada a vietii unde invat o serie de lucruri despre oameni si viata.....in fiecare zi imi dau seama de cate ceva....realizez altceva......pe langa astea nu pot zice ca sunt fericit....pot zice doar ca adolescenta inseamna si o mare serie de probleme insa faza e ca din aceste probleme capatam experienta si sa vom sti mai tz dak vor mai aparea cum sa trecem peste ala!

Probleme cu parintii....are toata lumea......pt ca de obicei se intampla ca parintele si copilul sa aiba idei diferite si o mentalitate diferita......

Have a nice day :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

e perioada in care toata lumea invata si experimenteaza lucruri noi , unele rele altele bune , cat despre adolescenta mea...hmm...a fost frumoasa am experimentat lucruri noi mai mult rele decat bune , dar important e ca mi`am dat seama in ce directie o luam exact asa cum se zice "omul cat traieste invata"

Link to comment
Share on other sites

Cele mai frumoase zile si nopti al unui om in viata. Traiesti fara probleme, te distrezi, stai toata noaptea la povesti si nu te gandesti la faptul ca oare maine ce voi face, nu te stresezi cu sesiunea, cu munca etc.

Dupa parerea mea cele mai frumoase amintiri iti raman din adolescenta!

Link to comment
Share on other sites

Cele mai frumoase zile si nopti al unui om in viata. Traiesti fara probleme, te distrezi, stai toata noaptea la povesti si nu te gandesti la faptul ca oare maine ce voi face, nu te stresezi cu sesiunea, cu munca etc.

Dupa parerea mea cele mai frumoase amintiri iti raman din adolescenta!

asa e! :) cele mai frumoase amintiri le am din adolescenta :) cu cat avansez in varsta cu atat mai mult ma chinui sa nu le uit :)

Link to comment
Share on other sites

Incepem sa imbatranim...pe mine ma sperie. M-a intrebat cineva cati ani am...si...cand am zis 20...parca m-a cuprins frica...

si mie incepe sa imi fie frica mai ales ca se apropie ziua in care va trebui sa imi iau viata in mainile proprii :(

Link to comment
Share on other sites

Asta e varsta: FOREVER YOUNG!!!.

Avand in vedere tineretea altora (sa nu zic ... a mea doar) ... care duc in spate niste greutati de santate ... pot sa zic ca-mi traiesc viata la maxim! Nu are rost sa ma gandesc ca poate daca ies in orash si beau ... mi se agraveaza boala sau chestii dinastea ... O VIATA AM ... SI O TRAIESC DIN PLIN! :cool2:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...