Jump to content
{JM}Alex Lifetaker

Satanism in muzica rock ?

Recommended Posts

nu-mi permiti... cum vei face asta, "fratzica"? B)

hai in Oradea si o sa vezi, FRATZICA ! ;)

Te deranjeaza? Crezi ca le pasa?

Lasa-ma s-o iau altfel: daca deranjeaza pe cineva de faptul ca porti tricouri roz, crezi ca-ti va pasa?

Vad in plina iarna oameni cu tricouri roz pe ei. Do you think I care? Do you think I _should_ care?

Nu poti sa te iei de oameni pentru lucrurile astea.

M`ai inteles gresit. Intentionat am pus IN PLINA VARA acolo. Cu ghete asa mari vara si pantaloni de piele ? Una e sa te imbraci cu o bluza/tricou roz si peste sa ai o geaca groasa iarna, sa nu`ti fie frig, dar VARA cand is calduri de 30-35 de grade imbracat asa, pentru ce ? Doar ca sa respecti "traditia" de a fi rocker "adevarat" ?

Link to comment
Share on other sites

Da, si eu de-aia am pus in plina iarna. Doar ca sa respecte traditia cultului-celor-care-poarta-tricouri-roz?

Same shit different name.

Ce parere ti-ai face daca eu ti-as spune ca iarna e absurd sa nu-ti lasi parul lung... pentru ca, vezi, ti-e frig.

Link to comment
Share on other sites

Da, si eu de-aia am pus in plina iarna. Doar ca sa respecte traditia cultului-celor-care-poarta-tricouri-roz?

Same shit different name.

Ce parere ti-ai face daca eu ti-as spune ca iarna e absurd sa nu-ti lasi parul lung... pentru ca, vezi, ti-e frig.

Deci sa inteleg ca tie ti se pare normal sa porti ceea ce am zis de rockeru ala mai sus VARA, decat sa porti o bluza/tricou cu maneca lunga cat de cat groasa + o geaca peste (ca tot omu) iarna. Sau sa nu`mi zici ca ai vazut om in tricou cu maneca scurta roz IARNA fara nimic peste, ca nu te cred. ! Eventual seara cand mergea intr`un club. Si eu de multe ori cand merg in club imi iau un tricou si eventual un sacou peste (asa am mers de revelion) fara nicio geaca peste. Am inghetat de frig pana acolo, dar macar aratam bine B) :D

Link to comment
Share on other sites

Da, crezi ca am pus doar de dragul de a pune?

Anyway asta nu e punctul discutiei.

1. Muzica rock n-o sa te tampeasca folosind "mesajele subliminale" cu adevarat satanice din melodii

2. Oamenii care au facut filmul ala sunt niste fanatici religiosi, iar tipul care vorbeste este probabil un pic instabil... sau a fost platit si este doar o alta masura disperata a Bisericii sa readuca oamenii la obieceiurile lor crestine.

3. Mie nu-mi pasa de tricoul tau roz cum nici tie n-ar trebui sa-ti pese de hainele altora vara si MAI ALES atat timp cat lor nu le pasa de tricoul tau roz :) Ah, s-au luat de tine? Injura-i cat vrei, pana atunci ei au fost politicosi si ai datoria sa faci la fel.

4. Insemnele satanice din muzica rock sunt folosite strict din motive de marketing.

Necredinciosul Vostru,

Andrei

Link to comment
Share on other sites

3. Mie nu-mi pasa de tricoul tau roz cum nici tie n-ar trebui sa-ti pese de hainele altora vara si MAI ALES atat timp cat lor nu le pasa de tricoul tau roz :) Ah, s-au luat de tine? Injura-i cat vrei, pana atunci ei au fost politicosi si ai datoria sa faci la fel.

Fereasca`i sfantu sa se lege de mine, ca nu`i vad prea bine dupa aia ! :rofl1:

Cat despre politete si luat de ei, cine`o zis ca eu ma leg de rockeri ? :) Am ff multi prieteni rockeri, printre care 1 care se imbraca in cele spuse de mine cu cateva posturi mai sus si ne intelegem de minune ! :) Sa nu crezi ca am ceva cu rockerii, nu am absolut nimic, mi se pare doar ciudat modul unora, extrem ii pot zice, de a se imbraca ! :)

Link to comment
Share on other sites

Radule mai incet cu laudatu ca mai sunt dastia pe strada da habar n-au sa dea cu pumnu (eventual nici nu au IQ peste 45 ...).

btw incetati ca sunteti offtopic total, era vorba de satanism in muzca rock voi ati ajuns la moda aproape =))

Link to comment
Share on other sites

Radule mai incet cu laudatu ca mai sunt dastia pe strada da habar n-au sa dea cu pumnu (eventual nici nu au IQ peste 45 ...).

Poate sa ma incerce oricine ! :) (si la pumn si la IQ) ;) Nu imi place sa ma laud, dar ma enerveaza cand ma ataca ratati ca Christian asta ! ;) In fine, scuze daca am jignit pe careva, nu asta o fost scopu ! :|

Link to comment
Share on other sites

Poate sa ma incerce oricine ! :) (si la pumn si la IQ) ;) Nu imi place sa ma laud, dar ma enerveaza cand ma ataca ratati ca Christian asta ! ;) In fine, scuze daca am jignit pe careva, nu asta o fost scopu ! :|

Daca erai asa destept, dadeai dreptate celorlati (noi) prosti si nu te coborai la nivelul nostru. Si .daca. te enerveaza un "atac" din acesta, atunci se pare ca trebuie sa inveti sa te stapanesti si sa rezolvi problema diplomatic.

Link to comment
Share on other sites

Daca erai asa destept, dadeai dreptate celorlati (noi) prosti si nu te coborai la nivelul nostru. Si .daca. te enerveaza un "atac" din acesta, atunci se pare ca trebuie sa inveti sa te stapanesti si sa rezolvi problema diplomatic.

Daca tot ai dat`o in offtopic, hai sa iti raspund. Nu is genu care sa cedeze.Cand stiu ca am dreptate, lupt pana la capat. Nu is adeptul vorbei : "desteptul cedeaza primul!" ! Puteti sa intelegeti ce vreti din asta. Daca tu nu incepeai sa ma ataci Valek, fi sigur ca nu aveam nimic cu tine in ziua de azi. Dar ma enerveaza cand vin copii de 15 ani ca tine si se iau in gura cu mine. Cat despre Christian, nu tac niciodata cand sunt atacat !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...