Jump to content
Lancelot

Cel mai talentat actor roman ?

Recommended Posts

Hmm au mai scos si ai nostri capul in lume..au aparut in productii internationale..so..daca aveti o parere exprimati-o liber smile.gif


Hmm ca sa fiu primul

Film Marcel Iures

Teatru cred ca Maia Morgenstein



O mentiune speciala ptr Amza Pelea Toma Caragiu Dem Radulescu Jean Constantin etc.. dar nu stiu cati dintre voi ia-ti vazut asa ca ma rezum la cei mai contemporani tongue.gif

 

Va rog sa postati on topic, nu postati daca nu va intereseaza subiectul sau nu aveti actori romani preferati.

Edited by Soprano
update
Link to comment
Share on other sites

Ce au reusit Marcel Iures si Maia Morgenstern, nu au reusit alti romani. Ei au patruns in "elita" actorilor de la Holywood, fiind remarcati pentru rolurile ce le-au jucat.

Sper ca vorbesti de timpuri moderne , cei doi sunt invatacei pe langa alti romani in cursul istoriei . Faptul ca au ajuns la Hollywood nu imi inspira nimic , majoritatea celor de acolo eu ii consider gunoaie comerciale , si in mare parte asta este Hollywoodul , un puhoi comercial , si rareori mai gasesti acum un film personal tie in lista Hollywood , asta daca nu cumva mintea ti se opreste la ce iti ofera societatea mediocra , care este cazul in 90% din populatie . Prefer filme independente .

Cat despre actori : Amza Pellea , Emil Botta , Florin Piersic , Toma Caragiu , Tamara Buciuceanu .

Din noua generatie nu prea stiu , si nu zic.. sa zic Tudor Chirila , amin .

Link to comment
Share on other sites

mie imi place foarte mult mircea diaconu. il pun pe locul 1 in topul preferintelor. florin piersic e iar un actor superb, ar fi facut mai bine sa se rezume la productiile cinematografice si sa evite postura de realizator si prezentator la diverse emisiuni de divertisment. spre deosebire de el, un actor mediocru pe care il prinde f bine postura de prezentator de talkshow-uri e florin calinescu.

la teatru, pe locul 1 e teatrul mic din bucuresti, imi place mult valeria seciu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...