Jump to content
Mehico

Andreea Marin: "Voi renunta la Surprize"

Recommended Posts

Ambasadoare UNICEF, Andreea Marin va reveni pe post mai intai cu o Gala UNICEF transmisa in direct de TVR 1 pe 17 februarie, cand Zana Surprizelor va aparea cu un nou look. In paralel cu ultimul sezon al Surprizelor, ce va debuta pe 3 martie, Andreea va prezenta o noua emisiune, din 28 februarie, tot la TVR 1.

Libertatea: Care sunt surprizele pe care le pregatesti?

Andreea Marin: Voi fi directorul si moderatorul unui nou program, difuzat miercuri seara la TVR 1, "Sub alt chip". In paralel am aceleasi functii pentru Surprizele de sambata, fara a exista nici o legatura intre cele doua proiecte.

Declaratia ca nu mai continui Surprizele a fost o tentativa de a obtine un salariu mai mare de la TVR?

Sunt platita conform rezultatelor muncii mele, asa ca n-am motive de nemultumire si nu am nevoie de astfel de tertipuri pentru a obtine un venit mai bun.

Care este relatia cu presedintele TVR, Tudor Giurgiu? S-a spus des ca Surprizele erau vizate pentru a fi scoase de pe post odata cu tine... Toate erau puse pe seama relatiei de amicitie dintre Tudor Giurgiu si Mihaela Radulescu. Cum stau lucrurile?

Jocurile de culise nu ma intereseaza, atata timp cat eu sunt foarte stapana pe mine, am rezultate clare, masurabile, incontestabile indiferent daca cel ce le verifica ma place sau nu la nivel personal. Relatia mea cu Tudor Giurgiu este una de respect reciproc si franchete; mai mult decat atat, apreciez sinceritatea cu care domnia sa a recunoscut deschis ca in momentul in care a ajuns sa cunoasca emisiunea indeaproape, si nu din parerile altora, a realizat care-i este valoarea ca program de televiziune.

Cum este colaborarea cu Valeriu Lazarov?

O continua provocare. Dupa 8 ani, inca descopar cat de mult mai am de invatat de la omul asta minunat. E un spirit extraordinar, un talent cum rar se naste si un om de afaceri extrem de abil.

Daca ar fi sa lasi Surprizele, ce ai alege in loc?

Practic, asta voi face la sfarsitul acestui an, voi preda stafeta Surprizelor pentru a ma concentra pe misiunea mea ca ambasador UNICEF.

Ce surprize mai pregatesti pe plan profesional?

Reprezint imaginea L'Oreal - Garnier pentru al patrulea an, iar partenerii mei isi doresc mai mult decat atat si este o premiera pentru Romania: un nou contract, pentru inca trei ani.

Povestea incepe odata cu campania "Zambet pentru ASIA". Dupa ce a strans 750.000 de dolari din apeluri telefonice, a predat suma UNICEF Bucuresti. Biroul de la New York al organizatiei a aflat astfel de campania Andreei, i-a studiat dosarul si dupa un an si jumatate i-a propus acest post. Din acest an, Andreea incepe o noua actiune de forta: Gala UNICEF 60, prima gala de anvergura din Romania sub aceasta egida, pe 17 februarie, ora 20.

"Este firesc sa il ajut pe Stefan cand pot ca sotie si ca om care lucreaza intr-un domeniu conex, dar tot meritul realizarilor sale profesionale ii apartine. Sprijinul este, de altfel, reciproc. Este un om menit sa mobilizeze forte si sa le subordoneze intereselor sale, nu sa se lase condus, ca si mine. Fiecare dintre noi si-a construit propria cariera, dar e adevarat ca in doi suntem mai puternici. Exista o forta despre care nu invatam pe bancile scolii si nici n-o aflam pana cand n-o traim noi insine: puterea dragostei."

Sursa: cinematex

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...