Jump to content
Raul

Perioada zilei favorita

Recommended Posts

daca sunt cu persoana draga mie imi place orice perioada a zilei respectiv a anului

subscriu

daca sunt singur, noaptea :>

Nopti albe, zile negre

Am observat ca in ultima vreme ma regasesc in fata calculatorului, cu castile pe cap, vorbind cu aceiasi oameni cu care vorbesc de ani buni. De ce? Pentru ca imi place, pentru ca pot si pentru ca vreau. Unul din putinele lucruri din viata pe care le fac pentru ca vreau si pentru ca pot...sunt sigur ca nu ma voi intalni cu aceasta posibilitate de prea multe ori in continuare. Se pare ca in sf imi dau seama de ce spuneau parintii mei, ca nu voi recupera timpul pierdut aiurea. Dar daca pe mine nu ma deranjeaza sa il pierd astfel? Cei care va considerati gameri, internauti sau ce va mai considerati voi, cate lucruri sunt mai bune decat momentul cand te pui in pat dupa o noapte de ars gaz'u aiure ain fata calculatorului?Dar...daca ar fi invers, sa o ardeti aiurea toata ziua in fata calculatorului iar seara sa va puneti in pat ati simti aceeasi placere? Eu nu o simt.

Ii spuneam acum ceva vreme unei persoane ca imi place sa stiu lucruri, iubesc sa stiu lucruri, shit, ask me orice trivia question, garantez un raspuns, dar NU IMI PLACE SA INVAT... imi place sa o ard aiurea.

Voi citi, repeta, poate chiar invata pentru viitorul BAC (mai aproape decat speram) dar atat..o sa urmeze alti 4 ani de ARS AIUREA.

Dar nu despre asta vreau sa vb in postul asta...vreau sa vb despre cum decurge o noapte la mine (de la apus pana ma bag, satisfacut, in pat). Pe la ora 9, primul lucru care il fac este sa imi deschid !ym, verifc tampeniile primite, mai dau si eu mai departe, in mare parte lui pena, cu care ma amuz cam de orice link. Dupa, deschid browserul@ linkmania, mai verifc pe acolo...teoretic dupa intru in vreun joc ceva. Mai nou imi mai verific blogul, mai dau un deny la vreun ratat care posteaza tampenii pe blog, mai ascult o muzica buna (muzica buna e cea care imi place mie, nu cacaturile care va plac voua si le recomandati altora, crezand ca si lor le vor placea), in acest caz Kelly Clarkson - Because of you, Eminem - kill you , si alte melodii de la ea. Toate astea imi iau vreo 4-5 ore. O ARD AIUREA. STIU. Si cum eu astept feed-back cam de la orice post, as vrea sa vad cati dintre cei (foarte putini) care citesc O ARD AIUREA (si cum o ard aiurea). RAISE YOUR HANDS HOMMIES.

Poate va intrebati de ce titul "Nopti albe, zile negre". Pentru ca mie imi place noaptea;noaptea toata lumea isi arata fata "neagra", urata, nesuferita, tampita, momentul in care toti ratatii se afiseaza, iar mie imi place noaptea pentru atunci observ. Observ tampitii. Singurul lucru bun la zi e lumina soarelui. Hell, toate lucrurile bune se intampla noaptea (aici intra si intunericul). Meciurile din NBA au loc noaptea, cartile bune sunt scrise noaptea, noaptea apune soarele pentru ca a 2-a zi sa rasara si mai frumos, tampenii d'astea care mie chiar imi plac. Era unu celebru care isi propusese sa doarma 1 minut mai putin in fiecare noapte. i-am uitat numele, cand mi-l aduc aminte vi-l spun, pana atunci vin cu o propunere...hai sa facem si noi la fel. Poate o sa ni se para lumea altfel. Poate nu o sa mai vrem asa tare sa O ARDEM AIUREA sau poate macar o ardem toti aiurea, nu eu cu inca ceva ratoni, care si asa nu o sa posteze pe aici.

un post ce l-am facut acum ceva vreme pe blog :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...