Jump to content
Qui-Gon Jinn

No seatbelt

Recommended Posts

Mai tineti minte reclama aceea de la rompetrol cu vocea suava si cu fetita ce zbura prin geam?

Daca aia a reusit sa promoveze purtatul centurii de siguranta intr-o oarecare masura, oare atunci asta ce efect a avut?

Geniala ideea reclamei, geniala...

PS: uitati-va atent...

Cam tot acolo e. Efect mai mare mi s`a parut ca a avut cea cu fetita.

Link to comment
Share on other sites

nu mi-a placut asta... mai tare m-a atins cea cu fetita... la aia numai cand auzeam sunetul mi se facea pielea de gaina...

btw tot nu port centura, dar din pacate noul cod rutier spune ca in fata tre sa porti asa ca... mai mare efect are codul rutier si frica soferilor de puncte decat reclamele...

Link to comment
Share on other sites

fetita ... a fost fetita ... si noua ne plac copiii mici ... am face orice ca sa ii protejem

pt PETROM

I hate those little bastards...I hope they die in pain :evil :))

Centura e foarte buna, la fel si airbagurile(desi un airbag care nu actioneaza cand trebuie te poate rani grav sau ucide... si daca pici cu masina Dunare si ti se umfla airbagurile... happy swimming with the fish :)

PS: pana la urma care e faza sa nu porti centura, te simti mai lejer fara centura? Lejeritate pe sosea nu exista, cand pui in pericol viata altor oameni si chiar pe a ta.

Link to comment
Share on other sites

btw tot nu port centura, dar din pacate noul cod rutier spune ca in fata tre sa porti asa ca... mai mare efect are codul rutier si frica soferilor de puncte decat reclamele...

mie imi piuie masina de ma innebuneste daca nu pun centura. :blink:

Link to comment
Share on other sites

asta e una din multele si foarte socantele reclame pe care ni le-au pus cei de la politia rutiera la scoala. ne-a adunat directa pe toti si ne-a pus in sala de festivitati sa ne uitam la video-urile astea cu sunetul surround dat la maxim. mi s-a facut pielea gaina la fiecare dintre ele :P

video-ul asta mi se mult mai socanta decat cea cu fetita

Link to comment
Share on other sites

Ultimul spot ( cel in spaniola ) are secvente in genul filmelor de comedie mai vechi..

Primul spot este extrem de socant.. oricum, cei mai multi traim cu senzatia ca noua nu ni se poate intampla, deci cred ca aceste reclame nu au efect prea mare. Ceva in genul campaniilor impotriva fumatului, care se stie ca nu au rezultate extraordinare.

Oricum, ori cat de mult te protejezi tu, daca iti intra un nebun in tine ... poti sa ai 3 centuri si 10 airbag-uri si tot nu scapi..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...