Jump to content
Lancelot

Care este cea mai frumoasa zona/regiune din tara?

Cea mai cea mai :)  

139 members have voted

  1. 1. SO.. care regiune are cei mai multi adepti?

    • Muntenia
      20
    • Ardealul
      62
    • Moildova
      35
    • Dobrogea
      22


Recommended Posts

Hmm cam pe unde merita sa iti petreci o vacanta frumoasa in tara? Ce regiune are cele mai multe atuuri?

PS si o mica argumentare va rog;;).

La mine.. pe primul loc ar fi Ardealul cred sunt niste locuri superbe si incarcate de istorie si traditie pe acolo.. apoi Dobrogea ( litoralul) ;;)

Link to comment
Share on other sites

tara motilor (apusenii, in special valea ariesului) si valea prahovei - pentru natura, iar in primul caz si pt traditie. fara indoiala, zonele cele mai frumoase si pitoresti din tara.

moldova e deasemenea o zona superba a romaniei, pacat ca e locuita de luptatori cu baltagul. in maramu' nu am apucat inca sa merg, dar imi tot propun asta de ceva vreme - mi se pare zona cea mai putin alterata de ritmul alert al vietii sociale moderne si cea mai incarcata de istorie si traditie. litoralul da, e bun pentru agatat si inotat, deci modul perfect de a petrece aprox 2 sapt/an. pentru a interactiona cu oameni faini si pentru a vedea ce inseamna civilizatie la nivel macro, va recomand tuturor banatul :D

votez deci ardealul :)

Link to comment
Share on other sites

fiind unul dintre luptatorii cu baltagul probabil ca am sa aleg Moldova fiind zona in care m-am nascut si care adaposteste centre culturale precum Iasi si adevarate capodopere arhitectonice, precum manastirile, de peisaje nici nu mai vb. Da, imi place zona in care m-am nascut :D

Link to comment
Share on other sites

fiind unul dintre luptatorii cu baltagul probabil ca am sa aleg Moldova fiind zona in care m-am nascut si care adaposteste centre culturale precum Iasi si adevarate capodopere arhitectonice, precum manastirile, de peisaje nici nu mai vb. Da, imi place zona in care m-am nascut :D

My lil` Copou

btw : imok o spus ca e din Bucale cu tine sau era Nienna despre care vorbea ;;) , sau sunteti toti 3 din Iasi &btw: ma bucur ca avem oameni ca tine in Iasi numai in bucale

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...