Jump to content
dev

Internet la sat

Recommended Posts

Strica orzul pe gaste...de ce sunteti rai?

Nu stiu in ce masura Ministerul Educatiei a dotat scolile din mediul rural cu calculatoare.

Mi se pare o initiativa de laudat... si nu mai fiti rai. In timp ce noi batem campii pe forum si ne certam, altii lucreaza afara, fac curat la porci, matura ...si fac ce este de facut intr-o gospodarie. Eu as zice sa fim bucurosi ca noi stim sa "ne dam pe net".

Daca se implementeaza o infrastructura de fibra la sate...sau ma rog, fie chiar si alta tehnologie.....prevad un lucru sumbru: elevii nu vor avea voie sa faca nimic pentru a nu "srica" ceva. Mai ales ca probabil nici profesorii de acolo nu se descurca toti cu un PC. In aceste scoli...as face o sala cu 20 de calculatoare de exemplu, la care sa aiba acces elevii 12 ore pe zi de exemplu. Evident ca va trebui stabilit un mod de acces...nu stiu....cred ca este un lucru bun.

Link to comment

Se intampla de mai multa vreme fenomenul asta , nu vad de unde mirarea

sa stii ...

De exemplu la bunicii mei la Tismana ... 30 km de Tg-Jiu ... au net bagat pe fibra ..dar costa mult iar akuma vor sa bage HBO :cool2: ... Akolo nu au nici drumuri intre sate ...ca e un complex de sate..toate legate de Tismana..iar drumurile sunt din pietre si ei vorbesc pe mess

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...