Jump to content
|logikal|

Ceva nou pt romani :)

Recommended Posts

Mult mai bine pt copii deoarece se da teza cu subiect unic ... mai usor sa se copieze la teza =))

cam asa ceva va fi .... la scolile proaste se va copia tot asa (in prostie) iar copii de la scolile mai cu pretentii vor ajunge sa arate ca si cei mai slabi .... cam o mare prostie ... mul mai bine cu capacitate/bac ...

oricum abia astept sa vad daca vor fi subiectele la bac pe net ... va fi interesant ... juma de an sa le tot faci :rofl1:

Link to comment

Mult mai bine pt copii deoarece se da teza cu subiect unic ... mai usor sa se copieze la teza =))

da...oarecum da mi se pare mie sau o sa se pune subiectele pe siteu` la minister cu 10 zile inainte ? la acest test sau e avalabil doar pt cei care dau bacu' ?

EDIT: crede`ti ca va fi mai bine ?

Link to comment

da...oarecum da mi se pare mie sau o sa se pune subiectele pe siteu` la minister cu 10 zile inainte ? la acest test sau e avalabil doar pt cei care dau bacu' ?

EDIT: crede`ti ca va fi mai bine ?

din cate am cicit acolo, subiectele la bac se vor afisa cu vre-o juma de an inainte ...

deci fratilor cine ia nota mica la bac chiar n-o sa mai aibe scuza =)))

Link to comment

din cate am cicit acolo, subiectele la bac se vor afisa cu vre-o juma de an inainte ...

deci fratilor cine ia nota mica la bac chiar n-o sa mai aibe scuza =)))

hai sa fim seriosi ...

Am auzit ca la Romana o sa fie cca 1000 de variante si formularea lor modificata in asa fel in cat sa te duca in eroare si sa gandesti mai mult.

Cine poate invata 1000 de variante ?!

Deci nu ne ajuta cu nimic ba chiar am auzit ca pentru eseul de la partea III s-au mai introdus 2 sau 3 scriitori.

Este adevarat ? daca da care sunt aceia ? Parca ne-a zis profa de romana de asta da' eram prea "atent" la ora ca sa bag la cap.

Link to comment

hai sa fim seriosi ...

Am auzit ca la Romana o sa fie cca 1000 de variante si formularea lor modificata in asa fel in cat sa te duca in eroare si sa gandesti mai mult.

Cine poate invata 1000 de variante ?!

Deci nu ne ajuta cu nimic ba chiar am auzit ca pentru eseul de la partea III s-au mai introdus 2 sau 3 scriitori.

Este adevarat ? daca da care sunt aceia ? Parca ne-a zis profa de romana de asta da' eram prea "atent" la ora ca sa bag la cap.

si zimi si mie din ce urna o sa aleaga atatea variante .. e imposibil sa fie atatea .. eu as zice max 15/ subiect

Link to comment

si zimi si mie din ce urna o sa aleaga atatea variante .. e imposibil sa fie atatea .. eu as zice max 15/ subiect

Aceasta alegere din urna este o minciuna. Subiectul este unic. Mereu a picat opera epica la partea III. Si e foarte bine asa.

poate am exagerat cu 1000 ... oricum mai putin de 600-700 la romana nu cred ca or sa fie

Link to comment

Cum adica din Ianuarie vor fi puse subiectele la Bac pe net?

Pai atunci ar lua toata lumea 10? :D presupun ca vor pune 10-15 variante dar cine are timp le face pe toate :D

si eu cand am dat bac`u erau toate subiectele puse pe net.. se numeste programa scolara, adica toata materia.

Link to comment

si eu cand am dat bac`u erau toate subiectele puse pe net.. se numeste programa scolara, adica toata materia.

de fapt acum se pun variantele din care se va alege una finala, ransmisa la toata tara ...

deci printre cele publicate va fi si cea care iti va pica la examen ...

nu programa ci subiectele sunt publicate

Link to comment

excuse me.. nu e tot aia?

zicea cineva de 1000 variante.. hai 100 sa fie.. tot kkt`u ala e pentru ca programa cuprinde cateva zeci de opere. deci tot prostia aia e.

si sa fim sinceri daca stai sa faci de pe net 100 teste de gramatica (pentru ca la romana partea.. creativa.. e grea) esti prost rau. ori asta ori nu sti sa copiezi.

si oricum daca faci 100 de teste pana la urma INVETI ceva.

Link to comment

excuse me.. nu e tot aia?

zicea cineva de 1000 variante.. hai 100 sa fie.. tot kkt`u ala e pentru ca programa cuprinde cateva zeci de opere. deci tot prostia aia e.

si sa fim sinceri daca stai sa faci de pe net 100 teste de gramatica (pentru ca la romana partea.. creativa.. e grea) esti prost rau. ori asta ori nu sti sa copiezi.

si oricum daca faci 100 de teste pana la urma INVETI ceva.

Word !!! :right: foarte mare dreptate ai e ceva de genu "E la mintea cocosului"

Link to comment

si zimi si mie din ce urna o sa aleaga atatea variante .. e imposibil sa fie atatea .. eu as zice max 15/ subiect

zicea cineva de 1000 variante.. hai 100 sa fie.. tot kkt`u ala e pentru ca programa cuprinde cateva zeci de opere. deci tot prostia aia e.

uite ca exact 100 sunt link

pariu ca nu o sa ia toti 10? pariu ca nici nu o sa se apropie de asemenea note?

e exact cum ar publica o culegere cu teste pentru bac. e EXACT acelasi lucru. nu va mai stresati ca e mai usor acum decat cand ati dat voi. ba mai mult e presiunea pe capul lor ca o sa zica toti "ia uite ba tu cu subiectele pe net nu ai fost in stare sa iei decat 9"

si MAI RAU la cum stiu eu profesorii si sistemul nostru magnific de invatamant se vor intampla 2 lucruri:

1. profesorii isi vor preda toata materia oricum

2. vor schimba metodologia cu ~1 luna inainte de bac si nu se vor mai da din acele subiecte.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...