Jump to content
Guest Lordul_Cap_de_Mort

Cine este cel mai mare criminal din istorie ?

Recommended Posts

Guest Lordul_Cap_de_Mort

1.Jack Spintecatorul -a ucis mai multe prostituate intr-un cartier rau famat al Londrei .

2.Ion Ramaru -cel mai mare criminal din Romania

3.Ted Bundy -a ucis peste 100 de femei deghizat in instalator si imbracat in verde

4.Asasinul Boschetar din Baelarus -a devenit celebru pentru ca a reusti sa depaseasca detectorul de minciuni si proba testului ADN

5.Chuck Manson -a comis numeroase crime fiind internat si intr-un centruy de pshiatrie

6.Muhammadd Ali -lunetistul care a terorizat America acum 2 ani .

Link to comment
Share on other sites

dupa parerea mea, Jack Spintecatorul nu a fost in nici un moment "mare criminal". a facut doar 5 victime in intreaga lui "cariera". in schimb, este cel mai cunoscut...asta pentru ca a fost primul criminal in serie din lumea moderna.

de altfel, intrebarea pusa de tine("cine este cel mai mare criminal din istorie"), nu are logica cu variantele de raspuns. ma asteptam la nume de genu Hitler sau Stalin, persoane care au omorat oameni cu miile(ca tot veni vorba...persoana din ordinul caruia s-au omorat cei mai multi oameni de-a lungul istoriei este Mao...nu d'alta, dar el avea si de unde sa omoare oameni)

dintre variantele puse de tine, il aleg pe boschetarul din Belarus.he really was clever

Link to comment
Share on other sites

1.Jack Spintecatorul -a ucis mai multe prostituate intr-un cartier rau famat al Londrei .

2.Ion Ramaru -cel mai mare criminal din Romania

3.Ted Bundy -a ucis peste 100 de femei deghizat in instalator si imbracat in verde

4.Asasinul Boschetar din Baelarus -a devenit celebru pentru ca a reusti sa depaseasca detectorul de minciuni si proba testului ADN

5.Chuck Manson -a comis numeroase crime fiind internat si intr-un centruy de pshiatrie

6.Muhammadd Ali -lunetistul care a terorizat America acum 2 ani .

Jack Spintecatorul (Jack the Ripper) nu e cel care crezi. Presa din regat l-a numit asa pt ca sunt anumite asemanari cu adevaratul Jack the Ripper, care e un pseudonim pt mai multi criminali in serie.

Muhammad Ali a fost un boxeur renumit. Am auzit de acel lunetist din America, dar sa nu stiu daca asa l-au numit.

Nu prea inteleg topicul insa.. Nu isi are locul aici.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

dupa umila mea parere. Himmler de departe :) si foarte ingenios.. Hitler nu.. nu avea curajul.. se ascundea.. dadea ordine..Himmler era artistul..

Cat despre Stalin.. nu se va sti ever ever cati a omorat.. oricum isi are locul la masa asta..

Apoi il mai pot numi pe simpaticul Pol Pot. abia a murit si asta.. si la ce genocide a tras in vremurile lui bune...

cat despre listuta aia.. cel mai celebru e clar Jack..Ted Bundy e umflat cu pompa.. imi e greu sa cred ca intr-o tara ca SUA unde functioneaza atat de bine sistemul sa omoare 100 de femei..

Cat despre micutul din Belarus.. un geniu neinteles.

Ramaru? Motivul nostru de mandrie.. un bolnav psihic care a macelarit vreo 4 sau 5 femei de la Apaca cu toporisca si cu ciocanul.. dar e al nostru si il iubim

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...