Jump to content
Danny

Copil spanzurat

Recommended Posts

Un copil s-a spanzurat dupa ce a vazut executia lui Saddam Hussein

Un baiat in varsta de 10 ani s-a spanzurat, dupa ce a vazut executia lui Saddam Hussein la televizor, scrie The New York Times, in editia electronica.

Familia a descoperit trupul neinsufletit al baiatului, Sergio Pelico, atarnat deasupra patului sau si a chemat urgent politia.

Baiatul care locuia cu familia in Webster, intre Houston si Galveston, vazuse la televizor cum a fost spanzurat fostul dictator irakian si l-a intrebat pe unchiul sau mai multe despre acest episod.

"M-a intrebat: Asa mor oamenii?”, povesteste unchiul baiatului, Adolfo Chavez.

"Noi i-am raspuns ca Saddam a fost ucis pentru ca era un om rau”.

Noaptea, in timp ce noi pregateam masa, Sergio a urcat in dormitorul sau. Mai tarziu, un verisor al lui l-a gasit spanzurat, a explicat Chavez.

In felicitarea de sarbatori pe care i-o scrisese mamei sale, Sergio promitea ca va invata mai bine la scoala, pentru ca anul viitor sa primeasca un cadou mai frumos de Craciun.

Sursa : HotNews.ro

Link to comment

Eu cred ca este o simpla coincidenta ... in primul rand executia lui Saddam nu a fost o spanzuratoare facuta ca lumea si in al doilea rand copii vad filme cu oameni care se spanzura in fiecare zi :)

io n-am mai vazut un film cu oameni care se spanzura demult.. eventual se injunghie / impusca / arunca in aer / otravesc / tradeaza / tortureaza / distrug reciproc decat spanzuratoare.

tocmai am avut o premonitie.. cum ma duc io pe strada sa-mi adun copilu` din fata politiei ca a iesit cu aruncatorul de rachete dupa ce a vazut rambo =))

Link to comment

io n-am mai vazut un film cu oameni care se spanzura demult.. eventual se injunghie / impusca / arunca in aer / otravesc / tradeaza / tortureaza / distrug reciproc decat spanzuratoare.

tocmai am avut o premonitie.. cum ma duc io pe strada sa-mi adun copilu` din fata politiei ca a iesit cu aruncatorul de rachete dupa ce a vazut rambo

lol hai ca a fost buna faza cu rambo...orcum...probabil ca unchisu o fi fost beat si ia zis ca se simte bine dupa ce maore..cn stie....poate ca executia aia a fsot folosita ca scuza..O.o orcum copii nu incercati asa ceva acasa...

Link to comment

Eu cred ca parintii i-au zis ca e un copil rau... si el cand a aflat de la unchiu-sau ca oamenii rai asa mor, a facut conexiunea copuil rau->om rau si s-a spanzurat.

Copiii sunt influentabili, chiar si la desene animate vezi cum sar aia de pe cladiri, cum se impusca, cum se ard si dupa 3 minute nu mai au nimic :D

Si eu am vazut in desene cum Tom ia tigai in cap de la Jerry ( :) ) si nu m-am apucat sa dau cu tigaia dupa frate-meu.

Link to comment

mie mi se pare fishy.. ca sa te spanzuri tre sa faci un nod din acela special.. de unde sa stie un copil la 10 ani cum se face nodul ala? iar trebuie sa stii unde sa legi franghia sa aiba stabilitate... si inafara de asta trebuie sa ai ceva ce sa iti marga de sub picioare ca sa poti ramane suspendat... mi se pare cam complicat pt un copilut de 10 ani... ori a fost un setup ori era f f destept... parerea mea... poor baby :(

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...