Jump to content
ged

Momente de panica

Recommended Posts

Daca tot era momente jenante m-am gandit sa fac si eu unul cu acest subiect in urma unei sperieturi trase de curand sau unei stari de panica mai bine zis .

Pai sa va zic cum sta treaba : dupa o noapte incordata pe net (Miercuri 04.01.2007), dimineata pe la 7 si ceva 8 (deci joi)eram rupt de oboseala si tocmai ma pregateam sa merg sa ma culc . Ei si spre surprinderea mea atunci i-au apucat pe toti asa parca din senin sa ma intrebe pe mess ba una , ba alta , unele discutii mai interesante altele mai putin interesante si se facu ora 11 . M-am pus si eu in pat ca tot omu , doar ce atipisem si o aud pe nevastamea ca ma striga din hol , normal ca o auzeam asa prin vis , cred ma strigat de vreo 7 ori , in fine , ma ridic nervos si cand am deschis usa la camera cum eram si buimacit , somnoros , ce sa vezi frate , un fum negru flacara de 1m pe tavan .Deci , nu stiu cum sa va zic dar m-am trezit intr-o secunda , am scos nevasta si copii din casa am si am tras o fuga jos la panou de control sa opresc curentu , intre timp vecinii au sunat dupa pompieri ca iesea fum de la mine din casa ca dintr-un horn si am mers sus repede deja era acolo mai multi vecini cu apa si m-au intrebat daca am oprit curentu dupa care am aruncat cu apa pe panou si pe cuier si am reusit sa il stingem fara ajutorul pompierilor. Deci fratilor , nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla daca dormea si nevasta cu pruncii sau daca nu erau acasa si erau afara la plimbare ca deobicei pe la 12 merg sa se plimbe si eu deobicei la ora aia dorm bustean .Au venit pompierii , au facut nota de constatare ca altceva nu mai era de facut si mi-au spus ca am fost foarte inspirat ca am oprit curentul prima oara si nu am aruncat cu apa cum se intampla in majoritatea situatiilor . Pot sa-i multumesc lui dumnezeu ca sa intamplat asa si nu sa intamplat noaptea sau alte cazuri nefericite .

Cauzele producerii incendiului ? un simplu scurtcircuit care putea sa-mi fie fatal !

Link to comment
Share on other sites

mdeah .... deci singuru atac de panica care l-am avut in viata mea a fost atunci cand m-am culcat prima data cu actuala mea sotie, atunci numa o pretena ..... era singura acasa si parintii nu trebuiau sa vina vreo 2 zile ..... ma duc la ea, facem ce facem, si pe la 3, cand dormeam amandoi bustean, apare taica-su la usa(trebe mentionat k mi-o zis k fiica-sa se pastreaza pana dupa nunta).... bate ce bate in usa, eu agitat, si ea tot incerca sa ma calmeze cu "da nu vine pana duminica.... nici nu tre sa raspund la usa" .... intr-un final se aude ca incearca sa descuie usa ..... nici nu mai stiam ce sa fac ..... si dupa aia scandal ..... o fost singura data cand nu am reusit sa reactionez in nici un fel

Link to comment
Share on other sites

Momente de panica ? Acuma imi vine in minte doar 1.Cand ne`am dus 15 sa`l batem pe unu .. si in timp ce dadeam pe el a venit politia ! =)) Sa vezi atunci fuga pe noi toti 15 !

@dumi

Ba inspirat ai fost ! GG ! :right:

OMG radu ce curajos erati, 15 pe 1... ma mir ca nu v-a batut ala pe toti :)) Duamne ce uameni :P

Dorin3l trebuia sa sari pe geam :))

Link to comment
Share on other sites

mdeah .... deci singuru atac de panica care l-am avut in viata mea a fost atunci cand m-am culcat prima data cu actuala mea sotie, atunci numa o pretena ..... era singura acasa si parintii nu trebuiau sa vina vreo 2 zile ..... ma duc la ea, facem ce facem, si pe la 3, cand dormeam amandoi bustean, apare taica-su la usa(trebe mentionat k mi-o zis k fiica-sa se pastreaza pana dupa nunta).... bate ce bate in usa, eu agitat, si ea tot incerca sa ma calmeze cu "da nu vine pana duminica.... nici nu tre sa raspund la usa" .... intr-un final se aude ca incearca sa descuie usa ..... nici nu mai stiam ce sa fac ..... si dupa aia scandal ..... o fost singura data cand nu am reusit sa reactionez in nici un fel

la asta chiar am ras :rofl1:

oricum puteai sa te bagi in dulap rpd si sa stai acolo toata noaptea daca era nevoie sau macar pana adormeau ei ...

oricum la faza cu "pusu la frigider aka pastratu" nu vad sens ... daca tot aveai sa te casatoresti cu ea ...

Link to comment
Share on other sites

oricum la faza cu "pusu la frigider aka pastratu" nu vad sens ... daca tot aveai sa te casatoresti cu ea ...

cine dreq stia atunci ca ma insor cu ea? asta o fost acu vreo 3-4 ani si m-am insurat cu ea in 28 oct 2006

Link to comment
Share on other sites

OMG radu ce curajos erati, 15 pe 1... ma mir ca nu v-a batut ala pe toti :)) Duamne ce uameni :P

Dorin3l trebuia sa sari pe geam :))

el e manelist, la ei in cort asa se procedeaza. te supara unul, iti iei neuronul care a mai ramas si mergi cu satra sa il bati. singur nu te duci ca te supara iarasi :lol:! tipic romanesc, mi-e scarba...

Link to comment
Share on other sites

el e manelist, la ei in cort asa se procedeaza. te supara unul, iti iei neuronul care a mai ramas si mergi cu satra sa il bati. singur nu te duci ca te supara iarasi :lol:! tipic romanesc, mi-e scarba...

Vorbi inteligentu forumului.

Cine a zis ca EU i`am chemat pe aia sa`l batem ? Eu nici macar nu`l cunosteam. Un prieten fff bun m`a chemat sa aduc ceva baieti sa mergem sa`l batem. Ce era sa zic ? Ba nu ma duc ca nu`i frumos ? Get a life.

Link to comment
Share on other sites

el e manelist, la ei in cort asa se procedeaza. te supara unul, iti iei neuronul care a mai ramas si mergi cu satra sa il bati. singur nu te duci ca te supara iarasi :lol:! tipic romanesc, mi-e scarba...

+1 Cristi

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...