Jump to content
noghri

saddam hussein executat

Recommended Posts

ahilosu, de acei 5000 de oameni (cel putin) care au murit nevinovati nu iti pare rau, nu e asa? ce om, domne...

PS: a durat cam mult pana sa ii dea sentiinta. procese, contestatii,,, omul asta nu are dreptul la asa ceva! eu direct l-as fi bagat intr-o camera de schingiuire si acolo l-as fi lasat sa isi numere moartea cu zilele!

pai si daca l-au omorat pe Saddam o sa ii aduca inapoi? Parca am trai in epoca de piatra, asa au procedat :|

Link to comment

parca era interzisa pedeapsa cu moartea...in fine..

A fost judecat dupa legile Irakiene unde pedeapsa cu moartea inca mai exista .

Faptul ca l-au omorat i-au facut un bine , trebuia inchis pe viata intr-o puscarie de maxima securitate ? lool =)) era linsat oricum deci aceasta pedeapsa a fost pe undeva un favor .

Link to comment
Guest [Zzzz]tudy

dai ma in kkt singurul de acolo care ar fii trebuit impuscat e Bush.....

Cat despre media asta de cacao numai cred nimic....

nici sadam nu trebuia neglijat :)

Link to comment

Nu sunt de acord cu acest gen de sentinte, condamnarea la moarte. Indiferent cine, ce si cum a facut.

Sunt de asemenea impotriva actelor de genocid de care au fost acuzati o mare parte din conducatorii din Orientul mijlociu.

Trebuia lasat in viata, inchis undeva intr-o inchisoare izolata., fara posibiltatea de a avea contacte cu lumea din exterior.

eu direct l-as fi bagat intr-o camera de schingiuire si acolo l-as fi lasat sa isi numere moartea cu zilele!

Traim intr-o societate moderna. Astfel de gandiri se mai regasesc insa in tarile din lumea araba. Acolo se tortureaza oamenii doar pt ca au facut ceva ce considera ei ca e gresit. Judecata e de forma, pt ca sentinta ti-o stii din momentul in care esti arestat.

Nu poti acuza un om de astfel de crime, daca tu crezi ca trebuie sa ii faci acelasi lucru. Cu ce scop? Crezi ca cel care il condamna la moarte e mai diferit de unul care ucide cu un pistol? E acelasi lucru. Nu conteaza mijloacele folosite. Asta e motivul pt care in statele moderne nu se mai practica astfel de sentinte.

Prin moartea unui om nu se poate castiga nimic. Au venit altii la putere, castigul politic e unul mic.

Va reamintesc ca Papa Ioan Paul al II-lea l-a iertat pe cel pe care vroia sa il asazineze. Exista o diferenta intre religia crestina si cea islamica.

Link to comment

dai ma in kkt singurul de acolo care ar fii trebuit impuscat e Bush.....

Cat despre media asta de cacao numai cred nimic....

Da, hai sa-l omoram pe Hussein ca a facut rau unor anumite categorii de oameni.

Dar atunci de ce sa nu-l spanzuram si pe Bush sau pe generalii armatei Israeliene care au facut atatea victime printre civilii libanezi?

I'm sick with this pro-american attitude... toti ii ridica in slavi ...bleah...

Prost a fost Saddam ca nu si-a cumparat arme de distrugere in masa sa termine cu SUA :evil

Link to comment

Americani stupizi... nu mai suntem in Evul Mediu... si btw parca era interzisa pedeapsa cu moartea...in fine... lasitatea unora nu cunoaste limite.

PS: Saddam n-a avut guts...trebuia sa se sinucida cand a vazut ca pierde razboiul...eu unul nu m-as fi lasat in mainile americanilor...

Daca cineva drag tie ar fi fost printre cei 5000 de morti nu ai mai gandi asa...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...