Jump to content
Guest alexalex001

artificiile

Recommended Posts

Guest alexalex001

Am si eu o intrebare...Este voie cu artificii de revelion?

de la multiam auzit ca nu este voie, iar de la altii am auzit ca este voie...

daca aveti un raspuns plss puteti pune si o sursa de informare? (ca ma contrazic cu cineva si trebuie sa ii arat)

Link to comment
Share on other sites

Baiatu suntem in Romania totul e posibil...pot sa iesi cu kalshu si sa tragi in gol...dac nu ai banii de artificii....ca garda nu zice nimic...poate doar in Bucuresti.....Deh garda asta,o petarda nu te lasa...o sa aruncam cu cutii de cola si cu sticle si dam foc la carbit..ca e mai smq....Iar la 12 nopatea iesi cu lumanarea afara :|..asta e Romania...dar am pocnit 4 cutii pana aku :whistle:

Link to comment
Share on other sites

se pare ca anu' asta chiar e pe bune treaba, in Galati pe vremea asta ziceai ca e razboi afara, insa acum...e liniste cat sa ti se faca rau de la ea...

asa e si la oradea chiar am ramas :blink: se pare ca lumea se teme de amenzi

Link to comment
Share on other sites

se pare ca anu' asta chiar e pe bune treaba, in Galati pe vremea asta ziceai ca e razboi afara, insa acum...e liniste cat sa ti se faca rau de la ea...

qui sa vezi cum o sa apara pe 31 in piata toti tiganii cu pancarde: "Str Caragiale nr xx -> aveam artificii" =))

Link to comment
Share on other sites

Anyway la mine in cartier tiganii au la petarzi si artificii in prostie ! deci tot se vinde !

o petarda, doua petarde. :) NO PETARZI :rofl1:

ot: la mine in oras, doar primaria si cei care organizeaza "spectacolul" au voie sa foloseasca petarde, artificii & stuff. :P

Link to comment
Share on other sites

aveti voie sa folositi artificii cu incarcatura explozibila mai mica de 3 g! desi eu nu v-as recomanda la cate faze am patit eu cu artificiile alea "jmechere rau". folosirea petardelor este strict interzisa de catre lege si va fi pedepsita cu amenzi usturatoare sau chiar inchisoare so be careful :)

Link to comment
Share on other sites

aveti voie sa folositi artificii cu incarcatura explozibila mai mica de 3 g! desi eu nu v-as recomanda la cate faze am patit eu cu artificiile alea "jmechere rau". folosirea petardelor este strict interzisa de catre lege si va fi pedepsita cu amenzi usturatoare sau chiar inchisoare so be careful

pai petardele alea mici au mai mult d 3 grame ? Revelionul acesta o sa fie diferit fara artificii, petarde si alte chestii explozive si luminoase :( Da pun pariu ca nu o sa dispara d tot :D

Link to comment
Share on other sites

pai petardele alea mici au mai mult d 3 grame ? Revelionul acesta o sa fie diferit fara artificii, petarde si alte chestii explozive si luminoase :( Da pun pariu ca nu o sa dispara d tot :D

Eu deja numai am senzatia aia cand venea revelionul :( nu tu zapada, nu tu petarde

Link to comment
Share on other sites

aveti voie sa folositi artificii cu incarcatura explozibila mai mica de 3 g! desi eu nu v-as recomanda la cate faze am patit eu cu artificiile alea "jmechere rau". folosirea petardelor este strict interzisa de catre lege si va fi pedepsita cu amenzi usturatoare sau chiar inchisoare so be careful :)

Omg, deci asta inseamna ca in fatza blocului la mine intrerupem traditia ? :crybaby:

Traditia = 1500 de petarde cap in cap si date foc toate odata :D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...