Jump to content
Nimeni

Skype, consola Wii şi socializarea business pe web, la modă în 2007

Recommended Posts

Cele mai importante trei lucruri cu valoare de tendinţă în 2007 vor fi serviciul de telefonie prin internet Skype, consola de jocuri de la Nintendo Wii şi reţelele de socializare pentru clasa business, potrivit unei liste prezentate miercuri de cea mai mare agenţie de publicitate din SUA, JWT.

"Prin examinarea produselor care au succes în acest moment la consumatori, putem identifica trendurile care ne vor modela viaţa în anii care urmează", a spus vicepreşedintele executiv de la JWT Worldwide, Marian Salzman, citat de site-ul mediapost.com.

Printre primele zece trenduri din 2007 nominalizate de JWT se mai află televizoarele LCD, iPod-urile din ce în ce mai mici, barurile şi restaurantele, clădirile care protejează mediul înconjurător sau autobuzele de şcoală pe bază de combustibil biodiesel (extras din uleiuri vegetale).

Sursa:Click

Link to comment

PS: chiar sunt singurul care observa ca lumea asta se strica? cica socializare web!

nu esti nici primul, nici ultimul :lol:

toata chestia asta cu Wii-ul celor de la Nintendo mi se pare o prostie, acum Wii are brower ! O_O wow ! putem sa urmarim seriale TV pe internet LA TELEVIZOR !

chestia cu clasa business, mie personal mi se pare o idee buna ca e mult mai convenabil sa faci totul cuminte din biroul tau decat sa te deplasezi sute, chiar si mii de km pentru a stabili o afacere...sau pentru o sedinta.

Link to comment

Eu nu vad de ce esti impotriva Wii... deci eu vad situatia in felul urmator:

- Xbox 360 - Microsoft a avut inspiratia de a lansa devreme aceasta consola, producatorii de jocuri avand timpul necesar pentru a vedea ce poate consola si a crea jocuri care sa foloseasca la maxim capacitatile acesteia.De asemenea pretul a scazut considerabil; in plus Microsoft a avut grija sa lanseze niste jocuri exceptionale pt. consola lor. din pct-ul meu de vedere X360 este un must-have.

-PS3 - Sony a cam dat-o in bara, consola s-a lansat extrem de tarziu, intarzieri cauzat de drive-ul blue-ray, un pret extrem de piperat(ca sa nu mai vorbim de faptul ca un inscriptior blue-ray costa in jur de 25 mil ROL...pt. ca va trebui sa rulam "backup-uri", nu?) :P

Specificatiile tehnice nu sunt cine stie ce, eu zic ca e mai slaba decat un Xbox 360... iar jocurile disponibile... in mare parte niste prostii..

Wii - Cea mai slaba consola dintre cele 3, din punctul de vedere al performantei, INSA... are acel controler inovativ si care creaza un feeling aparte...pana la urma pentru asta e Wii-ul, pentru gameplay, nu pentru grafica pompoasa, si eye-candy... ca sa nu mai vorbim de pretul extrem de mic comparativ cu al celorlalte console.

Daca ar fi sa fac un top, pentru mine ar veni:

Xbox360

Wii

PS3.

Iar cei care isi cumpara un Xbox360 pot sa ia si un Wii... nu strica 2 console...just 4 fun .

Correct me if I'm wrong.

Link to comment

Iar cei care isi cumpara un Xbox360 pot sa ia si un Wii... nu strica 2 console...just 4 fun .

Correct me if I'm wrong.

Iar cei care pot sa-si ia 2 console ar face de 342907534 ori mai bine sa-si ia un PC. Consolele sunt doar o modalitate de a mai baga in casele oamenilor un aparat. Sau mai bine zis.. un aparat care sa fie bagat oamenilor pe gat.

Evident bogatanii o sa le ia copiilor 3 console si un PC si colegii lui de la scoala vor vrea si ei o consola ca nu le mai ajunge PC-ul.. iar parintii nu au bani nici de o placa video..

Si de aici se ajunge ca la romani e prea mic salariul mediu pe economie. Prea mic pentru tot ce se scoate acum pe piata oricum.. Daca ar fi sa traim cu ce ne e necesar.. pff.. am avea bani sa mergem si pe marte.

Vrei sa-ti faci reclama? Fa ce face Microsoft!

Faci un kkt, cumperi un joc foarte asteptat (sau daca nu vor, cumperi toata firma) si apoi lansezi jocul astfel incat sa mearga doar daca cumperi kkt`ul vandut de tine! Easy as that.. pana la urma toate jocurile care o sa iasa o sa fie doar pentru console numai din motive de promovare. Oamenii astia nu dau 2 bani pe clienti.. de exemplu Sony

Link to comment

Black trebuie sa te contrazic, o consola (mai ales una ca Wii) este mult mai distractiva decat un PC si mai ales ca sunt oameni care isi incurca degetele pe tastatura si pt ei e mult mai usor sa se joace pe o consola !

Nu cred ca Wii si Skype vor fi chiar asa la moda mai degraba iPod-urile si telefoanele mobile !

Link to comment

Decat sa folosesc PC-ul pentru jocuri, eu prefer o consola... nu trebuie upgradata din 6 in 6 luni, merg jocurile foarte bine, ,iar grafica e mai buna decat cea de pe pc. Plus ca mult ejocuri apar intai pe consola si abia apoi pe pc.

Nu stiu de ce numesti Xbox360 "kkt". Atunci care e bun?PS3? vad ca si te sony zici ca sunt cam la fel...

Ca sa "ai bani de mers la munte" ia-ti un calculator acum si profita 6-7 luni de toate jocurile noi care apar, ca dupa aia nu mai pupi tu maximum detail.

Link to comment

Decat sa folosesc PC-ul pentru jocuri, eu prefer o consola... nu trebuie upgradata din 6 in 6 luni, merg jocurile foarte bine, ,iar grafica e mai buna decat cea de pe pc. Plus ca mult ejocuri apar intai pe consola si abia apoi pe pc.

Nu stiu de ce numesti Xbox360 "kkt". Atunci care e bun?PS3? vad ca si te sony zici ca sunt cam la fel...

Ca sa "ai bani de mers la munte" ia-ti un calculator acum si profita 6-7 luni de toate jocurile noi care apar, ca dupa aia nu mai pupi tu maximum detail.

nu am zis ca x sau y sau z e kkt.. era valabil in general pentru console si pentru cei care le-au creeat.

cat despre partea cu upgradatul.. hai sa o luam lojik:

1. am o consola care are un anumit sistem. toate jocurile care ies pentru acea consola vor trebui facute astfel incat sa ruleze foarte bine pe ea. este un circuit inchis. jocurile (grafica) nu evolueaza pentru ca jocurile nu ar mai merge bine pe said consola.

2. am un calculator care are o anumita configuratie. marii giganti ai jocurilor nu sunt interesati de ce calculator am eu si fac cea mai impresionanta grafica posibila sperand sa castige piata.

cine iese in castig? daca nu vrei sa-ti upgradezi pc-ul nu juca jocurile noi..

Link to comment

Da, Skype, Wii si iPodurile vor creste in popularitate si in vanzari :)

Mai ales WII-ul care, dupa parerea mea, le va da o palma peste bot celor de la Microsoft si Sony :D

WII-ul e ghey . (nici nu intra in discutie) consola ii cumperi la un copil pana in 10 ani sa se limiteze doar la jocuri .... e un b-sh** total <_< macar la calculator poti face si altceva <_<

cu restul e si normal ... multa lume de exemplu prefera sa vorbeasca pe skype cu orele decat prin metode "conventionale"

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...