Jump to content
Lancelot

In ce perioada v-ar fi placut sa traiti?

Recommended Posts

Hmm daca ar fi sa alegeti.. o perioada din istorie in care ati fi vrut sa va duceti viata care ar fi aceea? ;;) Puteti alege si viitorul optiunea va apartine daca si argumentati..

PS si ca bonus ce personalitate istorica ati fi vrut sa aveti sansa sa cunoasteti?;;)

@ Evul Mediu.. un pic mai dupa Dark Age ;;) o vreme in care binele era clar separat de rau si puteai sa fii cavaler fara sa lasi impresia unui idiot :)

Napoleon.. cred ca e figura care m-a fascinat cel mai mult . atat ptr ascensiunea lui incredibila cat si pentru geniul sau militar

Link to comment
Share on other sites

Ar fi o chestie de schimbat in trecut. In al 2lea razboi mondial, noi ne-am alaturat lui Hitler. Am fost prosti, nemtii si-au luat-o-n bot la Stalingrad. Atunci, Rusia ne-a luat o parte din teritoriul de atunci. Daca noi ne alaturam Rusiei, acum nu mai eram priviti cu atata ura de catre lume. Germanii au fost destepti, s-au redresat. Dar noi nu am fost chiar asa, si uite unde am ajuns.

Link to comment
Share on other sites

1. anii 40, tare as fi vrut sa vad imagini reale cum numai in medal of honnor am vazut... cazele acelea in franta, in berlin, in rusia... super sentiment!

2. anii 80. e clar de ce, pot sa ascult muzica stiind ca in fiecare luna apare un hit nou care va ramane in istorie pentru totdeauna!

3. in viitor, anii in care se petrece actiunea din star wars. as vrea sa fiu jedi :D!

Link to comment
Share on other sites

2. anii 80. e clar de ce, pot sa ascult muzica stiind ca in fiecare luna apare un hit nou care va ramane in istorie pentru totdeauna!

true, true

acum stii ca mai apare o bashina de la una din trupele noastre mioritice la fiecare ora.. iti vine sa-ti smulgi urechile cand auzi cum se vaieta ciobanii aia..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...