Jump to content
Lancelot

Cine e mai fidel?

Fidelity award  

94 members have voted

  1. 1. Cine e mai fidel intr-o relatie?

    • Barbatul
      52
    • Femeia
      42


Recommended Posts

probabil ca dupa varsta de 20 de ani cand majoritatea au un gram de creier in plus (cam doua grame in total), femeia este mai fidela.

intr-o tara cu o mentalitate atat de josnica e foarte greu sa stii detaliile... esential e sa nu te intereseze ca sa nu-ti dea ganduri sinucigase.

Link to comment
Share on other sites

Guest sanDu_wiZz

La inceput barbatul , pe urma cand prinde gustul ispitei apare la Tradati in dragoste ;).

Oricum aman2 la fel ;) nu am votat

Link to comment
Share on other sites

lol am ramas uimita cand am vazut rezultatele.... Barbatul :o serios acum ... se stie k o femeie ... este de pe departe cea fidela din relatie ... nu vad rostu acestui topic ... in general ma refer ... nu spun k nu sunt si barbatzii fideli .. dar depinde foarte mult de barbat ... dar parerea mea este k nu exista si nu o sa existe nici un barbat care sa nu isi fii inselat macar o singura data iubita sotzia ...

Link to comment
Share on other sites

Din cate se pare parerile sunt impartite . Din ceea ce vad zi de zi , in jurul meu si barbatul si femeia inseala in cantitati exagerate pt legile morale .

Din experienta proprie am votat ca barbatul ar fi mai fidel .(nu am inselat -decat pe jumatate(daca se poate spune)- insa am fost inselat de 2 ori -asta din cate stiu eu-)

Link to comment
Share on other sites

Depinde de mai multi factori: cat de atragator este individul, cum a fost crescut, starea de moment, situatia in cadrul respectivei relatii de termen lung, vointa si rezistenta la ispite etc..

Sa vedem... se spune ca barbatul inseala mai des decat femeia. Totusi, femeia se gandeste la sex mai des si este mai atrasa de flirt. In concluzie, daca femeia ar putea trece peste programarea sociala si peste parerea celor din jur, ar insela mai des decat o face acum.

N-am votat.

Link to comment
Share on other sites

Nush ce sa zic ... poate amandoi, poate niciunul ...

Barbatul : nu se poate sa nu isi insele sotia sau prietena.

Femeia : la majoritatea conteaza cum arata si ce e in portofel nu cum arata si ce are in cap si in suflet barbatul.

Deci ... nush :) , dar am votat barbatul :)

Link to comment
Share on other sites

am votat femeia. unii ziceti barbatul ptr ca voi sunteti pusi in cauza, dar nu este asa. Barbatului ii este mai usor sa insele, are mai multa libertate(mai mult isi face libertate =)) ) pe cand femeia.....doar acolo in casa si la servici ;)

Link to comment
Share on other sites

am votat femeia. unii ziceti barbatul ptr ca voi sunteti pusi in cauza, dar nu este asa. Barbatului ii este mai usor sa insele, are mai multa libertate(mai mult isi face libertate =)) ) pe cand femeia.....doar acolo in casa si la servici ;)

CL@R

OT: parerea mea e ca niciunul nu e mai fidel sau infidel, depinde de circumstante, anyway, daca se iubesc cu adevarat nici nu poate fi vorba de inselat (vorbesc in cazul relatiilor stabile, nu ce au copii din ziua de azi).

Link to comment
Share on other sites

am votat femeia. unii ziceti barbatul ptr ca voi sunteti pusi in cauza, dar nu este asa. Barbatului ii este mai usor sa insele, are mai multa libertate(mai mult isi face libertate =)) ) pe cand femeia.....doar acolo in casa si la servici ;)

Eu zic ca e exact invers la faza cu libertatea ;) .

Vorbesc in acelasi caz ca Zym3r :

vorbesc in cazul relatiilor stabile, nu ce au copii din ziua de azi
Link to comment
Share on other sites

Din punctul de vedere traditional al "inselatului", barbatul este predispus sa greseasca primul.

Daca abordam mai in profunzime problema, femeia inseala din secunda 1.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...