Jump to content
Lancelot

Hmm mesage in a bottle

Recommended Posts

Scenariu : Sunteti pe un vas... furtuna taifun dezastru.. Vasul naufragiaza si sunteti unicul supravietuitor. Lucky 13.

Aveti posibilitatea sa trasmiteti un SINGUR mesaj in a bottle...Cui i l-ati adresa..in cine aveti incredere ca v-ar salva sau cui ati vrea sa trasmiteti ultimele ganduri cand sticla va fi gasita?

Link to comment
Share on other sites

Daca as fi sigur ca nu am scapare de acolo...as trimite un mesaj mamei mele....ceva de genu "am plecat si nu cred ca o sa mai vb niciodata" si multe chestii de genu asta.Chiar nu as vrea sa planga ea dupa mine ca am murit.Eu consider ca ar fi o alinare mai mare pentru ea sa stie ca eu imi traiesc viata in alta parte(chiar daca nu mai aude de mine) in loc de faptul sa stie ca am murit.

Dar asta e doar parerea mea. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Scenariu : Sunteti pe un vas... furtuna taifun dezastru.. Vasul naufragiaza si sunteti unicul supravietuitor. Lucky 13.

Aveti posibilitatea sa trasmiteti un SINGUR mesaj in a bottle...Cui i l-ati adresa..in cine aveti incredere ca v-ar salva sau cui ati vrea sa trasmiteti ultimele ganduri cand sticla va fi gasita?

tie :) nu de alta, dar practic privind lucrurile si stiind ce stiu despre tine, cred ca ai fi cel mai capabil dintre cunostintele mele sa ma salveze :)

daca nu s-ar mai pune problema supravietuirii si as vrea doar sa las cateva randuri post-mortem cuiva... cred ca as incerca sa scriu cateva poezii si le-as dedica, fiecare in parte, cuiva drag. ar fi modul meu de a multumi persoanelor respective ca si-au gasit un loc in viata mea.

Link to comment
Share on other sites

Mamei mele... prietenei mele celei mai bune (nu incape oare un roman intreg in sticla aia? :angelbath:), apoi catorva persoane apropiate cateva randuri... Nu stiu daca as cere sa fiu salvata, cred intr-o anumita masura in destin si pe de-o parte as fi happy ca as avea posibilitatea sa imi traiesc restul vietii nederanjata de nimeni... But that`s just me...

Link to comment
Share on other sites

Hmm..pei cred ca i l'as adresa orcui il gaseste.

In cine am incredere?..pei in cazul in care sticluta ar pluti pana la persoana caruia i'a fost adresata atunci cred ca celui mai bun prieten al meu...ar sti el ce sa faca :D

Link to comment
Share on other sites

dificila treaba ... nu stiu cu i-as trimite nu prea am incredere nici in camasa de pe mine dar daca trebuie sa trimit cuiva i-as trimite lui varumio mereu a fost langa mine cand am avut nevoie de ceva ( chiar si intr-o situatie asemanatoare .... nu chiar pe o insula dar la vreo 100 km de casa fara nici o posibilitate de a venii inapoi )

Link to comment
Share on other sites

niciodata nu am fost in stare sa ii fac pe oameni sa inteleaga ce gandesc eu.. nu inteleg de ce as putea in momentul asta..

da.. eventual i-as spune mamei ca am castigat la loto si ca m-am dus in america si ca nu vreau sa mai aud niciodata de ea..

Link to comment
Share on other sites

m-am gandt la 2 scenarii

1. pe o insula pe care as putea supravetui o perioada apreciabila de timp:

autoritatilor ca sa vina sa ma salveze

2.pe o insula pe care as putea supravetui maxim 3 zile sau nu voi putea fi salvat:

cui o va gasi, un mesaj cu cele mai importante ganduri pe care as vrea sa le pun in practica, poate el va putea si va dori sa le aplice, daca nu poate sa imi indeplineasca "dorintele" atunci sa ofere mesajul cuiva, care crede el de cuviinta, ca ar fi interesat si ar putea sa imi indeplineasca rugamintele

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.... In cine am incredere ? NIMENI ! asa ca nu cred ca as avea nevoie de sticluta.... cred ca ma`s pune si ma`s ruga la cel de sus, sa ma ajute sa scap de situatie,daca nu... sa ma ierte pentru toate pacatele ! :pray:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...