Jump to content
silversky

McDonald's sau KFC ?

McDonald's sau KFC ?  

605 members have voted

  1. 1. McDonald's sau KFC ?

    • McDonald's
      317
    • KFC
      289


Recommended Posts

Guest WhiteSword

de la mc nici nu ma satur =)) Portia mare ar trebui sa fie numita 'portie mica'

KFC.

Link to comment
Share on other sites

Nici McDonald's, nici KFC. Am consumat cativa ani in trecut de la ambele, in prezent nici una si nic BK numai fac mancare gustoasa. Mai ajung ocazional sa cumpar o inghetata, in rest nu se merita, de 30/40 de ron cat o mai costa un meniu mare la KFC ( plus inca cate ceva ) mananc acasa super bine, chiar si la restaurant. Am rude peste peste ocean, acolo oamenii considera astfel de localuri cantina saracilor, acolo vin sa manance cei care nu isi permit sa serveasca un pranz la un restaurant cat de cat, sau traiesc de pe o zi pe alta ( lucratori platiti la ora etc ) si asta nu numai peste hotare chiar si in europa si la noi e exact pe dos. Majoritatea la noi ajung sa manance in astfel de locuri pentru imagine, sau ca sa fie vazuti cu o cana de cafea de la Mc pe strada ( sau Starbucks mai nou ) se arunca niste bani pentru imagine, generatiile de azi numai inteleg ce inseamna a fi practic, in general.Nu conteaza daca ai mai multi sau mai putini bani, cafeaua aia tot cafea ramane.Eu beau acasa cafea de 10 ori mai buna, mai aromata si mai de calitate cu mai putini bani/ceasca si de mai multe ori decat se duce unu sa bea de la starbucks sau Mc.Am baut si eu de curiozitate si stiu despre ce vorbesc.

Daca chiar ma arde la servici in pauza nevoia dupa o cafea pot sa dau 2 sau 3 lei pe una de la dozator ca tot cafea se numeste si nu te otraveste pentru ca ai dat 2 lei pe ea si nu 15 ron.

Salutare.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...