Jump to content
Smok3

Piraterie sau Original

Ce Preferati Mai Mult Sa Cumparati Cd`uri(casete) Originale Sau Piratate ?  

65 members have voted

  1. 1. Ce Preferati Mai Mult Sa Cumparati Cd`uri(casete) Originale Sau Piratate ?

    • Cd`uri(casete) piratate
      36
    • Cd`uri(casete) originale
      29


Recommended Posts

Am deschis acest thead pt. a afle parerile voastre in legatura cu Piarateria pe piata romaneasca.Este vorba doar de cd`uri muzicale ! Ce parere aveti despre pirateria in romania este mare ?

Ok. De exemplu eu personal inainte de a cumpara un cd prefer sa`l iau de pe net iar daca vad ca merita il cumpar si in original !!! Personal nu`mi permit ca tot ce apare nou sa si cumpar, dar ce merita, cumpar !

p.s am mai gasit un thead asemanator dar nu in sondaj ! sper ca asect thead nu fie inchis !

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

PIRATERIE FTW !!!

cu toate ca mi-ar placea sa am o colectie de cduri sau dvduri originale cu filemele muzica si jocurile preferate dar deocamdata venitul unui roman e prea mic sa isi permita original mai bine dai bani pe haine si alte chestii

Link to comment
Share on other sites

Guest [HH]Kull

pirateria e n floare in Romania....asa ca nu ma obosesc sa mi cumpar CD uri originale...dar va veni si vremea aia in care voi cumpara de voie sau nevoie :D

Link to comment
Share on other sites

robert03 Astazi, 13:02 Mesaj #7

N-am mai cumparat un CD audio de ceva vreme. Inainte cumparam originale, mai si primeam de la diferite persoane...

P.S. @shadowboss: e vorba de casete si cd-uri muzicale nu jocuri.

--------------------

Nu este specificat nicaieri daca is cd'uri muzicale sau cu jocuri sau cu filme or blabla ...

Link to comment
Share on other sites

^

Am deschis acest thead pt. a afle parerile voastre in legatura cu Piarateria pe piata romaneasca.Este vorba doar de cd`uri muzicale ! Ce parere aveti despre pirateria in romania este mare ?

Lasa am intzeles ideea :right:

Link to comment
Share on other sites

originale.. sustin muzicantu'

omu munceste pentru ce face.. si ofera hrana spirituala

noi trebuie sa ii dam omului hrana la propriu..

cel putin asta e doctrina celor care asculta ceea ce ascult si eu

sau asa ar trebui sa fie

uite de exemplu ma ajuta un cd original ca sapt viitoare va fi un concert si ma voi putea duce cu carticica de la cd sa iau autografe.. mult mai bine decat sa imi scrie omu pe tricou si sa se manjeasca la spalat..

Link to comment
Share on other sites

La muzica e bine sa cumperi originalul pentru calitate ( trebuie sa fie sub 0 decibeli in primu rand, restu nici nu are rost sa le mai zic...).

La filme, aceeasi poveste legata de calitate...imagine, sunet.

Concluzia? merita sa cumperi originalul din toate punctele de vedere, ideea e ca foarte multi nu isi permit.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...