Jump to content
Nimeni

Nintendo oferă mai mult decât Sony

Recommended Posts

Nintendo a anunţat că va livra aproape 400.000 de unităţi ale noii sale console de jocuri Wii pentru lansarea din Japonia programată pentru 2 decembrie, oferind de patru ori mai multe sisteme decât Sony, la lansarea PlayStation 3 de săptămâna trecută.

Producătorul japonez de console de jocuri a anunţat de asemenea că intenţionează să livreze 1,5 milioane de unităţi ale consolei sale portabile DS în Japonia, dublând stocurile pentru perioada de vânzări maxime de la sfârşitul anului.

Wii, care este dotat cu controller senzitiv la mişcare, va fi pus în vânzare în Statele Unite, duminică, şi la 2 decembrie în Japonia, concurând cu Xbox 360 de la Microsoft şi cu PS3 de la Sony.

Nintendo nu a oferit detalii referitoare la numărul consolelor ce vor fi lansate pentru lansarea de pe piaţa americană.

Sursa: Click

Link to comment

1. un astfel de sistem are o performanta mult ridicata unui calculator

2. nu exista nu merge. bagi cd-ul si joci, fara sa existe "grafica la minim"

3. este mai comfortabil. il conectezi la televizor si stai linistit pe fotoliu, cu o maneta in mana

si acuma on-topic: nu cred ca mai este loc pe piata pt cacatelul asta de wii. xbox 360 are deja monopol si e bun de tot, playstation 3 isi vinde exemplarele la fani (e bun si el) iar copiii mici o sa isi cumpere wii pentru rayman si pacman haha. sa fim seriosi, jocurile serioase se joaca "altundeva"...

Link to comment

nu cred ca mai este loc pe piata pt cacatelul asta de wii. xbox 360 are deja monopol si e bun de tot, playstation 3 isi vinde exemplarele la fani (e bun si el) iar copiii mici o sa isi cumpere wii pentru rayman si pacman haha. sa fim seriosi, jocurile serioase se joaca "altundeva"...

Cred ca te inseli ... Nintendo Wii este foarte asteptat, mai ales in America :P

Link to comment

Unii spun :

,,Wii are o grafica mai proasta dar merge.

Altii spun :

,,Wii nu va conta in aceasta intrecere, grafica este mult prea proasta

Eu spun:

,, Ce are Wii nu poti numi grafica, poate doar o caricatura''

NU conteaza cate console aduc in japonia.....tot wii e o porcarie, daca ati vazut trailer-ul cu Call of Duty 3 pe Wii unde ala parea ca un obsedat.....Wii a vrut sa scoata de pe piata castile virtuale...ceea ce nu au reusit....castile virtuale sunt numai pentru cei cu 50.000$ de aruncat..........Este adevarat ca Wii a avut o idee foarte foarte buna cu controlerele dar daca ar mai fi asteptat inca 5-6 luni sa faca si o grafica care chiar sa conteze sigur ar fi fost pe primul loc.....Dar asa chiar daca au multe console toate sunt inutile :|

Link to comment

Eu sincer tin cu Nintendo... pt. ca:

1. Este mai vechi in domeniu decat Sony si Microsoft(stiu, sunt subiectiv, dar nu vreau sa ajunga ca Sega si Atari).

2. A introdus un concept revolutionar(chestia cu senzorii) :)

3. Pretul este foarte bun si i-ar sta bine pe langa un PS3/Xbox360 in casa cuiva ;)

Microsoft si Sony nu pot sa dea faliment, dar nintendo da, iar in cazul in care se intampla asta, va fi mai putina concurenta pe piata consolelor... si cine are de pierdut din asta? Utilizatorul...

Si partea buna e ca deja s-au vandut peste 1 mil de console WII :)) Pana la sfarsitul anului se asteapta sa se vanda 8 milioane(ceea ce e o cifra imensa, Xbox 1 s-a vandut in aproximativ 10 mil de exemplare) :)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...