Jump to content
[n33d]

quotes...

Recommended Posts

sa incercam sa spunem fiecare dintre noi un rand, un vers, un citat celebru sau poate ceva scris de el insusi ...

ceva ce ar merita retinut..

gen: fiecare poveste are un sfarsit..dar in viata fiecare sfarsit e un nou inceput..

poate suntem prea mici sa realizam ceva maret, dar poate pentru cineva anume cuvintele noastre chiar au un impact

Fllater me, and i may not belive you.Criticize me, and i may not like u. Ignore me, and i may not forgive you.Encourage me, and i may not forget u
Link to comment
Share on other sites

Guest moon.spell

viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momente care iti taie rasuflarea

bigger i am, harder i hit

Link to comment
Share on other sites

Nu de fiecare data te bucuri cand faci rau

:tiphat:

word ;)

Si acum sa incep eu ... eu am mai multe care imi plac :

"Adesea oamenii uita ca una din componentele importante ale iubirii este vointa de a iubi"

"Nu te iubesc pentru ceea ce esti ci pentru ceea ce sunt cand sunt cu tine!"

" Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa PLANGI "

" Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu asta nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa "

"O mare durere sa iubesti .... o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere!"

"Fii cu curaj ! Sterge-tzi ochii!! Adesea cadrea e un mijloc de a te ridica mai sus !!!" (W. Shakespeare)

"Daca n-ar exista fericirea altora nu ne'am mai sinchisi de a noastra" ( M Preda )

"Stiinta noastra nu e decat o picatura de apa ... ignoranta noastra e un ocean !" (W. James)

"Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca sti prea putin" ( G. Calinescu )

"Cine descopera mai mult decat sti tu despre tine insuti , iti este superior !" (M. Preda)

" Cel mai mare vrajmas al nostru suntem noi insine" ( Nietzsehe)

"In fiecare rau e si un strop de bine ... de s'ar pricepe omu sa il gaseasca sa traga si folosul..." (Shakespeare)

"Egoistul imparte cu altzii numai supararile si grijile" (Balzac)

"Omul care arata cu placere calea celui ratacit se poarta ca si cum ar aprinde o lumina din lumanarea sa : oare lumineaza mai putin pentru tine , daca ai aprins din faclia ta si pe a altuia???"

"Amintirea este micul rai din care nu putem sa fim izgonitzi"

"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare , incat indeplinindu'ti'se nici nu te mai bucuri ........... te'a costat prea mult suflet" (L. Blaga)

"Exista o mare deosebire intre minciuna menita sa te apere pe tine si aceea menita sa apere pe altcineva"

"Daca fericitii au mai mult avant .... nenorocitii au mai multa rezistenta!!!!" (Tacit)

"Cei rai nu se bucura atat de binele lor propriu, cat, mai ales, de raul altora!!"

"Amintirea e lampa trecutului pusa pe masa prezentului sa iti lumineze viitorul"

"Dragostea este ca o boala fara de care nu esti sanatos"

"Oricat m'as lupta pe culmile disperarii nu vreau si nu pot sa parasesc iubirea chiar daca disperarile si tristetile ar intuneca izvorul luminos al fiintei mele"

"Dragostea nu e niciodata prea puternica decat atunci cand te face sa suferi"

Si cam atat ....

Ps. Ink una pe care am vazut'o la statusul cuiva si tare mult mi'a placut :

"Intr'o zi iubirea intreaba prietenia .... "Tu de ce mai existi daca exist eu ?" la care prietenia ii raspunde " Pentru a aduce un zambet acolo unde tu lasi o lacrima "

Nu stiu sigur daca am redat bine :P anyway e super tare :D

OFT: unii ar trebui sa traga niste invataturi din micile mele citaturi ...:P si in aceasta categorie ma numar si io :D

Link to comment
Share on other sites

Adevarata varsta se socoteste in anii pe care nu i-ai trait degeaba ...

Bem prea mult, fumăm prea mult, cheltuim prea nesăbuit, rîdem prea puţin, conducem prea repede, ne enervăm prea tare, ne culcam prea tîrziu, ne sculăm prea obosiţi, citim prea puţin, ne uităm prea mult la televizor şi ne rugăm prea rar.

Vorbim prea mult, iubim prea rar şi urîm prea des. Am învăţat cum să ne cîştigăm existenţa, dar nu cum să ne facem o viaţă.

Pierzi în viaţă ani şi la moarte cerşeşti o clipă.

Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic

Si in blog-urile de pe Yahoo 360 (grade :D) ... le veti gasi ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Am una pe care o styu de la bunicul meu dar kre imi place la nebunie: Cine se amesteca cu taratza,il mananca porcii!! :P

Link to comment
Share on other sites

ce frumos ar fi uneori sa poti trece peste distanta, peste durere si gelozie si sa te poti bucura ca cineva exista acolo pentru tine..chiar daca e departe..

Together forever and never apart, maybe in distance but never in heart

multumesc tuturor si mai astept..

Link to comment
Share on other sites

The whole world is my enemy - and I'm a walking target

nu traversa strada, daca nu poti iesi din bucatarie

I am happy and gentile but stripped down, I want you all dead.But what's inside of me, you'll never know

Niciodata sange nevinovat nu va fi varsat, In schimb sangele pacatosilor va curge ca apele unui rau

Sa nu ucizi, sa nu violezi, sa nu furi! Aceste principii ce pot fi imbratisate de fiecare om, indiferent de religie!

Astea nu sunt sugestii amabile, sunt reguli de conduita!

Link to comment
Share on other sites

Cateva din preferatele mele :

"Lasa-l sa ma sarute cu saruturile gurii sale: pentru ca dragostea este mai buna dacat vinul" - cantecul lui Solomon, 1:2

"Dragostea este asemenea tusei: nu poate fi ascunsa." - George Herbert

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

"Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului." - William Shakespeare

"Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta." - Emanuel Swdenborg

"Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata." - John Gay

"Dorinta de a fi iubit pentru ceea ce esti in tine insuti este o reflectare a Inimii lui Dumnezeu care se oglindeste in inima noastra."

"Iubirea este o prietenie care a luat foc"

"Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze"

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...