Jump to content
HellMaster

Discuti despre dragoste

Recommended Posts

Parerea mea sincera este ca in general o fata nu trebuie sa te iubeasca/placa numai pentru cum arati ci si cum te porti. Spre exemplu daca ii vorbesti frumos, romantic, si stii sa imbini glumele cu romantismul atunci ajungi departe ( ma refer relatia poate ajunge departe). Tin sa ii contrazic pe toti cei care spun ca nu exista dragoste, pot spune ca inca nu au dat de ea sau au fost inselati si de aceea au aceasta parere. Dar cum spune versul unei melodi "dragostea i se va arata celui care crede in ea" asa ca nu va pierdeti sperantza.

Cei care spun ca la varste fragede nu exista dragoste sau nu exista care sa reziste mult timp pana sa se casatoareasca tin sa va contrazic cu doua exemple. 1. Ar fi cel care a facut sau mai bine spus participat la crearea antivirusului rav el iubind o fata din clasa I si pana acum, uimitor dar au rezistat atata si inca se mai iubesc ( stiu asta deoarece mama lui este o prietena foarte buna cu mama mea ). Ar mai fi un exemplu de niste doctori ce sunt impreuna din clasa a 10-a si acum sunt casatoriti cu copii si au cabinet propriu.

Apropo de planuri asa cum a spus cineva pe aici nu va faceti tot felul de planuri sau sa va pregatiti tot felul de replici de acasa pentru ca in acel moment o sa le uitati cel mai bine e sa fiti spontani si sa fiti sinceri, sa spuneti ceea ce simtizi, asta daca simtzi ca ar putea exista ceva intre voi doi. De ce spun sa fiti spontani pentru ca dragostea este ceva spotan, nu este si nu va fi vreodata ceva planuit.

O femeie nu trebuie sa fie sluga nimanui si nu trebuie sa stea in spatele cratitei sau sa faca toata treburile gospodaresti, sa aibe grija de copii si mai si munceasca cel mai bine este sa isi imparta treburile cu partenerul de viata, si atributiile.

Referitor la fete ce vor numai bani, masini si inca ceva, probabil aveti dreptate dar nu in procentul pe care voi l-ati mentionat(adik de 90%) ci undeva la 50-60% exista si excepti, eu chiar as putea sa ma bag la cartea recordurilor dupa cum spune lancelot pentru ca Dumnezeu mi-a scos in cale o fata superba pe care o iubesc din toata inima si pentru care as schimba lumea, dar fiecare cu parerile lui si fiecare isi exprima in mod diferit de ceilalti dragostea fatza de o persoana.

In final, daca vrei sa faci pe cineva sa tina la tine, sa te iubeasca arata-i cine esti cu adevarat, arata-i cum poti fi cu adevarat, arata-i si demonstreazai ca vei fi intotdeauna langa ea sa ii oferi sprijin,ajutor si dragostea sa reuseasca sa treaca peste orice dificultate, in schimb sperand sa obtii increderea acesta este succesul unei relatii de lunga durata. Demonstreazai ca o meriti si ca esti diferit de restul.

In concluzie fiecare isi alege dragostea si fiecare va obtine ceea ce gandeste, nu urmariti perfectiunea pentru ca aceasta nu exista ( mi-a luat ceva sa inteleg asta ) dar exista perechea aproape perfecta pentru oricine, trebuie doar sa crezi ca o vei gasi intr-o zi, dar pana atunci sa inveti cum trebuie sa faci lucrurile in asa fel incat sa nu prea gresesti ( este foarte greu sa nu gresesti deloc, dar cu iubire sa reusiti sa treceti peste marea majoritate a greselilor.

Link to comment
Share on other sites

HellMaster, bun reply si daca imi permiti sa te corectez putin la anumite lucruri:

"pot spune intr-o oarecare masura ca sunt socat de parerile unora" - nu ar trebui sa fi socat cand citesti aceste pareri, vezi varsta celor care posteaza, vezi cum gandesc dupa felul lor de a posta. nici macar surprins nu sunt, dar minte socat. ;)

"Tin sa ii contrazic pe toti cei care spun ca nu exista dragoste" - e logic, nu trebuie explicat, e ca si cand ai explica ca animalele nu gandesc mai mult decat oamenii (adica pierdere de timp pt ca asta ar fi trebuit sa stie si ei, e logic).

"dragostea i se va arata celui care crede in ea" - si celor care o merita (au fost cazuri cand unul nu mai credea in ea dar totusi i s-a aratat).

"procentul pe care voi l-ati mentionat(adik de 90%) ci undeva la 50-60%" - garantat depaseste 70% cum si la baieti e cam acelasi procentaj (tzarani - prin comportament).

"eu chiar as putea sa ma bag la cartea recordurilor dupa cum spune lancelot pentru ca Dumnezeu mi-a scos in cale o fata superba pe care o iubesc din toata inima si pentru care as schimba lumea" - am trecut si eu prin ce treci tu acum, am trait cam tot ce e posibil in dragoste. nu are nici o leg cu cartea recordurilor, probabil sunt milioane de oameni care la un moment dat al vietii au zis exact ce zici tu acum.

"fiecare va obtine ceea ce gandeste" - nu inteleg la ce te referi pt ca asa ceva nu am mai auzit, poate vrei sa zici ca fiecare va obtine ceea ce merita sau fiecare va obtine ceva in functie de cum gandeste.

"nu urmariti perfectiunea pentru ca aceasta nu exista ( mi-a luat ceva sa inteleg asta )" - vrei sa zici ca nu mai esti perfectionist? :D, e si logic ca perfectiunea (la noi) nu exista pt ca suntem oameni deci e logic sa gresim. in momentul in care nu o sa mai gresim, nu o sa mai fim oameni, ci roboti.

"exista perechea aproape perfecta pentru oricine" - e doar o iluzie de moment (mai exista si exceptii si sper ca tu sa fii una }{), ar fi mai indicat sa afirmi asta pe la sfarsitul vietii, nu la inceput (esti inca tanar).

"trebuie doar sa crezi ca o vei gasi intr-o zi" - speranta nu e de ajuns pt ca e probabil sa ramai cu ea, trebuie sa fii si decis atunci se iveste vreo ocazie si iti place de vreo fata.

Cam asta ar fi, in rest iti dau dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Prea idealist HellMaster.. asta suna a doctrina. Si mai mult a teorie. In viatza de zi cu zi constantele sunt mult mai putine decat variabilele.. Stii vorba aia " Nu strivi corola de lumini a lumii" . Nu strica un pic de idealism dar exemple de genul descrise de tine sunt din ce in ce mai putine in timpurile noastre.

Oricat de animalic ar suna tot instinctul face totul...si reactia de moment. Degeaba incerci sa aplici niste sfaturi de pe forum.. nici o realitate nu seamana cu alta

Link to comment
Share on other sites

agatatul este deseori usor ... chiar foarte usor .. vorba lui HellMaster : combini nitzel ceva glume cu putin romantism si voila .... vei vedea un zambet de nepretzuit ....

problema adevarata apare la mentinerea relatiei ...

eu sincer ma plictisec mult prea rpd ... deseori din cauza monotoniei ... rezultatul fiind > le schimbi mai des ca rjocurile pe care le joci :)

Link to comment
Share on other sites

HellMaster, bun reply si daca imi permiti sa te corectez putin la anumite lucruri:

1."pot spune intr-o oarecare masura ca sunt socat de parerile unora" - nu ar trebui sa fi socat cand citesti aceste pareri, vezi varsta celor care posteaza, vezi cum gandesc dupa felul lor de a posta. nici macar surprins nu sunt, dar minte socat. ;)

2."Tin sa ii contrazic pe toti cei care spun ca nu exista dragoste" - e logic, nu trebuie explicat, e ca si cand ai explica ca animalele nu gandesc mai mult decat oamenii (adica pierdere de timp pt ca asta ar fi trebuit sa stie si ei, e logic).

3."dragostea i se va arata celui care crede in ea" - si celor care o merita (au fost cazuri cand unul nu mai credea in ea dar totusi i s-a aratat).

4."procentul pe care voi l-ati mentionat(adik de 90%) ci undeva la 50-60%" - garantat depaseste 70% cum si la baieti e cam acelasi procentaj (tzarani - prin comportament).

5."eu chiar as putea sa ma bag la cartea recordurilor dupa cum spune lancelot pentru ca Dumnezeu mi-a scos in cale o fata superba pe care o iubesc din toata inima si pentru care as schimba lumea" - am trecut si eu prin ce treci tu acum, am trait cam tot ce e posibil in dragoste. nu are nici o leg cu cartea recordurilor, probabil sunt milioane de oameni care la un moment dat al vietii au zis exact ce zici tu acum.

6."fiecare va obtine ceea ce gandeste" - nu inteleg la ce te referi pt ca asa ceva nu am mai auzit, poate vrei sa zici ca fiecare va obtine ceea ce merita sau fiecare va obtine ceva in functie de cum gandeste.

7."nu urmariti perfectiunea pentru ca aceasta nu exista ( mi-a luat ceva sa inteleg asta )" - vrei sa zici ca nu mai esti perfectionist? :D, e si logic ca perfectiunea (la noi) nu exista pt ca suntem oameni deci e logic sa gresim. in momentul in care nu o sa mai gresim, nu o sa mai fim oameni, ci roboti.

8."exista perechea aproape perfecta pentru oricine" - e doar o iluzie de moment (mai exista si exceptii si sper ca tu sa fii una }{), ar fi mai indicat sa afirmi asta pe la sfarsitul vietii, nu la inceput (esti inca tanar).

9."trebuie doar sa crezi ca o vei gasi intr-o zi" - speranta nu e de ajuns pt ca e probabil sa ramai cu ea, trebuie sa fii si decis atunci se iveste vreo ocazie si iti place de vreo fata.

Cam asta ar fi, in rest iti dau dreptate.

Am numerotata lucrurile spus de tine pentru a fi mai simplu de orientat.

1. Cand am spus socat nu s-a referit numai la acest topic ci si la inca cateva ( vezi cel in care se dezbate existentza lui Dumnezeu) in fine de aceea, dar intr-un fel ai dreptate, "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul". Referitor varsta, lucrurile nu intotdeauna depind de ea.

2. Cum stiu ca ai citit tot acest topic atunci ai vazut ca sunt si unii care se indoiesc, poate nu trebuie explicata , dar atunci trebuie sa faci sa dispara indoiala, multa lume nu mai crede in dragoste datorita faptului ca vede cum e lumea ce il inconjoara. Si inca un lucru, esti tu chiar atat de sigur incat poti sa afirmi: "ai explica ca animalele nu gandesc mai mult decat oamenii ", dar in sfarsit asta este alta discutie.

3. Aici ai o oarecare dreptate de context si ar fi trebuit sa fac o modificare de genu: cel care a crezut, crede sau este capabil sa creada in ea. Sper ca am lamurit aici.

4. Nu stiu daca procentajul acela este asa de mare precum spui tu, dar acest procentaj este asa de mare datorita societati in care traim si mediului si oamenilor ce ne inconjoara si sa nu mai vorbim de educatia pe care o primesc anumiti copii acasa. Dar totusi iti spun eu ca dragostea poate face minuni si poate schimba oamenii, sunt destule exemple. ( unul va fi cand il vom vedea pe lancelot schimbat :P )

5. Era la modul figurat, ma refeream la ce a spus lancelot de aceea am forumulat asa, stiu ca sunt multi oameni si asta este un lucru bun si fericit.

6. Ma refeream la faptul ca sunt unii oameni care isi doresc dragoste, sa poata sa se bucure alaturi de persoana draga de langa el de foarte multe lucruri, sa mearga impreuna la teatru, la dans si asa mai departe, lucruri care probabil nu le-ar face de unul singur.

7. Stii ca eu sunt perfectionist din fire dar aici perfectiune se referea la faptul sa gasesti pe cineva sa fie exact asa cum iti doresti tu, lucru foarte greu de atins deoarece nu stii daca aceea persoana exista sau daca nu cumva ai gasit-o, cert este ca nu poate fi intotdeauna cum vrei tu deoarece in viata tre sa existe si bune si rele, adica mai trebuie sa va si certati ca dupa aceea sa va impacati la loc.

8. Nu te contrazic ai dreptate, timpul isi va spune cuvantul cu sigurantza, dar atata timp cat nu se modifica alti factori ce nu mai tin de mine sau de persoane cunoscute mie ci de ceva la scara.

9. Sperantza de a gasi pe cineva, dar sa stii ca nu e obligatoriu sa faci ceva, trebuie sa iei in calcul ca si fata respectiva se poate indragosti de tine, si ea te poate face sa intelegi ce inseamna dragoste si poate sa iti arate cum sa o iubesti, deci in mare parte e vorba doar de credintza ca va aparea. Si inca un lucru sperantza este cea mai puternica unelta din intreaga lumea, ea a schimbat cursul omeniri si al istoriei, un lucru asa de minor cum il crezi tu a facut atat de multe de a lungul timpului.

Prea idealist HellMaster.. asta suna a doctrina. Si mai mult a teorie. In viatza de zi cu zi constantele sunt mult mai putine decat variabilele.. Stii vorba aia " Nu strivi corola de lumini a lumii" . Nu strica un pic de idealism dar exemple de genul descrise de tine sunt din ce in ce mai putine in timpurile noastre.

Oricat de animalic ar suna tot instinctul face totul...si reactia de moment. Degeaba incerci sa aplici niste sfaturi de pe forum.. nici o realitate nu seamana cu alta

Sa iti raspund si tie. Datorita unor idealisti tu acum ai un calculator, datorita unor idealisti tu poti sa comunici printr-un spatiu virtual, datorita unor idealisti ai lumina,televizor si asa mai departe, nu judeca tu lumea deoarece lumea se va intoarce. Nu stiu unde vezi tu doctrina dar in fine, eu am spus doar ceea ce cred si stiu destul de sigur. Constantele sunt in numar egal cu variabilele deoarece altfel s-ar produce un dezechilimbru si ar rezulta un colaps total al societati ce te inconjoara sau chiar a naturi. Nu e chiar asa, deoarece omul are si ratiune, gandeste deci stie ce vrea si cum vrea.

Cel mai bun sfat pe care ti-l poate da oricine din lumea asta este unu singur: Asculta ce iti spune inima ;)

P.S. Din cate imi aduc eu aminte e "Nu strivi corola de minuni a lumi"

Link to comment
Share on other sites

De data asta chiar mi-a facut placere sa citesc acest topic... Si ma dau si eu cu parerea...

Desi sunt o persoana relativ glaciala si rationala, ii dau dreptate lui HellMaster... dragostea e (desi parerea mea fundamentala e ca e numai o furtuna de hormoni) ceva ce te poate schimba intr-adevar... ideal ar fi sa te schimbe in bine. Cat despre relatiile care tin mult si bine, si eu am pe langa mine exemple de oameni care au fost si inca mai sunt impreuna de mult timp, si probabil vor mai fi impreuna mult mult timp. Cat despre constantele si variabilele mult discutate aici, am o parere putin diferita... in jurul nostru sunt numai variabile, sincer eu nici nu vad vreo constanta, noi suntem cei care le influentam intr-o oarecare masura si avem puterea de a ne schimba viata, destinul, dragostea :)

Alta problema... perfectiunea mult cautata: da, pot sa spun ca exista... nu iubesc (nu imi permit asa ceva) dar exista pentru cei care sunt in stare sa simta pur... pentru un copil mama lui e perfecta, asa cum pentru un indragostit obiectul adoratiei lui e perfect, macar pentru o perioada de vreme, vorba aceea "Beauty is in the eyes of the beholder". Eu pot sa spun ca am gasit perfectiunea si nu numai o data...si a fost placut cat a fost, chiar daca am vazut omul acela perfect numai pentru cateva saptamani eu tot ma consider castigata, (chiar daca s`a dovedit ulterior a fi un ticalos dar trecem peste :) )

La urma urmelor cred ca e o o problema de atitudine per total... cei care nu cred decat in instincte asta vor primi... iar cei care vor ceva mai profund... vor primi pe masura lor (acum imi vine in minte un prieten bun de-al meu, user al acestuiforum, fost coleg de liceu =kisses chris= care a gasit.. perfectiunea... Nu il intelegeam de ce nu se distrage cu chestii simple, dar tragand linie si adunand tot, el e mai castigat).

Asa ca, pentru cei care vor dragoste... keep your hearts open and it will come to you... asa se intampla intotdeauna.

:angelbath:

Link to comment
Share on other sites

nu judeca tu lumea deoarece lumea se va intoarce.@ Nu te-am judecat cu nimic doar am spus ca toate in teorie suna foarte bine. Dar cat din ce ai zis tu mai sus ai aplicat in viata reala? Ai incercat sa vezi cat de rau ia bataie teoria de la practica?

Poate si eu sunt in situatia ta, de a scrie la cartea recordurilor, dar .. noi am fi minoritatea. Multi cauta si putini gasesc. :)

Cat despre procentaj , mai ales ca esti din Buc ar trb sa stii ca Spawn are dreptate

Link to comment
Share on other sites

e din ce in ce mai frumos, romantic, idealist felul in care decurge threadul asta.

dragostea i se va arata celui care crede in ea... explica-i asta indragostitului, si iti va da toata dreptatea din lume; explica-i asta celui care a crezut cu toata fiinta si a ajuns deceptionat si iti va raspunde probabil, sec: "dragostea e doar o iluzie". si culmea, amandoi ar avea perfecta dreptate.

varsta conteaza doar in masura in care ilustreaza felul in care este privita dragostea. altfel iubesti la 14 ani, altfel la 18, altfel la 22... si mai departe nu am cum sa stiu, dar probabil ca altfel. nu e vorba de profunzimea sentimentelor neaparat, e vorba de felul in care ele se manifesta inspre persoana iubita. si de felul in care esti capabil sa faci o relatie sa mearga. ex viabil chiar in urma discutiei de aici: daca la 13 ani biletelele cu inimioare sunt piesa de rezistenta, la 22 ele ar putea fi considerate maxim o glumitza simpatica. si totusi, fluturasii din stomac zboara la fel de repede si alandala la toate varstele.

perfectiunea feminina demna de guiness book... newsflash - obiectiv privind, nici o sansa. norocul nostru e ca suntem subiectivi prin excelenta si privim totul prin prisma propriei fiinte, propriilor convingeri, propriilor sentimente. perfectiunea in cazul dragostei e relativa si intr-adevar exista... dar nu pentru o eternitate. nu e vorba aici de dragostea care "te orbeste" si nu te lasa sa vezi si defectele, ci pur si simplu de faptul ca nu iti pasa de existenta acelor defecte... dar na, nu poti sa traiesti in nepasare forever :) si totusi.. idealul feminin exista la tot pasul, pentru cineva.

ca sa ating si subiectul materialistelor - sunt destule, nu prea poti da un procent clar, trebuie doar sa stii sa eviti anumite cercuri de oameni, cred, pentru a te feri de un fatidic 99% (cu indulgenta). si totusi, suntem destule care iubim pentru puterea sentimentelor, nu pentru cea a banilor.

mda, dragostea... si paradoxul ei... nu functioneaza in teorie, dar merge in practica. ce altceva poti vrea mai mult? practicati cat mai des... :P

edit: Eu nu strivesc corola de minuni a lumii

şi nu ucid

cu mintea tainele, ce le-ntâlnesc

în calea mea

în flori, în ochi, pe buze ori morminte. (copyright lucian blaga :P)

Link to comment
Share on other sites

ok...daca tot s-a deschis subiectu asta...(felicitari pt topic, ii foarte reusit :cool2: )am si eu o nelamurire si o intrebare.prietena mea mai nou nu prea mai vrea sa vorbeasca, orice subiect as incerca sa deschid din 2-3 cuvinte ma inchide.am tot incercat sa discut cu ea sa vad care-i problema, dar n-am reusit sa fac nimic.aaa si inca ceva...de fiecare data cand vreau sa ies cu ea in oras, isi gaseste o scuza...daca vrea cineva sa ma ajute...astept sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca...

1)si`a gasit pe altcineva

2)ai calcat`o rau de tot pe nervi

3)pur si simplu s`a plictisit de tine.

Imi pare rau daca sunt prea... "cruda" dar eu asa as face in cele 3 cazuri de mai sus :)

Sau varianta "blanda": are nevoie de spatiu sau are ea ceva probleme... Invit-o la ceva ce ii face placere, sau incearca sa fii numai langa ea si sa ii areti ca se poate baza pe tine. Daca nici asa nu merge, cred ca ar fi cazul sa iti cauti alta prietena. ;)

Link to comment
Share on other sites

ok...daca tot s-a deschis subiectu asta...(felicitari pt topic, ii foarte reusit :cool2: )am si eu o nelamurire si o intrebare.prietena mea mai nou nu prea mai vrea sa vorbeasca, orice subiect as incerca sa deschid din 2-3 cuvinte ma inchide.am tot incercat sa discut cu ea sa vad care-i problema, dar n-am reusit sa fac nimic.aaa si inca ceva...de fiecare data cand vreau sa ies cu ea in oras, isi gaseste o scuza...daca vrea cineva sa ma ajute...astept sfaturi.

Pai...nu vreau sa fiu cruda si sa`ti spun ca este posibil sa aibe pe altcineva. Probabil ca trece printr`o perioada mai nasoala si atunci ar trebui sa incerci sa o intelegi. Oricum incearca sa mai vb cu ea si poate se rezolva.

Pot spune ca am fost in situatia ei....

Sper foarte mult sa ma insel.

Link to comment
Share on other sites

@WuTangClan te sfatuiesc sa ai grija cu tot ce faci... sa nu faci lucruri ce ai poate regreta :) (am fost ei eu asa cu pretena ) si i-am dat liber... si imi pare rau pt ca dupa aceea am aflat de la prietena ei ca ia murit nu stiu cine... :( si ca ea inca tinea la mine... si eu ca prostu` am crezut ca are pe altcineva ... :( damn so ai grija :P

Link to comment
Share on other sites

ok...daca tot s-a deschis subiectu asta...(felicitari pt topic, ii foarte reusit :cool2: )am si eu o nelamurire si o intrebare.prietena mea mai nou nu prea mai vrea sa vorbeasca, orice subiect as incerca sa deschid din 2-3 cuvinte ma inchide.am tot incercat sa discut cu ea sa vad care-i problema, dar n-am reusit sa fac nimic.aaa si inca ceva...de fiecare data cand vreau sa ies cu ea in oras, isi gaseste o scuza...daca vrea cineva sa ma ajute...astept sfaturi.

Sicner daca nu gasesti o cale de comunicare cu ea in curnad.. o sa o pierzi..Asa ca daca tii la ea incearca tot ce poti sa o deschizi iar.. sa vezi ce o apasa... sa o intelegi.

Link to comment
Share on other sites

mersi mult de sfaturi.

1.ma indoiesc ca si-a gasit pe altcineva pt ca stiu ,si-mi demonstreaza ca tine la mine

2.de discutat cu ea am incercat dar, dupa cum spuneam mai sus imi inchide gura din cateva replici.(am sa incerc in continuare)

3.am sa mai insist sa o invit undeva unde-i place.desi pana acum m-a cam refuzat de fiecare data

Link to comment
Share on other sites

ok...daca tot s-a deschis subiectu asta...(felicitari pt topic, ii foarte reusit :cool2: )am si eu o nelamurire si o intrebare.prietena mea mai nou nu prea mai vrea sa vorbeasca, orice subiect as incerca sa deschid din 2-3 cuvinte ma inchide.am tot incercat sa discut cu ea sa vad care-i problema, dar n-am reusit sa fac nimic.aaa si inca ceva...de fiecare data cand vreau sa ies cu ea in oras, isi gaseste o scuza...daca vrea cineva sa ma ajute...astept sfaturi.

Daca nu vrea sa mai vorbeasca cu tine..inseamna ca nu ii face placere si nu o intereseaza ce ai tu de spus..daca nu o intereseaza ce ai tu de spus..inseamna ca nu mai vrea sa fie cu tine..

Motivul pt care inca mai ramane cu tine..e probabil faptul ca incearca sa ascunda o relatie care o are cu altcineva....

Imi pare rau pt tine..foarte rau.d.e obicei fetele in momentul in care tin/iubesc pe cineva..le place sa stea de vb..sa asculte si sa dea sfaturi..si prietena ta..nu mai vrea :( sry

Partea cu iesitul in oras nush..ce inseamna isi gaseste scuze..cat timp stai tu cu ea..de curiozitate ea ce face in restul timpului(cand nu e cu tine)..ai iidee..nu vreau sa par desprins din filme politiste..dar incearca sa afli...si daca te inseala...Rupei Picioarele

Link to comment
Share on other sites

perfection is illusion. threadul asta a decurs de la morala pana la monotonie (trecand prin fantezie). Don't love to much a person, u will be disappointed. If u love a girl, don't be stupid, be smart.

WuTang

exista doar 2 lucruri :

1.Nu ii plac subiectele tale de discutie.

2.Are pe altcineva si pe tine te trateaza ca pe o marioneta gata de a face orice.

HellMaster

nu vreau sa fiu prea "nepoliticos" dar o sa tina ce va tine si dupa aceea vezi daca poti continua. Daca e prima ta mare iubire incearca sa nu aiba un final prea trist (siropos ... i know :P) o vei tine asa toata viata si asta nu e bine.

Link to comment
Share on other sites

perfection is illusion. threadul asta a decurs de la morala pana la monotonie (trecand prin fantezie). Don't love to much a person, u will be disappointed. If u love a girl, don't be stupid, be smart.

WuTang

exista doar 2 lucruri :

1.Nu ii plac subiectele tale de discutie.

2.Are pe altcineva si pe tine te trateaza ca pe o marioneta gata de a face orice.

HellMaster

nu vreau sa fiu prea "nepoliticos" dar o sa tina ce va tine si dupa aceea vezi daca poti continua. Daca e prima ta mare iubire incearca sa nu aiba un final prea trist (siropos ... i know :P) o vei tine asa toata viata si asta nu e bine.

dur, dar la obiect. eu n-am vrut sa o spun chiar asa pe fata. pana la urma, compromisul e ceea ce tine o relatie in viata dupa ceva timp. sau poate ma insel.

sincer, wutang, probabil o plictisesti. acum e stupid sa stai sa te gandesti noaptea despre ce sa vorbiti a doua zi, nu prea tin fazele astea in general. nu are neaparat pe cineva; hello, sunt fete care se despart de baieti fara sa aiba inlocuitor. stiu, indragostitilor, suna ciudat, dar chiar se poate trai si fara cineva care sa-ti respire in ceafa tot timpul. sfatul meu e sa vorbesti deschis despre asta, s-o intrebi de ce se poarta asa, o vei impinge si pe ea catre sinceritate... si de-acolo, veti sti amandoi ce sa faceti mai departe.

Link to comment
Share on other sites

Incercarea de a gasii explicatii unor lucruri care ne diferentiaza de roboti, cum ar fi sentimentele, poate duce la alienare.

Lasati viata sa isi urmeze cursul si nu mao construiti trambuline sau garduri artificiale in calea ei...Cand se intampla sa pierzi ce ai .. poti lupta.. sansele de a invinge sunt mici dar exista.Cand se intampla sa te gaseasca Cupidon de sageata nu te ascunzi :)

Link to comment
Share on other sites

Mda dupa postul tau imi dau seama ce fata norocoasa e..

E norocoasa... dak nu se tzin zilnic dupa mine 10 fete pe putzin... :( dar ma enreveaza kte odata... si credema pe gagica mea chiar o iubesk :X.

ONT:Discutzii pe net multe chestii dar o lasi mai mult pe ea sa vb ;)

O scotzi la un film si o lasi pe ea sa aleaga chiar dak tzie nutzi place filmu ;)

Mergetzi impreuna noaptea pe strazi doar voi doi si de prefereat sa o conduci acasa unde e preferabil sa urci sus dak te invita(nu va ganditzi k eu am facut prostii :) )

Dak e suparata sau nemultumita de ceva sprijino si fii mereu alaturi de ea:)

NU te da mare sau fitzos fata de altzi prieteni ai tai pt. k vei vedea o sa va desparztiti

NU te plange la ea tot timpul, dar laso pe ea sa planga pe umaru tau

BAFTA!!!

Link to comment
Share on other sites

E norocoasa... dak nu se tzin zilnic dupa mine 10 fete pe putzin... :( dar ma enreveaza kte odata... si credema pe gagica mea chiar o iubesk :X.

ONT:Discutzii pe net multe chestii dar o lasi mai mult pe ea sa vb ;)

O scotzi la un film si o lasi pe ea sa aleaga chiar dak tzie nutzi place filmu ;)

Mergetzi impreuna noaptea pe strazi doar voi doi si de prefereat sa o conduci acasa unde e preferabil sa urci sus dak te invita(nu va ganditzi k eu am facut prostii :) )

Dak e suparata sau nemultumita de ceva sprijino si fii mereu alaturi de ea:)

NU te da mare sau fitzos fata de altzi prieteni ai tai pt. k vei vedea o sa va desparztiti

NU te plange la ea tot timpul, dar laso pe ea sa planga pe umaru tau

BAFTA!!!

hmm .. da pe bune nu stie ce comoara are langa ea

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...